Лазерна стоматологія

Спочатку лазер застосовувався у військовому справі. Але сфера його застосування розширювалася, що сприяло його застосування в медицині. Лазер в стоматології дозволяє лікарям здійснювати малоінвазивні і мінімально хворобливі втручання, що гарантують здоров’я зубів. Але чомусь для багатьох людей все, що пов’язано з лазером, чомусь означає страх, біль і невідомість. Чи Так це насправді?

Лазер в стоматологіїДеякі пацієнти знають, що першим спробам застосування лазера в стоматології ось уже п’ятдесят років. Саме з цього часу починав свою переможну ходу лазер. В останні роки цей процес став відбуватися особливо бурхливо. У стоматології стали з’являтися лазерні апарати для терапевтичного та хірургічного лікування. Багато вітчизняні стоматологи, пройшовши відповідний курс навчання за кордоном, успішно проводять лазерні процедури у нас.

Лазер має багато чудових переваг перед іншими видами лікування:

  • більш щадне дію лазерних променів, порівняно з іншими видами стоматологічній терапії;

  • можливість проводити малоінвазивне лікувальне втручання;

  • значно скорочується час самої процедури;

  • можливість проводити точкові хірургічні втручання, при яких ризик кровотечі зводиться до мінімуму;

  • безболісність лікувальних процедур;

  • безконтактність лікування лазером, що зводить практично нанівець можливість інфікування.

У переважній більшості випадків при проведенні лікування за допомогою лазера не потрібно додаткове знеболення. Це говорить про безпеку і безболісності даного методу. Найчастіше пацієнт може відчувати ледь помітні відчуття поколювання або тепла. Саме тому лазер дуже ефективно може використовуватися в дитячій стоматології. Адже діти часто бояться уколів, бормашин і взагалі будь-якого хірургічного інструменту.

Лазерна стоматологія якраз виключає всі болючі відчуття, тому ідеально підходить не тільки для дітей, але і для тих, у кого слово «стоматолог» асоціюється зі страхом і жахом. Правда, при низькому порозі больової чутливості у деяких хворих іноді доводиться застосовувати знеболювальне. Але загальна кількість цього знеболювального набагато нижче, чим при проведенні звичайних маніпуляцій.

останнім часом істотно розширився спектр стоматологічних послуг, при яких використовується лазер. Цими променями можна коригувати вуздечку губ і мови, краю ясен, видаляти доброякісні новоутворення, афтозні нарости, лікувати герпес.

Успішно застосовується лазер і для відбілювання зубів. Лазер чудово відбілити зуби, очистить кореневі канали від інфекції і т. д. Такі маніпуляції, проведені звичайним хірургічним шляхом, були б більш травматичними і болючими.

Лазерна стоматологія сприяє відмінному естетичному оновленню зубів. При цьому всі необхідні процедури, потрібні для того, щоб зуби виглядали красиво, помітно зменшуються. Іноді за допомогою стандартних методик зубопротезування пацієнтові доводиться чекати кілька тижнів для того, щоб відбулося загоєння зубів. А застосування лазерних технологій скорочують тривалість загоєння на порядок – замість двох або трьох тижнів, цей процес триває всього лише два-три дні. Рівно стільки часу знадобиться для остаточного одужання хворого і надання його зубах бажаного виду.

Лазер не має безпосереднього шкідливого впливу на організм людини. Це, звичайно, тоді, коли ми не будемо дивитися на лазерний промінь неозброєним оком. В стоматологічному кабінеті лікар використовує всі необхідні заходи захисту, для пацієнта, тому ризик ураження лазером – мінімальний. Правда, для того, щоб людина була захищена перед впливом шкідливих факторів, потрібен висококваліфікований персонал, який вміє працювати з технологіями лазера.

Вартість лазерних процедур у стоматології цілком відповідають їх якості. І як би нам не хотілося, щоб вони були дешевими, це неможливо. У вартість послуг неодмінно входять витрати на придбання дорогої апаратури. У всякому разі, досвідчений дантист завжди роз’яснить, за що необхідно платити саме таку ціну. Втім, його вибір між традиційною хірургією зі скальпелем або лазером неодмінно зупинився б на останньому, незважаючи на більш високу ціну.

Таким чином, лазер в стоматології відкриває перед дантистами величезні перспективи. Від інновацій виграє, насамперед, пацієнт: вони здатні втілити в реальність самі, здавалося б, нереальні бажання. Але такими вони були ще десять-п’ятнадцять років тому. Сучасний лазер як раз перетворює нездійсненні мрії в реальність, а кваліфіковані фахівці допомагають реалізувати ці мрії.

Подивіться відео, з якого можна зрозуміти можливості ефективної методики лікування.