Корисні властивості пшона

Пшоно-це крупа, яка виходить з проса звичайного.Корисні властивості пшона Вважається, що просо вперше стали вирощувати в Китаї, це було багато століть тому. Там просо вважалося основним продуктом для харчування. Поступово просо потрапляло в інші країни.

На Русі пшоно завжди було у великій пошані. До нього ставилися з великою повагою, вважали основним і корисним продуктом харчування для бідних людей, і для багатих.

Крім того, жодне торжество і застілля не обходилося без пшоняної каші. На хрестинах, весіллях, похоронах такі страви були присутні завжди. Пшоно, як втім і інші крупи, в наших предків завжди вважалися символом благополуччя, достатку в домі.

Зараз про нього почали забувати, на наших столах його можна зустріти не так вже й часто. У цій статті я спробую розповісти про корисні властивості пшона. Мені здається його незаслужено забули, тому що це не тільки поживна і корисна каша, але і дуже хороший лікар. Причому доступний і недорогий. Багато у нього лікувальних корисних властивостей.

Користь пшона

  • велику кількість білка,
  • залізо, калій, фосфор, магній,
  • вітаміни групи В,
  • клітковину,
  • жири.

Зверніть увагу на те, що в ньому багато корисного магнію! В цьому мінералі потребують люди, які страждають високим тиском, гіпертонією. Є багато вітамінів групи В, значно більше, ніж в інших крупах. Причому в ній особливо багато вітаміну В 6. Якщо в організмі не вистачає такого вітаміну, можуть бути проблеми з нервовою системою, кроветворением, шкірними покривами.

Крупа має сечогінні і потогінні властивості, видаляє з організму токсичні речовини. Під час епідемій застуди та грипу, включіть в свій раціон такі страви , які допоможуть Вам легше перенести несприятливий час.

З-за великого вмісту клітковини, страви з пшона, відмінно допоможуть знизити холестерин, це означає, що атеросклероз судин Вам довго не буде загрожувати. Велика кількість калію допоможе нормалізувати роботу серця. Саме тому лікарі настійно радять для такої групи хворих людей, обов’язково щодня включати в меню смачну і корисну розсипчасту кашу.

Люди, які мають зайву вагу, ожиріння, теж повинні включати її в свій раціон. У пшона є така властивість – довго перетравлюється в нашому організмі, а це значить що їсти хочеться набагато менше, зберігається тривалий почуття насичення.

Підійдуть такі страви і людям, що страждають запорами, особливо це властиво тим, хто веде малорухливий спосіб життя. З-за цих властивостей, літні люди теж повинні включати її в раціон. Хворі страждають анемією, теж зверніть увагу на її властивості. У ньому багато заліза, а це підвищує гемоглобін. Спробуйте застосовувати корисні страви регулярно! Це підвищить захисні сили організму.

Пшоно протипоказання

Хоча корисних властивостей у нього багато, в той же час є і протипоказання. Даний продукт корисний не всім. У своєму складі крупа має полісахариди, які важко засвоюються в організмі. Для людей, що страждають захворюваннями підшлункової залози, товстого кишечника, гастриту зі зниженою кислотністю, застосовувати не рекомендується.

Необхідно пам’ятати про те, що розсипчаста каша дратує шлунково-кишковий тракт, а розмазня такими властивостями не володіє. Тому хворим з такими захворюваннями, слід застосовувати лемішку.

Як варити пшоно

Корисні властивості пшонаЗ проса отримують такі види пшона: подрібнене, шліфоване, дранец і пшоняні пластівці.

найкращі і корисні властивості у шліфованого пшона. Колір у нього-світло-жовтий, поверхня матова. Добре вариться, з нього виходять розсипчасті каші, швидко засвоюється, застосовується для дієтичного харчування.

У дробленого зерна крупинки роздроблені. Застосовується для варіння розмазні, можна приготувати запіканку, котлети. Дранец має блискучі крупинки і яскраво-жовтий колір. Підходить для приготування розсипчастих каш, крупинки всі будуть відходити один від одного, зберігаючи свою форму.

Властивості пластівців підійдуть для дієтичного харчування. Щоб зварити розсипчасту кашу, зерно обов’язково заливають окропом і постійно заважають. Лемішку заливають холодною водою.

Хочеться приготувати молочну кашу? Спочатку варіть її на воді, а потім додайте молоко. Якщо Ви варите розсипчасту, додайте гаряче кипляче молоко, для розмазні потрібно холодне молоко. Молоко потрібно додавати після википання води, зерно має зваритися.

Витрата крупи і води:

розсипчаста – 100 грамів крупи і 180 мг. води,

розмазня-100 грамів крупи і 320 мл води,

рідка каша – 100 грамів пшона і 570 мл води.

Сіль, масло додають за смаком, в кінці варіння.

На сьогодні все, що я могла розповісти Вам про корисні властивості пшона. Можливо, Ви станете частіше включати в свій раціон цей продукт. Хочете дізнатися, як вибирати пшоно? Я для Вас приготувала корисне відео, Ви дізнаєтеся про його властивості, як зробити правильний вибір і покупку.

Раджу прочитати:застосування кунжутного масла.