Догляд за ліліями

Лілія – це квітка краси і елегантності, який можна вирощувати скрізь .

Догляд за ліліямиЛілії-ці квіти є гордістю будь-якого саду. Квіти бувають трубчастими, чалмовидными. Стебло густо облистяний, заввишки від 50 до 120 см, листки лінійні.Цибулини з нещільно прилеглими лусками, пухкі. Багато садівники не наважуються завести лілії, вважаючи, що догляд за ліліями складний.

Лілії прикрашають сади і ділянки з червня по вересень місяць. Деякі квіти можуть зрівнятися з таким красивим і яскравим цвітінням. Білі, кремові, світло-жовті, яскраво-оранжеві, червоні, вони здаються як порцелянові. Квітка виділяє такий аромат, який розноситься і за межі ділянки і саду. А довгий маточка і 6 тичинок надають цим квітам особливу принадність.

Багато з лілій ніжні теплолюбні рослини. Проте є види цієї екзотичної красуні, які можуть рости в неласковых кліматичних умовах. Це азіатські лілії, які відрізняються зимостійкістю і невибагливістю.

Лілії не вимагають для себе самого кращого місця на клумбах. Вони зможуть рости і в тіні листяних дерев, чагарників. Чудово виглядають і поєднуються з багаторічними рослинами, в клумбах з низькорослими квітами.

Цибулини висаджують в лунки через 20 см, глибина посадки становить 12-15 див. Грунт для посадки повинна бути добре дренованим, в сонячному, теплому, злегка затіненому місці. Грунт повинна бути багатою поживними речовинами, пухкої, известкованной. Перед посадкою лілій у ґрунт вносяться органічні добрива-компост або перегній. Свіжий гній не вносять, лілії його не люблять.

Лілії вирощують на одному місці до 5 років. Восени загущені посадки викопуються, цибулини і дітки відокремлюються. Ліліям необхідна зволожений грунт, особливо відразу після посадки, так як почнуть відростати коріння у лілій. Тому можна замульчувати грунт рихлим органічним матеріалом або перепревшими тирсою. В такому випадку буде підтримуватися зволоження грунту.

Розмножують лілії бульбочками, які утворюються в пазухах листків на стеблі в період цвітіння або після цвітіння. Їх саджають в серпні на глибину до 5 див. Грядка з бульбочками поливається і мульчується торфом або торішнім листям. Сходи бульбочок з’являться або вже цієї теплої осені. але найчастіше це відбувається наступної весни. В цей час сформується розетка з листям, а через 2 роки це будуть повноцінні рослинами з квітами. Якщо ж Ви видалите квіти в перший рік цвітіння, то цибулини стануть набагато більшими.

Догляд за ліліями не складний. Проводять полив і прополку. Якщо рослини слабкі, то можна підгодувати лілії розчинами комплексних добрив. Полив проводять під корінь, намагайтеся, щоб розчин не попадав на листя. Буває, що з-за зайвої вологості, рослини захворюють сірою гниллю. У серпні під лілії можна насипати золу, а восени зрізати всі засохлі стебла, так як взимку засохлі стебла можуть стати причиною вимерзання цибулин і цибулини можуть загинути.

Лілії азіатських гібридів морозів не бояться. Є ще й Східні гібриди, які також гарні й запашні. Цим гібридам потрібен більш тривалий період для росту і зацвітають вони у другій половині серпня. Східні гібриди часто хворіють від дощів і квіти потрапляють під перші осінні заморозки. Цибулини східних гібридів з часом вироджуються, взимку їх необхідно вкривати немаленьким шаром з листя (до 40 см).

Багато імпортні сорти лілій не зможуть рости в суворих кліматичних умовах, а придатні лише для вирощування в теплицях або вигонки. У відкритому грунті вони гинуть, а в теплиці навіть у рік посадки дають прекрасні квіти для зрізання.

Раджу прочитати: квітка братки.