Гарденія кімнатна

Гарденія кімнатна-це красивий і елегантний квітка, з яким мало хто може змагатися.

Гарденія кімнатнаГарденія – справжня красуня: зовнішність, аромат та походження, все це говорить про те, що це рослина благородних кровей. У змісті гарденія примхлива і вимоглива до догляду. Тому, щоб вона радувала Вас, вона розраховує на відповідний догляд.

Гарденія відноситься до сімейства маренових. Росте в Китаї і Японії. Радує цвітінням з липня по жовтень. У кімнатній культурі найчастіше вирощують гарденію жасминовидну, яка вважається дуже примхливим рослиною. Якщо ж Ви створите їй хороші умови, то вона неодмінно нагородить Вас дуже красивими білими або злегка кремовими квітами.

Квіти в діаметрі досягають 8 см, вони бувають махровими або напівмахровими. Квітки бувають поодинокими, або зібрані в суцвіття по 2-5 штук. Листя у гарденія шкірясті, блискучі і досягають в довжину 10 див Гарденії необхідне хороше освітлення, тому її краще розташовувати на західних, південних і східних вікнах. На південних вікнах влітку, у полудень, її слід злегка прикривати від прямих сонячних променів, на північних вікнах її доведеться підсвічувати лампами.

Догляд за гарденією

Догляд за гарденією має свої особливості. Гарденія любить тепло, тому потрібно дотримувати температурний режим. Для неї необхідна температура 18-22 градуси, взимку температура не повинна падати нижче 16 градусів. Влітку гарденію можна виносити на відкрите повітря. Крім того, що гарденія любить світло і тепло, їй необхідна і волога. Їй потрібен вологе повітря і помірно вологий грунт. Потрібно прагнути до того, щоб не було ні пересушування, ні перезволоження.

Полив гарденії – влітку рясний, взимку помірний. Вода для поливу, так само як і грунт, повинна бути кислою, PH не повинна перевищувати 5. Тому раз на місяць гарденію поливають слабким розчином лимонної кислоти. Якщо ж цього не робити, листя гарденії починають дрібніти і набувати жовтуватий колір.

Коли гарденія вступає в період бутонізації, їй дуже потрібна підвищена вологість повітря. Для цього поряд з квіткою ставлять миску з водою або поставити на піддон з вологим мохом. Також потрібно обприскувати рослину, але як тільки почнуть з’являтися бутони, обприскування припиняють. Якщо на бутони потрапить вода, то на квітках з’являються бурі плями. У цей час потрібно протирати рослини теплою водою і м’якою ганчірочкою.

Розмноження гарденії в основному проводиться верхівковими живцями. Живці зрізають навесні або восени, довжина пагонів повинна бути 10 див. Живці краще посадити в річковий пісок, або суміш піску з торфом (навпіл). Можна вкорінювати живці і у воді. Живці накриваються банкою або плівкою. Банку або плівку потрібно щодня знімати для провітрювання і обприскувати рослину. Температура грунту повинна бути не нижче 25 градусів, тому необхідно використовувати нижній підігрів. Живці вкорінюються приблизно через місяць. Тоді їх пересаджують в земляну суміш, що складається з хвойної землі, піску і торфу.

Молоді рослини потрібно підгодовувати 2 рази в місяць. Підживлення чергують: спочатку органічні, потім мінеральні. Дорослі гарденії підгодовують кожну тиждень, з весни до осені. Дорослі рослини не рекомендується пересаджувати часто, робити це потрібно в міру необхідності.

Гарденія не тільки красиве рослина, але вона володіє лікувальними властивостями. Вона застосовується в народній медицині використовують коріння і плоди. Відварами з гарденії лікують стоматит, тонзиліт, мастит, захворювання печінки, шкіри, стравоходу, дизентерію, нефрит. Застосовується гарденія і в традиційній китайській медицині.

Гарденія часто уражається попелиць, павутинним кліщем , а щоб цього уникнути, необхідно частіше обприскувати. Якщо їй забезпечити добрий догляд, то гарденія кімнатна буде радувати Вас дивовижно красивими квітками з приємним жасминовим ароматом.