Коли повинні початися місячні після пологів

Післяродовий період є унікальним – Ви вже не носите дитину, але менструацій якийсь час немає. Пропонуємо розглянути, коли починаються місячні після пологів, скільки в середньому проходить місяців з народження малюка, а також, як це відбувається у жінок після кесаревого розтину.

Зміст:

 • Інформація про менструації
 • Відео: чому пропадають місячні
 • Місячні почалися при ГВ

Інформація про менструації

Менструальний період – це дуже тонка річ, у кожної дівчини він індивідуальний, і в більшості випадку, після пологів регулы залежать від періодичності до вагітності. Якщо у дівчини не було великих перерв, все відбувалося регулярно і згідно з підрахунками – то, швидше за все перша менструація почнеться через рік годування груддю. Але якщо у Вас були нерегулярні місячні, з перервами і відхиленнями, то потрібно бути напоготові, «справи» можуть піти в будь-який момент після відходу лохій.

Якщо Ви не годуєте грудьми, швидше за все почнеться менструація в період від трьох до десяти тижнів після пологів (в середньому 45 днів), після відходу лохій. Лохії – це коричневі виділення, які відбудуться з організму після відходу плаценти, вважається, що таким чином жіноче тіло очищається. Якщо Ви годуєте грудьми, то насолоджуватися відпусткою від місячних» можна набагато довше, аж до всього періоду лактації. У більшості випадків, менструація відновлюється після введення в раціон дитини прикорму, коли кількість гормонів в організмі значно зменшується, як і кількість вигодовування. Існує ще один секрет: як тільки Ви перестали годувати малюка вночі, чекайте місячних.

Часто трапляється так, що після пологів місячні почалися і пропали. Таке явище відбувається за якихось потрясінь:

 • гормональний сплеск, який буває після важких пологів;
 • сильний стрес, недосипання;
 • післяпологова депресія;
 • неправильне харчування, відсутність вітамінів і мінералів в раціоні;
 • нестача вітамінів, надлишок гормонів.

Треба відзначити, що ось такі «помилкові» місячні часто дуже болючі і обмежені.

Через скільки після пологів починаються місячні, якщо було кесарів? Точно так само, як при відсутності годування грудьми – через 6-8 тижнів. Потрібно відзначити, що якщо після природних пологів характер місячних змінюється, вони стають не такими болісними і рясними, то після кесаревого розтину, швидше за все все залишиться таким же, як і до вагітності.

Багатьох цікавить питання, через деякий час починаються місячні після пологів після відлучення дитини при ГВ. Це дуже делікатне питання, тут все залежить від стану організму. У більшості випадків, процес стає регулярним через півроку, але перша менструації приходить після 2 місяців відлучення малюка від годування. Якщо місячні не почалися в обумовлений період, то потрібно терміново йти до лікаря, можливо, Ваша репродуктивна функція порушена.

Відео: чому пропадають місячні

Місячні почалися при ГВ

Після того, як ми з’ясували, коли повинні початися місячні після пологів і додаткового відліку тижнів, багатьох хвилює питання, що робити з вигодовуванням? Не хвилюйтеся, це абсолютно нормальний процес! Ні в якому разі не слухайте «порадниць», які стверджують, що не можна годувати дитину під час регулов. Можна і потрібно, адже якщо Ви переб’єте на цілий тиждень ГВ, то можете повністю порушити систему.

Якщо під час першої менструації Ви ще годуєте грудьми, то не хвилюйтеся, це молоко, точно таке ж, як і раніше. У деяких дівчат може трохи змінюватися смак за рахунок наявності великої кількості різних гормонів, але його поживні якості залишаються такими ж.

Фото – Місячні після пологів

Не варто також використовувати цей процес, як метод контрацепції. Лікарі кажуть, що овуляція настає навіть при природному вигодовуванні, так що у мами цілком може відбутися процес зачаття. Відомі випадки, коли дівчата вагітніли через пару місяців після пологів, незважаючи на те, що годували грудьми і місячні не йшли, тому якщо Ви не хочете стати мамою погодок, будьте обережні.

Контрацептиви після пологів:

 1. Кондоми;
 2. Спеціальні препарати призначає лікар);
 3. Гелі, крему (не використовуються при виділеннях).

Після того, як регулы пішли, Ви повинні дотримуватися всі методи контрацепції, щоб захистити себе від небажаної вагітності. Часто лікарі рекомендують пити спеціальні таблетки, які допоможуть нормалізувати гормональний фон і захищають на 99 %, хоча багато жінок вважають презервативи більш безпечними і надійними.

Опитування: Через певний період у Вас почалася менструація після народження дитини?

 • Через кілька тижнів.
 • протягом пару месцев.
 • Приблизно через півроку.
 • Рік і більше.

Loading …