Основи довголіття

Природа подарувала людині великі фізичні можливості, але в сучасному світі ці подарунки використовуються не повною мірою. Вчені стверджують, що сучасний житель нашої планети може запросто жити набагато більше. Насправді, відведений нам термін життя, скромніше і менше.

Кожна цивілізована країна регулярно переписує своїх громадян, на основі статистичних даних вираховується тривалість життя, виявляються довгожителі. Людей переступили сторічний вік на нашій планеті зовсім небагато. До цього віку всі довгожителі мають багато хвороб. У Росії поважних літніх людей ще набагато менше.

Передчасна старість настає в результаті неправильного способу життя, спробувати зупинити її можна в будь-якому віці.

Основи довголіття давно сформульовані геронтологами, ці заповіді дозволяють людині довго не старіти.

Однією з важливих основ довголіття вважається хороша спадковість. Науково доведено, якщо Ваші близькі родичі прожили довге життя, висока ймовірність того, що і Вам відведено такий життєвий шлях.

Не варто забувати про те, що навіть при гарній спадковості, не варто висловлювати негативні емоції, від цього скорочується життя. Сприймайте це з позитивної сторони, тим самим, Ви збережете своє здоров’я безцінне, залишайтеся активними і діяльними. Пам’ятайте про те, що стресові ситуації призводять до серйозних захворювань.

Скачки тиску і часті головні болі – це перші сигнали стресових нездужань. Тривалий стрес призводить до виснаження психічної системи, на тлі якої часто виникає інфаркт міокарда.

Науково підтверджено, що прихована настороженість і нетерпимість є причинами болю в серці. При постійної настороженості підвищуються показники адреналіну і кортизону в крові, це призводить до пошкодження стінок судин, утворюються тромби, і як наслідок, серцевий напад.

Для довголіття важливу роль відіграє оптимістичний настрій. Випробовуйте відчуття радості, благополуччя і насолоди. Навчіться радіти кожному моменту. Не сприймайте свої поразки і невдачі, як трагедію. З будь-якої ситуації необхідно брати уроки на майбутнє.

Основами довголіття вважаються посильні фізичні навантаження, активна діяльність, загартовування, що сприяє довголіттю. Ми ж часто спостерігаємо, як люди, вийшовши на пенсію, починають хворіти, швидко здають і вмирають. Цю ситуацію необхідно подолати. Варто пошукати собі нове застосування, можливе продовження роботи.

Для гарного настрою та припливу бадьорості, починайте кожне ранок з контрастних обливань або душа, після приступайте до легкої дихальної гімнастики. І тоді, відмінний настрій Вам буде забезпечено на цілий день!

Харчування довгожителів

Однією з важливих основ довголіття-є правильне харчування.

Здорове харчування грунтується на наступних принципах:

 • в раціоні харчування повинні містити у достатній кількості вітаміни та мікроелементи,

 • для втамування голоду не потрібно їсти багато, це призводить до перевантаження печінки і шлунка,

 • основними раціон харчування повинен складатися з продуктів рослинного походження, не оброблених хімічними речовинами,

 • овочі готуйте в герметично закритому посуді, на пару,

 • Основи довголіттявживайте по можливості овочі і фрукти в сирому вигляді, з кісточками і шкіркою, в них міститься величезний запас вітамінів і мінеральних солей,

 • пийте протягом дня достатню кількість води (1,5 – 2 літри), норма для кожної людини вибирається індивідуально,

 • вибирайте рослинні жири, віддавайте перевагу оливковій олії,

 • жири тваринні і рослинні додавайте у страви з овочів після приготування, а не під час готування.

Люди, які часто вживають оливкова олія, рідше мають проблеми з судинами і серцем. Олія оливи містить цінну олеїнову кислоту, яка знижує рівень холестерину в крові.

Основами довголіття вважаються витривалість і опірність організму. Досягти цього допоможуть фіточаї.

Ризик розвитку онкологічних захворювань знижує вживання зеленого чаю.

Трав’яні чаї мають омоложивающими, тонізуючі, загальнозміцнюючі властивості. Такі чаї необхідно періодично включати в свій раціон.

Регулярне вживання збору складається із звіробою, ромашки аптечної, березових бруньок і квіток безсмертника піщаного, нормалізує обмінні процеси в організмі, зникає в голові шум, поліпшується зір, ймовірність утворення пухлин зменшується.

Настій готується нескладно:

Перераховані лікарські трави взяти в рівних пропорціях, подрібнити в ступці або кавомолці, тримати в закритому фарфоровому або емальованому посуді. У 500 мл окропу додати 1 ст. ложку суміші подрібнених трав, дати постояти 20 хвилин, процідити. Випити вранці, за 15 хвилин до їди 1 склянку. а ввечері після їжі теж 1 склянку настою з чайною ложкою меду.

Основами довголіття вважаються наступні правила:

 1. Не вступайте в суперечки, не дратуйтеся, будьте врівноваженими. не виходьте з себе.

 2. Не варто нікого повчати, якщо Вас не просять – не давайте порад.

 3. Навіть при поганих новинах, проявляйте витримку і спокій.

 4. беріть участь в активному житті, знайдіть собі улюблену справу, не лінуйтеся.

 5. Не засуджуйте своїх дорослих дітей, дуже часто гени і виховання призводять до їх вчинків. У дітей своя власна життя.

 6. Будуйте плани власного життя.

 7. Не втрачайте зв’язку зі своїми друзями та знайомими.

 8. Йдете від того, що Вам не подобається, а що подобається, підтримуйте.

 9. Подумайте над тим, чи потрібно виконувати те, що Вам не подобається?

 10. Не будьте гостем в житті, а будьте господарем!

Перелічені основи довголіття допоможуть зберегти здоров’я на довгі роки! Життя буде довгим і щасливим! Всім удачі!