Монстера квітка

Монстера квітка – монстера, одна з найкрасивіших ліан, яка росте в кімнатних умовах. Батьківщина монстери – тропічні ліси Центральної і Південної Америки. Монстера вважається декоративно-листяним рослиною, рослина не отруйна.

Догляд за монстерою

Монстера квіткаМонстера в зимових садах і при сприятливих умовах може досягати до 5 метрів у висоту. Листя монстери великі. можуть досягати півметра в діаметрі, темно-зелені. Молоді монстери мають листя цільні, з часом вони змінюються і стають продырявленными.

При підвищеній вологості на кінцях листя монстери виділяються крапельки води. Здається, що монстера плаче. Від основного стебла виростають повітряні шнуровідние коріння, їх видаляти не рекомендується. Їх слід направляти до горщика і вкорінювати. Завдяки таким коріння монстера отримує додаткове харчування та вологу, а також вони служать опорою.

Одна з поширених монстер-це монстера делікатесна, ласа. З неї виведений сорт Борситжиана. Монстера Варієгата-пестролиственное рослина, примхливе і теплолюбива. А витончені листя має монстера неравнобокая, або коса.

В умовах кімнати монстера майже ніколи не цвіте. Після цвітіння монстери на ній утворюється плодик, з кислими ягодами із запахом ананаса.

Монстера – красиве вічнозелена рослина, яка чудово живе в наших квартирах і офісах. Так як монстера виходець з тропічних лісів Америки, їй необхідна підвищена вологість повітря і висока температура. Освітлення для неї особливої ролі не грає, вона прекрасна почуває себе в будь-якому місці, навіть і в тіні, хоча в тіні вона не гине, але просто перестає рости. Тільки монстера не переносить прямих сонячних променів.

Для монстери дуже важлива підвищена вологість повітря, тому рослина часто обприскують, листя протирають вологою губкою і полірують. Влітку поливають монстеру рясно, не допускаючи застою води в піддоні. Взимку полив скорочують, особливо при нестачі тепла. Поливати монстери потрібно теплою відстояною водою кімнатної температури.

Монстера може існувати тимчасово і при зниженій температурі, але краща температура для утримання монстери в зимовий період 16-18 градусів тепла. Чим вище температура, тим монстера росте краще, листя стають візерунчастими і великими.

Навесні і влітку монстеру підгодовують кожні два тижні, при зниженні температури, підгодівлі припиняють.

Розмноження монстери верхівковими і стебловими живцями. Кожен держак повинен мати «вічко». Вкорінення можна проводити у воді, піску і моху-сфагнумі. Для кращого вкорінення живця, його накривають банкою або плівкою, температура повинна становити 24-30 градусів. Можна розмножити монстеру і повітряними відведеннями. Щоб розвести монстеру таким методом, необхідно стебло обкласти вологим мохом, і загорнути поліетиленовою плівкою і закріпити це місце дротом. Як тільки утворюються корені, цей відрізок стебла потрібно відрізати від материнської рослини і висадити в окремий горщик.

Молоді рослини монстери необхідно пересаджувати щороку, навесні. Дорослі, великі рослини монстер пересаджувати проблематично, тому можна обмежиться зняттям верхнього шару ґрунту, підсипаючи свіжу землю.

При вирощуванні монстер їм необхідна опора, яка дає позитивний результат для рослини. У центр ємності, в якій буде рости монстера, потрібно поставити штучний стовбур. Висота стовбура від 70 см до 1 метра. Стовбур обгортають мохом сфагнумом. Мох закріплюють дротом або мотузкою. Потрібно стежити за тим, щоб такий стовбур був завжди у вологому стані. Це робиться для того, щоб повітряні корені, які не досягають землі, отримували додаткове харчування і вологу. Так вони швидше досягнуть поверхні землі. І ще такий ствол буде хорошою опорою для рослини.

Монстера квітка може пошкоджуватися павутинним кліщиком і попелиць, з якими необхідно боротися.