Прості рекомендації при лікуванні гіпертонії

Гіпертонічна хвороба небезпечна тим, що в ряді випадків стає причиною виникнення небезпечних недуг – інсульту та інфаркту. Отже, важливо виконувати рекомендації при гіпертонії. Яким має бути правильне лікування при гіпертонії? Давайте поговоримо про цих рекомендаціях докладніше.

Не завжди при гіпертонії слід відразу приймати медикаментозні засоби. У тих ситуаціях, коли цифри артеріального тиску невисокі, а хвороба виявлена нещодавно, досить поміняти життєвий уклад пацієнта.

Продукти при гіпертонії

Рекомендації при гіпертоніїПри гіпертонії немає строгих обмежень щодо вживання продуктів харчування. Медики рекомендують обмежити вживання кухонної солі. Надлишок солі призводить до небажаних наслідків – збільшується кількість циркулюючої крові і в організмі затримується вода. Дана рекомендація актуальна для людей, які люблять всі солоні продукти.

Медицина рекомендує для людей, що страждають гіпертонією, добова доза кухонної солі, повинна бути в кількості 6 грам. Стільки солі, якраз і містять несолоні продукти, які ми з’їдаємо протягом дня. Організму більше солі не потрібно, тому приготовлену їжу краще недосаливать, а сіль прибрати зі столу. Це ефективна рекомендація, хоча і здається досить простий. Багато пацієнтів відзначають, що при обмеженні вживання солі, їх стан нормалізується.

Людей цікавить питання – чи можна вживати спиртні напої при гіпертонії? До єдиної думки до сих пір не прийшли, а тому питання залишається відкрите. Іноді приводиться в приклад дієта жителів Середземномор’я, яка складається з великої кількості оливкової олії, морепродуктів, овочів і невеликої кількості сухого вина. Сухе вино рекомендується пити червоне або біле, але не більше 200 мг. протягом дня. Було встановлено, що жителі живуть в цих країнах, рідше хворіють на серцево-судинними захворюваннями. Тому, кожен гіпертонік повинен вирішити для себе – чи варто вживати вино, але в жодному разі доза не повинна перевищувати 200 мг, а замінювати вино іншими міцними спиртними напоями, не рекомендується.

Кава і чай можна пити в розумних дозах. Взаємозв’язки між цими напоями і гіпертонією не виявлено.

Боротьба з гіпертонією

Починайте боротьбу з надмірною вагою. Стабілізація стану відбувається в тих випадках, коли вдається позбавитися від зайвої ваги. Позбавлятися від зайвої ваги необхідно поступово і повільно. Якщо вага йде швидко, він також швидко і повертається.

Гіпертонікам не рекомендується працювати у нічний час. Нічний сон повинен бути якісний і тривалий, без нього не вдасться поліпшити життєві показники. Зате фізичні навантаження принесуть багато користі, тільки вони повинні бути помірними. Найбезпечнішими вважаються ходьба і плавання.

Для зміцнення організму, на початкових стадіях захворювання, можна рекомендувати сауну, лазню та інші оздоровчі заходи, в розумних межах.

Завдяки фізичній активності, дієти, оздоровчих процедур, стан у багатьох пацієнтів приходить в норму. Однак, не забувайте періодично вимірювати тиск, навіть якщо у Вас гарне самопочуття. Захворювання вважається підступним і може прогресувати. Цифри тиску перевищують цифри 140/90 мм. рт. ст. протягом тижня кілька разів, починайте вживання медикаментозних засобів. Хворі часто забувають приймати призначені лікарем таблетки, це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Препарати для лікування гіпертонії

Рекомендації при гіпертоніїВ даний час існує чимало пігулок від гіпертонії, всі вони здатні ефективно знижувати тиск. Підбір препаратів повинен рекомендувати лікар. Часто це відбувається досвідченим шляхом.

Іноді призначене ліки не знижує високі цифри, а буває і так, що перший призначений препарат, надає хороший вплив. У лікуванні гіпертонії необхідно проявляти наполегливість і терпіння. У будь-якому випадку, лікар зможе підібрати та рекомендувати індивідуальне медикаментозне засіб, яке допоможе саме Вам.

В даний час створені сучасні лікарські засоби, здатні знизити тиск стійко. Вже науково доведено, що зниження цифр на 5 мм. рт. ст., здатне запобігти ризик виникнення інсульту більш ніж на 40 відсотків. Тому, за допомогою рекомендацій лікаря, підберіть саме своє медикаментозне засіб, який підійде саме Вам.

Медикаментозний ефект виникає не відразу, необхідно кілька тижнів приймати призначені таблетки і вимірювати тиск. Після закінчення цього часу, можна зробити висновок про ефективність призначеного препарату. До лікаря необхідно звертатися негайно, якщо тримаються цифри високого тиску. Доктор допоможе переглянути лікування, порекомендує інші таблетки. Сам хворий не повинен змінювати і підбирати ліки, це небезпечно для здоров’я. Не забувайте про те, що всі ліки мають протипоказання.

Гіпертонія – це хронічне захворювання, лікування відбувається протягом тривалого часу. Ви повинні пам’ятати про те, що у хворих і здорових людей, у тиск змінюється протягом дня багато разів. Такі зміни не повинні лякати пацієнтів. Тут важливо розглядати розмах цих змін.

Час від часу тиск може підніматися до високих значень, незважаючи на правильно підібрану лікарську терапію. Так відбувається тому, що змінюється погода, можуть бути стреси або загострення хронічних захворювань. Важливо замислитися над тим, як часто це відбувається? Якщо рідко, то рекомендоване лікарем лікування, не варто переглядати.

Лікарі рекомендують мати при собі ліки, які швидко знижує високі цифри. Зазвичай препарат кладуть під язик. Порекомендувати екстрене ліки Вам повинен кардіолог, якщо протягом півгодини ліки не допомогло, викликайте «швидку допомогу».

Терапія вважається ефективною, якщо протягом довгого часу, вдається утримувати цифри артеріального тиску на рівні 140/80 мм рт. ст, а екстрений прийом ліків застосовується не частіше одного разу на місяць.

Хворі часто відзначають що при низькому тиску, що вони відчувають себе гірше, ніж при високому. На це є свої пояснення. Організм звик до високого тиску, тому процес адаптації до низького, зазвичай затягується. Найчастіше це актуально для людей старшого покоління, у багатьох з них, розвинувся атеросклероз. Хворі скаржаться на запаморочення і слабкість. Слід поступово знижувати тиск. Людина з часом звикне до нормального стану.

Пройшов тривалий період часу, рекомендації при гіпертонії виконуються, вони підібрані правильно. Ви відчуваєте себе прекрасно, тонометр показує нормальні цифри, але на цьому не варто зупинятися. Лікують гіпертонію протягом тривалого часу.

Подивіться важливу інформацію про те, як можна зняти біль у серці або допомогти впоратися з гіпертонією. Часом виникає необхідність допомогти не тільки собі. Подивіться, які не складні рекомендації, радить лікар.