Можна вагітним засмагати на сонці – користь і шкода

З настанням тепла багатьом дівчатам, що перебуває в цікавому положенні, хочеться поніжитися на піску або скупатися у водоймі. Але перед цим потрібно дізнатися, чи можна вагітним засмагати на сонці і які правила прийому сонячних ванн існують для майбутніх мам.

Зміст:

 • Користь і шкода
 • Засмага в солярії
 • Правила засмаги

Користь і шкода

Сонячні промені допомагають організму виробляти необхідний для нормального розвитку плоду вітамін D. Але, при цьому, промені бувають як хороші, так і погані. Приміром, у багатьох країнах для профілактики рахіту і депресії молодої мами призначається така процедура, як геліотерапія. Це лікування різних захворювань за допомогою сонячних ванн.

Позитивний ефект засмаги під час вагітності:

 1. Поліпшення настрою. Загальновідомий факт, що на сонці у людини поліпшується гормональний фон;
 2. На пізніх термінах поліпшується обмін речовин. Це дуже важливо для зростаючого організму усередині жінки і, безпосередньо, тіла матері. Під час вагітності левова дола корисних речовин йде до дитини, але нормальна робота ендокринної та обмінної системи допоможе трохи врівноважити ці показники. Після пологів Ви будете меншою мірою страждати від випадіння волосся та інших проблем;
 3. Поліпшується якість крові. Підвищується вироблення гемоглобіну;
 4. При иммуноконфликте поліпшується стан матері, зменшується ймовірність передчасних пологів і викиднів.

До негативного впливу відноситься ультрафіолетове випромінювання, яке особливо небезпечно як для матері, так і для дитини. Це особливий вид променів, який особливо активний в період з 11 до 17 годин. Він сприяє прискореному поділу клітин і отримання опіків шкіри. Щоб уникнути всіх неприємних наслідків, потрібно в денний час перебувати в приміщенні нормальної температури – до 25 градусів.

Засмага в солярії

Сучасні вагітні дівчата не завжди встигають і хочуть ходити на громадські пляжі, тим більше, набагато простіше і зручніше вийти після 5 хвилин солярію вже засмаглої. Але для майбутніх мам це дуже небезпечна послуга. Згідно з висновком лікарів з Всесвітньої Організації Захисту Здоров’я, саме солярії є найчастішими причинами появи плоскоклітинного раку шкіри. Щоб засмагнути і не постраждати при цьому, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Перед виходом з дому нанесіть на тіло зволожуючий сонцезахисний крем;
 2. Користуйтеся тільки вертикальними кабінами, щоб не потрібно було стикатися з внутрішньою стороною ламп;
 3. Не захоплюйтеся. Тривалість процедури повинна бути не більше 10 хвилин, а частота – до трьох разів на тиждень.

Фото – Щаслива вагітна

Завжди після засмаги на «штучне сонце» вагітним потрібно розтирати тіло зволожуючими засобами, можна використовувати оливкову олію, спеціальне молочко або дитячий лосьйон. Бажано домішувати в будь-який препарат рідкий вітамін Е, який допоможе вічок відновити втрачене після сеансу кількість рідини.

Відео: як правильно засмагати

Правила засмаги

На ранніх термінах вагітності потрібно дуже обережно вибирати місце для прийому сонячних ванн. В першу чергу, небажано лягати на пісок або камені на море – при денній температурі понад 35 градусів вони прогріваються до 30. Це може перегріти внутрішні органи і сприяти погіршенню стану.

Обов’язково потрібно використовувати захисні креми, щоб не згоріти. Вони класифікуються за рівнем фільтрів і призначенням. Бувають:

 1. Для засмаги (з UF-фільтрами не більше 20);
 2. Для смаглявої шкіри (до 25);
 3. Для світлої (до 30);
 4. Для блідою, надчутливою (до 40);
 5. Для дітей (до 50).

Фото – Сонячні ванни на море

Фахівці одностайно вважають, що вагітним краще всього використовувати саме останній тип. Він гіпоалергенний і забезпечує максимальний захист від опіку, але разом з цим не допоможе стати коричневого відтінку. Якщо мета не тільки оздоровитися, але й засмагнути на сонці, то потрібно застосовувати засіб, що підходить за типом шкіри.

Якщо Ви збираєтеся купатися, то потрібно обов’язково купити водостійкий сонцезахисний крем. Ультрафіолет може проникати у воду практично до півметра. Уважно читайте інструкції, які масла входять до складу, інакше можна стати володаркою некрасивою зудить висипки.

Щоб під час засмаги на обличчі не з’явилися пігментні плями, потрібно використовувати спеціальні креми. Краще всього – натуральні масла. Масло ши є відмінним природним сонцезахисним засобом, але у нього щільна структура. Більш легким і приємним запахом вважається кокосовий ефір.

Фото – Ніжитися під сонцем

Також, досить дражливим є питання, чи можна купатися і засмагати на сонці вагітним в 1 триместрі. Звичайно, якщо на пляжі сильна спека, то щоб уникнути сонячного удару слід зайти ненадовго в воду, але тільки якщо її температура більше 20 градусів (для деяких теплолюбних дівчат і цього буде недостатньо). Оптимальним вважається не тривале перебування на водоймі – до 15 хвилин.

Незважаючи на те, що плавання є прекрасним тренуванням для ніг і м’язів тазу, в морі треба бути обережною – у воді можуть початися судоми. Якщо купаєтеся в закритому прісному водоймищі – озері або лимані, то попередньо потрібно прочитати в інтернеті відгуки про експертизу пляжу і наявність збудників інфекційних захворювань у воді.