Догляд за стрептокарпусів-як виростити стрептокарпус?

Догляд за стрептокарпусівБули такі часи, коли про стрептокарпусе, незаслужено стали забувати. Зараз він знову набирає колишню популярність, багато квітникарі і любителі квітів стали вирощувати цю квітку. Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся все про догляд за стрептокарпусів і про те, як його вирощувати.

А можливо, Ви захочете мати його і в своїй домашній колекції, адже догляд за стрептокарпусів не доставить Вам багато клопоту.

Батьківщина стрептокарпуса – Тропічна Африка. У перекладі з грецької «стрептос» це закручений, а «карпос»-це плід. Як тільки дозрівають плоди, вони починають закручуватися, ось звідси така назва квітки.

Стрептокарпус нікого не може залишити байдужим, тому що він рясно цвіте з весни до осені, а якщо застосовувати підсвічування, то й цілий рік. На довгих квітконосах відразу може цвісти від 15 до 30 яскравих «дзвіночків».

Стрептокарпуси не гібридної форми ростуть в наших квартирах з давніх пір, а гібридні форми з’явилися зовсім недавно і підкоряють своїм різноманіттям забарвлення. Вони можуть бути: рожеві, червоні, чисто-білі, темно-сині, майже чорні, а також можуть бути двох тонів з синіми, вишневим, коричневим променями, плямами, крапками або візерунок в сіточку. Є навіть стрептокарпуси, що мають в кожній квітці по три або чотири забарвлення.

Вирощування стрептокарпуса

Стрептокарпуси за своїм зовнішнім виглядом не чим не поступаються сенполиям, а догляд за стрептокарпусів значно простіше і легше. Стрептокарпус має подовжені м’які зморшкувате листя. які зібрані в розетку. Квітка не примхливий, теплолюбний. Влітку йому необхідна температура 25 градусів, взимку до 15 градусів. Стрептокарпус любить хороше освітлення, але від прямих сонячних променів його потрібно оберігати. Любить широкі і невисокі горщики. У високих горщиках рости не любить, буде в’янути і будуть підсихати кінчики листя Грунт повинен бути рихлим і поживною. Полив проводять по краю горщика відстояною водою або наливають воду знизу в піддон. Потрібно намагатися, щоб вода не потрапляла в центр розетки. Кінчики листя можуть підсихати через сухого повітря в квартирі.

Цвітуть стрептокарпуси в травні, тому їх відразу ж починають підгодовувати. Підгодовують кожні 10 днів до осені. В якості підгодівлі використовують розчини комплексних мінеральних добрив. В період цвітіння квітів потрібно хороше освітлення. Від прямих сонячних променів рослину слід оберігати, інакше можливі опіки на листках. Старі листя і зів’ялі квітки слід видаляти, оскільки рослина буде краще рости і цвісти.

Взимку у стрептокарпусов настає період спокою. В цей час їх треба поливати помірно, температура знижується до 15 градусів. Як Ви бачите, догляд за стрептокарпусів зовсім нескладний.

Розмноження стрептокарпуса

Розмножують стрептокарпус-діленням розрослися рослин. Такі рослини дають кілька деленок, у них одна коренева система. Для цього поливають квітка, і виймають його з горщика, струшують землю і поділяють квітка руками або гострим ножем таким чином, щоб кожна деленка мала кілька листків. Відмерлі старі коріння потрібно видалити, а місця зрізів присипати деревним вугіллям.

Спочатку в невеликій і не широкий горщик насипають дренаж, потім легку земляну суміш. Рослина розташовують в центрі горщика і підсипають землю до рівня кореневої шийки. Земляну суміш в горщику ущільнюють і поливають слабким розчином марганцівки. Рослина має швидко пустить коріння, і через кілька тижнів воно вже буде розвиватися самостійно.

Можна розмножити стрептокарпус ще одним способом-це листям. Для це потрібно вибрати найкращі здорові листочки і зрізати їх ножем. Листя підрізають навскоси, підсушують і умочують в деревне вугілля, верхню частину аркуша видаляють. В невеликий горщик насипають дренаж, потім насипають грунт і садять листя під кутом 45 градусів. Поливають землю також марганцівкою, споруджують міні-тепличку і ставлять її в світле і тепле місце. Приблизно через 40 днів повинні з’явиться маленькі листочки. Ці дітки потрібно відокремити від материнського листа. Висаджують дітки в пухку і поживну земляну суміш.

Рослина розмножується не тільки цілими листям, але можна взяти і частини листків. Можна взяти середину листа або поздовжню половинку з бічними жилками. Чим буде більше жилок на половині аркуша, тим зросте більше діток у рослини.

Ще один спосіб розмноження-це стрептокарпус з насіння. Найкраще насіння сіяти навесні. На дно ємностей також укладають дренаж. Насипають землю. Насіння у рослини дрібні, тому висівають їх на поверхні грунту і прикривають плівкою або склом (так вони не будуть пересихати). Плівку або скло періодично потрібно знімати для провітрювання. Після того як насіння проростуть, їх треба двічі распикировать. Молоді сіянці і рослини обов’язково поливають з піддону. Якщо насіння свіжі, то зазвичай вони сходять на протязі 5-7 днів. Сіянці, вирощені з насіння, можуть зацвісти через 8-10 місяців.

Казкова краса цих рослин набуває багато шанувальників і любителів цих чудових квітів. Все більше і більше квітникарі-любителі хочуть роздобути стрептокарпуси надзвичайною забарвлення. А Ви вирощуєте в своєму будинку або квартирі ці квіточки? Прохання поділитися Вашими коментарями про те, який догляд за стрептокарпусів здійснюєте саме Ви?