Коли краще робити тест на вагітність після зачаття

Незалежно від того очікувалася вагітність або є спонтанним подією, завжди хочеться перевірити свої очікування. Однозначної відповіді на питання, коли робити тест на вагітність – ні, але правильно виконувати його вранці після затримки.

Зміст:

 • Види тестів
 • Відео: застосування різних тестів на вагітність
 • Інструкція по використанню

Види тестів

Різні тести володіють різною чутливістю. В залежності від марки та призначення є наступні типи:

 1. Смужки;
 2. Струменеві;
 3. Планшетні;
 4. Електронні.

Полосочные тести для визначення вагітності під час затримки є найбільш доступними і можуть використовуватися практично відразу після зачаття. На їх поверхню наноситься спеціальний реагент, який вступає в реакцію з гормоном вагітності – хориоскопического гонадропина. Точність таких варіантів до 25 ммо/мл В залежності від його кількості в сечі на поверхні картонки виявляється одна або дві смужки. Вони можуть мати різну інтенсивність, але якщо тест позитивний після овуляції (навіть невеликий натяк на другу смужку), то можна говорити про вагітність.

Струменевий тест відмінно підходить для домашніх умов. Його не потрібно занурювати в сечу, достатньо підставити під струмінь при поході в туалет. Для найкращого результату потрібно знати, коли тест на вагітність робити, приміром, струменеві моделі обов’язково потрібно застосовувати вранці.

Фото – Струменевий

Планшетні працюють схожим чином, але при цьому використовуються на самих ранніх термінах. Вони надають професійний аналіз навіть на перших днях затримки. Пластикова ручка оснащена електронним дисплеєм і чутливими контактами, якщо на них потрапляє сеча з гормоном вагітності, то вони визначають відсоток вмісту гонадропина. В основному використовуються в пологових будинках для визначення вагітності ЕКО.

Фото – Планшетний тест

Електронні моделі допомагають визначити найбільш ранній термін. Якщо більшість моделей працюють тільки тоді, коли минув деякий час після зачаття, то електронки можна робити відразу ж при затримці (вранці, ввечері і навіть вдень). Навіть якщо після незахищеного статевого акту пройшов один день, вони допоможуть визначити наявність ембріона з точністю до 99 відсотків.

Фото – Електронний тест

Відео: застосування різних тестів на вагітність

Інструкція по використанню

Для точного результату мало знати, коли робити тести на вагітність, знадобиться детальна інструкція по використанню.

 1. На ранніх термінах найкраще робити тест в момент найбільшого присутності в сечі гонадропина – вранці. Напередодні потрібно уникати вживання алкоголю – він може знизити точність результатів;
 2. Перед початком тестування бажано помитись;
 3. В чисту ємність потрібно набрати сечу (якщо робиться полосочный тест) і опустити до позначки смужку в стаканчик. Чекати потрібно близько 30 секунд. Після укласти смужку на пряму поверхню і почекати ще пару хвилин;
 4. В залежності від наявності другої позначки, можна сказати, Ви вагітні чи ні.

Іноді перевірки на вагітність здійснюються при прийомі протизаплідних таблеток (Дюфастона, Утрожестана або Прегнила). Тут принцип дій трохи інший. Ці препарати призначаються при нерегулярному циклі або для нормалізації роботи гормональної системи після викидня. Особливістю є те, що навіть у перший тиждень після менструації при вживанні таблеток, смужка Evitest може показати позитивний результат. Це відбувається через збільшення в жіночому організмі гормонів. Вирішити проблему допоможе повторний тест.

Фото – Використання тесту

Також потрібно поступати і якщо відбулася позапланова овуляція після уколу інсемінації. Тоді перший тест робиться відразу при виявленні затримки, а другий через два дні. Якщо иникатор показав негативний результат, а цикл не відновився, то потрібно йти до лікаря. Іноді подібне трапляється при захворюваннях статевої системи (пухлини, поліпи та венеричні хвороби).

Багато відгуки стверджують, що краще робити тест на вагітність коли минув тиждень після статевого акту. Це досить короткий термін позбутися від небажаної вагітності і його дуже просто розрахувати. Через 7 після запліднення в жіночому організмі кількість гонадропина збільшується в тисячі разів (з тим, що відразу після імплантації яйцеклітини в матку він складає порядку декількох десятків), і тоді результат буде найточнішим.

Фото – Наявність вагітності

Врахуйте, що після перенесення ембріонів тест робиться через 2 тижні. Після підсадки жіночому організму потрібно деякий час для вироблення гормонів та нормалізації стану. У більшості випадків, якщо потрібні результати на ранніх термінах, лікарями рекомендується здавати кров на ХЧГ – це дає практично 98 %. При пізній вагітності (після 40 років), цей варіант не підходить із-за особливого складу крові, можлива похибка на 70%.