Догляд за хлорофитумом

Всім привіт! Сьогодні поговоримо про унікальний квітці-хлорофитуме. Догляд за хлорофитумом зовсім нескладний, він не доставить Вам ніяких турбот. Це живий очисник повітря у вашій квартирі. Тому він такий популярний як в житлових, так і в офісних приміщеннях.

Догляд за хлорофитумом

Хлорофітум знищує в приміщеннях всі хвороботворні мікроби. Рекомендується розставляти хлорофітум у всій квартирі, особливо в кімнаті, де живуть маленькі діти. У приміщенні, де росте таке рослина, повітря буде завжди чистим, він за добу здатний очистити забруднене повітря.

Хлорофітум-поширене ампельна рослина. Він мешкає в житлах людей вже більше двох століть, створюючи затишок в житлових приміщеннях. Ця популярність пояснюється невимогливістю до умов зростання, швидким ростом і нескладним розмноженням.

Хлорофітум являє собою трав’яниста рослина з невеликим стеблом. Від стебла відходять вигнуті дугою листя довжиною до 40 див З середини пучка звисають довгі пагони( до 1 метра) з дрібними квітками. Коли рослина відцвіте, з’являються розетки, які мають повітряні корені. Такі розетки дуже легко вкорінюються.

Вирощування хлорофітума

Догляд за хлорофитумомХлорофітум слід розміщувати на світлих вікнах, хоча він переносить і невелике затінення. Потрібно стежити за тим, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Хлорофітум не любить прямих сонячних променів і погано переносить їх. Хлорофітум невибагливий до температур, він добре росте як в теплом, так і прохолодному місці. Температура взимку може бути 12-14 градусів тепла. Хлорофітум легко переносить сухе повітря, а це так характерно для наших квартир з центральним опаленням. Виносьте влітку хлорофітум на свіже повітря.

З весни до осені необхідно поливати хлорофітум рясно, так як під час росту йому необхідно багато вологи. Полив проводять відстояною водою кімнатної температури. Досить поливати рослину один раз в десять днів. Полив взимку необхідно зменшити та припинити обприскування. Якщо в прохолодну пору року поливати хлорофітум рясно, можуть з’явитися коричневі плями на листі і почнуть загнивати коріння рослини. Раз на місяць у рослини слід мити листя від пилу. Для цього хлорофітум можна поставити у ванну і полити з душу рослину водою. Якщо коричневі плями з’явилися на хлорофитуме, припиніть поливати рослину і прорыхлите в горщику землю.

У хлорофітума можуть підсихати і жовтіти кінчики листя. Це говорить про те, що в кімнаті дуже сухе повітря. Поставте поруч з рослиною банку з водою, можна зволожити повітря за допомогою пульверизатора. Обприскування необхідно проводити один раз на день.

Рослину підгодовують з весни до осені повним комплексним добривом для кімнатних рослин, концентрація добрива звичайна. Добриво можна вибрати в садовому магазині, асортимент добрив дуже великий, тому немає сенсу рекомендувати якийсь добриво.

Пересадка хлорофітума проводиться щорічно навесні. Якщо ж коріння хлорофітума стає тісно, то пересадку потрібно робити і як можливо частіше. Для посадки рослини може підійти і земля, привезена з дачного або садового ділянки. Можна купити звичайну садову землю в магазині. Рослина любить пухку землю, тому додайте великий річковий пісок в концентрації 1:5.

Розмноження хлорофітума

Хлорофітум розмножується посадкою дочірніх розеток. Такі розетки дуже швидко приживаються і починають рости як самостійні рослини. Розетки можна попросити у Ваших хороших знайомих, або купити в магазині. Можна хлорофітум розмножити й іншим способом-це поділ куща при пересадці рослини. Для цього рослину потрібно рясно полити. Рослина витрушують їх горщика, гострим ножем розрізають кореневище і розсаджують як самостійні рослини.

Хвороби хлорофітума

На хлорофітум практично ніколи не нападають шкідники. У деяких випадках, якщо рослина дуже ослаблене, на нього може напасти попелиця. А Ви вирощуєте хлорофітум? Як здійснюєте догляд за хлорофитумом?