Квітка глоксинія-як доглядати за глоксиній

Квітка глоксинія – одне з яскравих і ефектних, що радують погляд рослин, з великими дзвіночками найрізноманітнішої забарвлення. У цій статті Ви дізнаєтеся, як доглядати за глоксиній.

Квітка глоксиніяЯких тільки глоксиній не зустрінеш-малинові, рожеві, білі, фіолетові, жовті, блакитні, з облямівкою по краю вінчика і навіть в «цятку». Пелюстки часто забарвлені нерівномірно. Розташовуються квітки на довгих квітконосах. Можна зустріти і махрові глоксинії. На рослині при сприятливих умовах можна нарахувати до 20 квіток, квітучих одночасно.

Листя у глоксиній великі, бархатисті, овальні, утворюють розетку на товстому і невисокому стеблі. Батьківщина квітки Бразилія, в Європу його привіз німецький садівник Синнинг, тому наукова назва глоксиній синнінгія, названа так на честь цього садівника з Боннського університету.

Вирощування глоксинії

Вирощування глоксинії не займе багато часу і зовсім нескладно. Це бульбова рослина, що зростає навесні і влітку. Восени у глоксиній відмирають коріння, а листки засихають і опадають. Так настає період спокою. Тому взимку глоксинії не поливають і містять в прохолодному приміщенні. Якщо ж Ви не зможете забезпечити взимку такий догляд, то рекомендується засипати рослини товстим сухим шаром річкового піску, так глоксинії перезимують в умовах звичайної квартири і не рушать в зростання взимку.

Період спокою у квіток становить 3-4 місяці. У січні-лютому глоксинії переміщують у більш тепле приміщення і починають їх поливати. Як тільки з’являються паростки, рослина пересідає в свіжу земляну суміш, що складається з листової землі, торфу і піску в пропорції (3:1,5:1). Якщо глоксинія має великий бульба і численні очі, то його ділять на 2-3 частини, щоб кожна частина мала по одному, а краще 2 паростка.

Місця розрізів присипаються товченим деревним вугіллям. Не можна засипати бульбу при посадці глибоко, шар землі 0,5-1 см, верхівку зовсім не засинають. Інакше виросте тільки один пагін, а решта не проростуть. По мірі зростання землю можна підсипати. Для глоксиній краще всього підійдуть широкі й неглибокі горщики. На дно укладаємо дренаж з битої цегли, гальки або керамзиту заввишки кілька сантиметрів. Рослина живе більше 10 років і чим більші в неї бульбу, тим рясніше цвіте глоксинія.

Полив проводиться з обережністю, намагайтеся, щоб вода не потрапляла на листя і бутони. Обприскувати не бажано, так як від цього можуть постраждати листя.Для збільшення вологості можна поруч поставити плоску посуд з водою. Рослина теплолюбива, найкраща температура для глоксиній 20-22 градуси.

Глоксинія любить свіже повітря, але без протягу і потоку холодного повітря з кватирок, тому виносити її в сад або на балкон не рекомендується. Квіточки добре ростуть навіть на північних вікнах, а якщо помістити на південних вікнах, то рекомендується прикривати опівдні від прямих сонячних променів.

Підгодовують глоксинії 2 рази в місяць, настояним коров’яком, розведених у 10 разів або слабким настоєм курячого посліду. В період початку цвітіння можна підгодувати фосфорними і калійними добривами або комплексними добривами для квітів, згідно інструкції, що додається. Глоксинії не дуже вимогливі до поживності грунту, тому підгодівлями занадто не варто захоплюватися. Після цвітіння надземна частина починає відмирати, полив скорочують і поливають потроху. Пагони видаляються, залишаються лише пеньочки заввишки 2-3 див.

Розмножуються глоксинії порівняно легко: живцями, діленням бульб, квітконосами. Іноді доросла рослина може дати до 20 пагонів, можна залишити 1-2 втечі, а решта виламати і укоренити у воді або суміші піску і торфу(1:1). Такі живці, якщо їх посадити навесні, влітку вже зацвітуть. Для того щоб зробити розмноження листом, зрізаємо лист 3-4 місячного віку гострим ножем і садимо в суміш піску і торфу. Землю попередньо поливають слабким розчином марганцівки. Живці на пару днів прикривають плівкою або баночками.

Живці також можна вкорінювати у відстояній воді, тільки не кип’яченою, додавши кристалик марганцівки. Приблизно через 2-3 тижні з’являться коріння, а ще через місяць і розетки. А буває, що укорінений лист і сам починає збільшуватися, тоді його потрібно обрізати на третину, щоб прискорити появу нової рослини. Буває, що у листових живців молоді пагони можуть з’явитися тільки на наступну весну, тоді рослина не варто турбувати, поступово бульба сам розвинеться.

Квітка глоксиніяМало хто знає про розмноження глоксиній квітконосами. Для цього зрізається квітконіс і опускається в ємність з водою. Квітконіс повинен бути занурений на 1 див. Через місяць у квітконосу почнуть утворюватися коріння і рости бульбу. Тоді його пересаджують в землю, склад якої описано вище. Після посадки, приблизно через місяць, з’являться листочки.

Таку глоксинію не потрібно прибирати на спокій, просто скоротіть полив і тримаєте в прохолодному місці, а навесні виставляйте на південні вікна. Розмноження квітконосом виробляють для особливо цінних і рідкісних сортів, коли бульби і листочки Вам не доступні.

Розмножується глоксинія і насінням. Для цього сіємо насіння в січні-лютому, не заглиблюючи в землю. Опрыскиваем з пульверизатора і накриваємо склом. При постійному зрошенні і сприятливій температурі, приблизно через 2 тижні з’являться сходи. Через місяць сходи необхідно пікірувати, а через 2 місяці можна пересадити рослини вже на постійне місце в горщики. Такі рослини зацвітуть вже через півроку. Перші бутони необхідно видалити в такому разі наступне цвітіння буде більш рясним, а квітки більші.

Квітка глоксинія надзвичайної забарвлення зараз можна зустріти у багатьох любителів квітникарів, причому у багатьох шанувальників цієї квітки є рідкісні, різноманітні і навіть махрові сорти.