Квітка фиттония

Квітка фиттония-дуже гарна квітка.

Квітка фиттонияБатьківщина фітонії – Перу, росте вона там у вологих тропічних лісах. Фіттонія-низькоросла трав’яниста рослина, має сланкі пагони. Листя світло-зелені, мають сріблясто-білі прожилки, деякі сорти зустрічаються з рожево-червоними прожилками. Квітки непоказні, зібрані в колосовидні суцвіття, дрібні.

Фітонії часто використовували в оранжереях і зимових садах, як грунтопокривна рослина. У кімнатних умовах рослина часто не приживалося, за потреби до підвищеної вологості повітря і високої температури.

В даний час виведені сорти, які можуть рости в умовах квартири і миряться з сухим повітрям квартир. Такий фиттонией є карликова фиттония серебристожилковая. Вона майже не відрізняється від своїх побратимів, якщо тільки розміром. Листя у неї такі ж, прожилки теж, тільки розмір листя приблизно в два рази менше.

Інші види квітки, наприклад, фіттонія Вершафельта і гігантська важкі вирощування в кімнатних умовах.

Фиттония Вершафельта представляє з себе сильно гілляста рослина з опушеними листами, досягають розміру до 10 див. Листя покриті сіткою червоних прожилок, є форми з білими прожилками (фіттонія срібляста) і темно-рожевими прожилками на світлому оливковому тлі (Персей). А фиттония гігантська може бути 60 см. заввишки, має листя блискучого фіолетово-червоного кольору, опушені, великі і сильно розгалужені. У довжину листя можуть бути розміром до 16 см, завширшки до 10 см, прикрашені червоними прожилками.

Природно, що такі види рослин, навряд чи можливо виростити в кімнатних умовах. Їм більше підійде міні-теплиця, тераріум або зимовий сад.

Догляд за фиттонией

Фітонії потрібно розміщувати на світлих, але не сонячних вікнах. Квітка мириться з затіненням і напівтінню, від прямого сонячного світла, особливо це стосується спекотної погоди, рослина може загинути. Тому фітонії необхідно притіняти, особливо в полуденні години.

Температура повітря влітку повинна становити 24 градуси, взимку необхідна температура-не нижче 18 градусів. Потрібно стежити за вологістю повітря. Догляд за фиттонией включає в себе і часті обприскування. Квітка краще помістити на піддон з вологим мохом або торфом. Поливати необхідно регулярно і досить багато відстояною водою, стежте за тим, щоб в горщику не застоювалася вода.

Підживлення рослин проводиться два рази на місяць повним мінеральним добривом для кімнатних рослин. Концентрацію добрива потрібно зменшити в два рази. Це рослина ні в якому разі не рекомендується виносити в літню погоду ні в садок, ні на балкон. Фіттонія не переносить різкої зміни температури і протягу, рослина може загинути.

Розмноження квітки проводиться живцями, взятими з верхівки. Верхівкові живці саджають у вологий грунт, не забувають регулярно обприскувати і поливати. Живці накриваються склом або плівкою, температура для вкорінення повинна бути приблизно 20 градусів. Після вкорінення рослини пересаджують на постійне місце в грунт, що складається з листової землі, перегною, торфу і піску в співвідношенні(2:1:1:1). Земляна суміш повинна мати нормальну кислотність. Можна вкорінювати рослини у воді, піску, суміші торфу з керамзитом.

Для вирощування фітонії необхідна невисока широка посуд, з хорошим дренажем. Щоб рослини добре ветвились і мали красивий вигляд, їх потрібно прищипнути. Через кілька років квіточка може втратити свій красивий і привабливий вигляд, тоді її оновлюють, і замінюють старі рослини вирощені молоді кущі. У кімнатному квітникарстві квітка фиттония вирощується як ампельну і грунтопокривна рослина в квіткарках і зимових садах.