Септопластика носової перегородки: ендоскопічна і лазерна

Естетична хірургія спрямована на те, щоб виправляти певні недоліки обличчя або тіла. Септопластика носової перегородки є однією з найпопулярніших і необхідних подібних хірургічних втручань.

Зміст:

 • Що це таке
 • Як виконується септопластика
 • Наслідки
 • Відео: септопластика викривлення носової перегородки
 • Огляд цін

це таке

Септопластика – це операція з виправлення носової перегородки. Головною відмінністю цієї операції від ринопластики є те, що дане втручання спрямоване в першу чергу на відновлення нормальної життєдіяльності пацієнта, а не на додання краси. У певних випадках також використовується поєднана процедура, яка називається ріносептопластика.

Показання до проведення процедури:

 1. Хронічні захворювання дихальних шляхів, зокрема риніти та синусити;
 2. Часті або хронічні гайморити;
 3. Кровотеча з носа, повторюються з регулярністю 2 рази в тиждень і більше (якщо це не пов’язане з яким-небудь захворюванням);
 4. Порушення сну, утруднення дихання, хропіння і т. д.

Практично всі викривлення носової перегородки можна виправити. Їх існує 5 типів:

 1. S-подібне викривлення. Воно вважається класичним і зустрічається найбільш часто. В більшості випадків причиною його утворення є травма, але в окремих випадках воно може проявитися через спадковості;
 2. З-образне або горбик. З-за цього викривлення ніс набуває форму переверненої «З». Це в більшості випадків генетичне, часто зустрічається у представників східних культур;
 3. Передньо-заднє S. На відміну від звичайного S-подібного викривлення, передньо-заднє є вродженим. Від нього досить складно позбутися, для цього потрібно кілька операцій, оскільки подібний недуга може не лише негативно впливати на дихання, але і мовні функції, нюхові та інші;
 4. Останні два типу аналогічні один одному. Це викривлення у бік верхньої або нижньої щелепи. Часто при такому недугу необхідна комплексна корекція носа, а іноді і прикусу.

Потрібно пам’ятати, що септопластика має певні протипоказання:

 1. не Можна проводити процедуру при захворюваннях крові, особливо, порушення її згортання і діабеті;
 2. Сеанс не проводиться під час ГРВІ та інших гострих захворювань;
 3. Рекомендується уникати втручання в зростаючий організм (до 16 років);
 4. Операція може негативно позначитися на стані вагітної і недавно народила дівчини.

Фото – Види викривлення

Як виконується септопластика

Зараз активно проводиться як класична ендоскопічна, так і більш сучасна – лазерна септопластика перегородки носа. Всі методи ефективні, але при цьому треба розуміти, що кожен з них має свої переваги і недоліки. У даний момент практично всі пластичні клінік пропонують наступні процедури:

 1. Резекцію нитками;
 2. Ендоскопію;
 3. Лазерну хірургію.

У першому випадку, всі маніпуляції здійснюються за допомогою скальпеля під суворим контролем фахівця. У перегородці вирізається певний ділянку, який є додатковим хрящовим освітою. Саме із-за цієї освіти і відбувається видиме викривлення.

За допомогою хірургічних пристосувань, оброблений ділянку фіксується і зашивається. Після встановлюються ватні тампони, які потрібні для запобігання кровотечі. Залежно від кількості крові пацієнта можуть встановити як невеликі тампони – на один день, так і більш об’ємні – на два дні.

Лазерна септопластика проводиться як полипотомия носа, вона вважається більш безпечною і зручною для пацієнтів. Для початку хірургом вибирається лазерний скальпель потрібного розміру. У такого медичного інструменту може налаштовуватися температура. Лікар прогріває хрящ до потрібного стану. Згодом, він стає податливим, як пластилін, після ЛОР легко повертає йому колишню форму і фіксує для твердіння. Сучасна естетична хірургія досить часто використовує цю методику для проведення безкровних операцій. Також до достоїнств лазера можна віднести практично повна відсутність слідів після сеансу.

Фото – До і після операції на носі

При підслизової резекції проводиться досить складне вплив на викривлений хрящ. У такому разі оториноларинголог повинен вживити в тканину хряща спеціальні нитки, які зможуть армувати кісткову тканину. Це допоможе за короткий термін практично непомітно виправити носову перегородку. Пацієнт після сеансу не відчуває дискомфорту, а через 3 місяці приходить на зняття сітки або окремих ниток.

Для кожного перерахованого способу необхідний загальний наркоз. Незважаючи на те, що сама септопластика триває не більше 1 години (в рідкісних випадках, 1,5 або 2), це дуже небезпечна операція. Реабілітація після сеансу – 7 днів. Весь цей час за пацієнтом спостерігають і оцінюють результати операції. Через тиждень клієнт відправляється на контрольний огляд і відпускається додому.

Наслідки

Треба зазначити, що перфорація і хірургічна септопластика можуть викликати спайки в носі. Це дуже неприємне явище, яке часто зустрічається після операцій. При ретельному огляді лікар помітить їх ще при виписці, але Ви можете також виявити їх будинку. Симптоми спайок:

 1. Кровотеча з носа;
 2. Нежить;
 3. Утруднене дихання;
 4. Погіршення або повна втрата нюху.

Якщо ви помітили в себе будь-який з цих симптомів – відразу зверніться до лікаря, можливо, Вам необхідна термінова госпіталізація.

Фото – Викривлення носа

Після процедури знадобиться певний відхід. По-перше, потрібно уникати впливу на рану сонячних променів, по-друге, потрібно дуже акуратно спати і вмиватися, поки хрящ не приживеться. По-третє, регулярно міняйте пов’язку на рані на свіжу.

Відео: септопластика викривлення носової перегородки

Огляд цін

Септопластика носової перегородки має відмінні відгуки, але і при цьому, у неї ціна досить висока. Багато в чому це практично 2-тижневого перебування в лікарні та наявності повного наркозу. Також прайс може змінюватись в залежності від категорії викривлення.

Розглянемо, скільки коштує операція в різних містах Росії. Вартість септопластики 1 категорії:

ГородСтоимость, рублейГородСтоимость, рублів
Архангельськ 35000 Красноярськ 37000
Володимир 37000 Москва 40000
Казань 35000 Мурманськ 35000
Калуга 35000 Псков 35000
Челябінськ 36000 Ставрополь 35000

Окремо потрібно врахувати витрати на необхідні аналізу (крові, сечі, ЕКГ, наявність хронічних захворювань та, при потребі, МРТ).