Догляд за петунією-поради дачникам

Петунія-це красивий, різноманітний і абсолютно невибагливий квітка, і догляд за петунією зовсім нескладний.

Догляд за петунією-поради дачникамПетунія прекрасно росте на вікнах, балконах, клумбах. Її можна садити як на півдні, так і в Середній смузі Росії, непогано вона росте і на півночі.Важко уявити, що ця рослина кому не знайоме, а завдяки своїй невибагливості, воно так любимо багатьма садівниками.

Сучасні сорти петуній і мають різну форму куща, вони бувають компактні, ампельні, гіллясті. Забарвлення цих рослин різноманітна, а ампельні рослини петуній особливо полюбилися садівникам з-за рясного і тривалого цвітіння. Вони є кращим прикрасою саду. Тому всі садівники намагаються вирощувати улюблену багатьма петунію. У цій статті я хочу дати поради дачникам з вирощування петунії.

Петунія-це однорічник, висота рослини становить від 20 до 60 см, коренева система добре розвинена, квіти великі, сягають 12 див. в діаметрі, краю з бахромою. Забарвлення квітів буває білого, рожевого, кремового, темно-ліловим, темно-фіолетового, буває і двоколірна забарвлення. Часто асортимент петуній-це іноземні гібриди, з яких не рекомендується збирати насіння, насіння гібридів навряд чи проростуть, і сортові властивості петуній будуть порушені.

Петунія-квітка невибагливий, і хоча їй потрібно сонячне місце, вона непогано буде рости і на притіненому місці. Невимоглива до грунту, добре переносить і дощ, і вітер. Є петунії, які називаються крупноквіткові, такі петунії більш теплолюбні і вимогливі до умов зростання. Такі петунії мають гарні воронкоподібні квітки, забарвлення їх різноманітна, цвіте така петунія з червня по жовтень.

Петунію і братки висаджують на клумбах, в рабатки і квітники, у вигляді бордюру, для оформлення терас, веранд, балконів і ваз-квітників.

Як виростити петунію

Посів насіння на розсаду проводять в березні. Насіння петунії дуже дрібні, тому їм потрібна легка, повітряна земля. Краще використовувати покупну землю. У невеликі ємності насипається грунт, вирівнюємо і утрамбовуємо, грунт поливаємо. Насіння дуже дрібні, тому їх не засипають землею, а прикривають склом. Зволожуємо з розпилювача, ставимо ємність в пакет або накриваємо склом. Пакет можна надути, зав’язати і помістити на теплий підвіконня. Не можна допускати пересихання грунту, але і перезволоження не допустимо.

В період проростання насіння, петунія перебуває в теплі і без додаткового світла. Пакет або скло періодично знімаємо для провітрювання. Сходи приблизно повинні з’явитися через 10 днів, пікіровку необхідно провести через місяць. Обов’язковою умовою для росту розсади є світло, але попадання прямих сонячних променів небажано. Сходи необхідно постійно провітрювати. включаємо підсвічування. тим самим подовжує світловий день, переставляємо на більш прохолодний підвіконня. Паростки петуній дуже ніжні. тому постійно підгортаємо землю, щоб рослини дали хороші корені. Пізніше знімаємо з петуній пакет або скло. Пікіровка проводиться у фазі 2-3 справжніх листків.

Перед посадкою петуній, удобрюємо ґрунт органічними добривами(5 кг компосту або перегною на 1 м2 ґрунту). додаємо столову ложку нітрофоски і 3 столових ложки золи на 1 квадратний метр.

Грунт перекопуємо, поливаємо і садимо. Посадку петуній виробляємо в середині травня, висаджуємо рослини на відстані 20 см. один від одного. Петунія добре може розмножуватися живцями. Кольорі петунія з червня і до заморозків. Підгодовують петунію до 4 разів за дачний сезон. Першу підгодівлю виробляємо через 10 днів після посадки. Друга підгодівля в період бутонізації. Третя підгодівля під час цвітіння.

Поливати петунію необхідно 1-2 рази в тиждень. А щоб рослини як можна довше зберігали свою кислоту, необхідно своєчасно видаляти відцвілі квіти, не чекаючи утворення коробочок з насінням. Якщо петуній у Вас багато, то це необхідно робити кожен день. Запам’ятайте, що солодкий аромат петуній, як правило мають сорти з синіми або фіолетовими тонами.

Раджу прочитати: догляд за ліліями.