Домашній лимон-як виростити лимон

Домашній лимон – за допомогою цієї замітки Ви самі зможете виростити лимон вдома!

Домашній лимонЗ давніх часів було відомо про корисні і цілющі властивості лимона. В Індії йоги вважають лимони першим засобом для підтримки свого здоров’я і рекомендують вживати в їжу за 1 лимону щодня.

У Росії лимони з’явилися в 17 столітті, це рослина привіз цар Петро перший, і лимон стали розводити, як оранжерейную культуру. Зараз багато хто захопився розведенням кімнатних лимонів, особливо знамениті павловські лимони. Вони вважаються найбільш витривалими і більш пристосовані до наших квартирних умов.

Багато любителі набувають саджанці лимонів, але не мають достатніх знань і навичок з вирощування лимонів і не можуть побачити на дереві чудові сонячні плоди. Лимон-це вічнозелене дерево або чагарник з блискучими шкірястими листям. Він виділяє фітонциди, які добре очищують повітря від всяких мікробів і мікроорганізмів.

Квітки у лимона поодинокі, бувають зібрані і по кілька штук, білосніжні квітки або з фіолетовим відтінком, нагадують воскові, у квіток дуже приємний аромат. Квітки в діаметрі складають 3 см, мають 5 пелюсток. жовті тичинки, а всередині товстий і довгий маточка. Тільки такий квітка лимона може дати плід, який буде дозрівати 8 місяців. Частина зав’язі лимон скидає і це вважається нормальним явищем. У лимона з листопада по лютий період спокою, з березня по жовтень-період активного росту. Це його річний цикл.

Лимон в домашніх умовах

Лимон в домашніх умовах може рости навіть на північних вікнах, але в жаркий літній час його необхідно притіняти, щоб не отримати опік листя.

В жаркий час лимон можна розмістити і на балконі, але не варто виносити його відразу на сонці, краще поступово привчати його до зміни обстановки, так як він негативно ставиться до різкої зміни місця проживання. Спочатку розташувати лимон в тіні, а потім поступово переносите на сонячне місце. З настанням холодів, аналогічно привчайте лимон до кімнатних умов, заносьте його тільки на ніч протягом 10 днів.

Лимон-вологолюбна рослина поливати його необхідно регулярно, не допускати пересушування і сильного зволоження грунту. Лимон любить обприскування, яке потрібно виробляти краще ввечері, в жаркий час обприскування проводиться щодня. Обприскувати лимон не можна під час цвітіння. Для поливу використовуйте відстояну воду з водопроводу, вода повинна бути теплою. Періодично потрібно протирати листя лимона вологою ганчірочкою.

Прищеплені живці лимона починають плодоносити на 3-4 рік, а лимон, вирощений з насіння, тільки на 12-18 рік після посіву. Цвіте лимон починаючи з лютого по вересень .

Склад грунтової суміші для лимона такий-листова і дернова земля, перегній і чистий річковий пісок, можна додати 10 грамів золи на кілограм грунтової суміші, використаний і висушений зелений чай (заварка)- третину склянки на кілограм земляної суміші.

Пересадка лимона проводиться на початку березня. Молоді лимони до 3 років необхідно пересаджувати щорічно, потім до десятирічного віку-раз у два роки, а після 10 років-по мірі необхідності, але підсипати землю під лимон потрібно щорічно.

Перед посадкою лимона на дно вкладається дренаж шаром не менше 5 см, можна додати березовий вугілля, потім укладається шар моху сфагнуму, після шар сухого гною, потім земляна суміш. Кислотність PH суміші повинна бути від 6 до 7,5, якщо кислотність підвищена, необхідно додати вапно, крейду, доломітове борошно, але це потрібно зробити за місяць до посадки вашого лимона. Суміш повинна вийти рихлою і помірно вологої, вона не повинна бути занадто утрамбованої. Коренева шийка повинна знаходиться на рівні грунту. Часто при пересадці потрібно відрізати заважають і мертві коріння. Не бійтеся цього робити. Зробіть це акуратно, і якщо обрізаєте коріння, то необхідно обрізати і крону дерева.

Кожен рік необхідно підсипати і свіжу землю, для цього знімається верхній шар землі шаром 5 см Намагайтеся не пошкодити поверхневі корені. Засипаємо свіжу землю, не утрамбовувавши, рясно поливаємо.

Восени необхідно лимон замульчувати перепрілим компостом, у березні ж потрібно почати підгодовувати дерево мінеральними добривами, до складу яких обов’язково повинен входити цинк і марганець. Добрива вносять у верхній шар ґрунту не глибоко і закладаються при розпушуванні. Підгодівля лимона починається з березня і триває по вересень, підгодовувати лимон необхідно кожні десять днів. Підживлення чергуються: спочатку дають органічне добриво, наприклад настояний і розведений коров’як, наступна підживлення повне мінеральне добриво з мікроелементами. Коли починають дозрівати плоди, не слід забувати і про калійних добривах.

У перші роки лимон потребує формування крони. Однорічна дерево необхідно прищипнути на висоті 10-15 см, для того, щоб почали утворюватися бічні нирки. На 10 дорослих листя повинен припадає один лимон. Це необхідно враховувати при весняної та осінньої обрізки.

Розмноження лимона можна проводити двома способами:насінням і живцями, від вже дорослих плодоносних кімнатних рослин. Найкращий спосіб-живцювання, при такому способі можна отримати лимони на 3-4 рік, при насіннєвому – набагато пізніше. Заготовлені живці поміщають у вологий, краще всього-в річковий пісок або ж в суміш землі з піском. Обов’язковою умовою для приживлення живців є підвищена вологість (полив і постійне обприскування). Живці накривають банкою або плівкою.

Для поливу потрібна тепла вода відстояна, температура в приміщенні повинна бути не менше 25 градусів. Якщо на стінках банки Ви побачите краплі води, знайте, що рослина укорінюється. Можна це перевірити легким посмикуванням.

Якщо Ви вирішили отримати лимон насіннєвим способом, то краще взяти насіння від плодів, вирощених в кімнатних умовах. Можна взяти і насіння від лимонів, куплених в магазині, але гарантії, що Ви отримаєте рослина, придатний для вирощування в кімнатних умовах, немає ніякої. Дерево може виростити величезних розмірів, плоди Ви отримаєте через багато років і до того ж вони будуть неїстівні і несмачні.

Садять насіння відразу, як тільки їх вийняли з лимона. Якщо вони підсохнуть, вони можуть втратити схожість і не зійти. Висаджують насіння на глибину 1 см, в суміш, состоющую з рівних частин піску та землі. Полив регулярний, через місяць повинні з’явиться сходи.

Після цього вибирайте самі сильні рослини і пересаджуйте в горщики на постійне місце. Випробуваними сортами у любителів лимонів вважаються:

Павловський лимон-невелике деревце з короткими колючками, листки довжиною до 15см, плід округло-довгастої форми досягає ваги 150 грам, урожайність його невисока, в основному зав’язує до 15 плодів, присаособлен до недостатнього освітлення.

Бутони-рожевого– сильне дерево з довгими гілками. Квітки лілові і великі. Плоди гладкі, овальні, до 140 грам. Врожайність висока, багато плодів. Зацвітає набагато пізніше інших сортів.

Лимон Мейєра-найнижчий. Гілки міцні, любить рости вшир. Квітки з фіолетовим відливом, дрібні, плоди з тонкою шкіркою, вага плоду до 100 грам. Урожай високий, багато плодів. Необхідна підвищена освітленість.

Пандероза-дерево середньоросле, з міцними колючками, квітки розташовуються гронами, цвітіння рясне. Плоди великі з товстою шкіркою і досягають ваги до 400 гам. Висока врожайність, любить багато світла.

Давайте підведемо наші підсумки. З цієї статті Ви дізналися, як виростити домашній лимон. Я сподіваюся, що Вам зможе допомогти дана інформація і Ви будете знати, як виростити лимон.