Що необхідно взяти з собою в пологовий будинок?

Будь-яку майбутню маму цікавить питання, що брати з собою в пологовий будинок на пологи і перед випискою з речей для дитини і себе. Пропонуємо детально розглянути це питання в нашій статті.

Зміст:

 • Речі в пологовий будинок першої необхідності
 • Відео: списки важливих речей в пологовий будинок від експертів
 • Що знадобиться з медикаментів у лікарні
 • Список речей для дитини
 • Чоловік на пологах

Речі першої необхідності

Є певний список речей, які необхідно взяти з собою в пологовий будинок обов’язково. Що це за предмети?

Дуже важлива особиста гігієна. Потрібно розуміти, що після пологів і в середньому 8 тижнів у Вас будуть виділятися лохії, тому прокладки з підвищеним поглинанням дуже знадобляться. Багато користуються тампонами, але перший час після пологів потрібно піти на поступки, тому що організм пережив великий стрес. Деяких дівчат припадає зашивати або оперувати, а тампони на місці відкритої рани можуть викликати зараження навіть при регулярній зміні.

Перед тим, як лягти на збереження, крім цих речей, підготуйте і медпрепарати першої необхідності – це Анальгін, Но-шпа, Цитрамон, Активоване вугілля та інші. Не забудьте про шприци та антисептичні спреї або гелі – в екстреній ситуації дуже знадобляться.

Обов’язково мати з собою постільна білизна, рушник і непромокальні пелюшки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: що дозволяється вагітним?

Мило, гребінець, рушник. Тут все зрозуміло, але потрібно розуміти, що мило доведеться брати без аромату. Відомі випадки, коли діти відмовлялися брати у мами груди з-за того, що вона помыта запашним милом. До речі, про гігієну грудей потрібно сказати окремо. Багато раджу купувати господарське мило, щоб після кожного годування мити соски, ніж вбереже дитину від молочниці. Чим це загрожує:

 • тріщинами сосків;
 • знову-таки відмовою малюка брати груди;
 • запаленням шкіри (якщо вона суха або дуже чутлива).

Зручний одяг. Народжувати в ошатному платті Вас не пустять, краще купити для цього випадку найдешевшу сорочку на ринку або взяти велику чоловічу сорочку.

Відео: списки важливих речей в пологовий будинок від експертів

з медикаментів знадобиться в пологовому будинку?

Досить часто у нас в лікарнях перепродують ліки, які повинні видавати безкоштовно, наприклад, окситоцин, який допомагає матці швидше скорочуватися після пологів. І продають їх в два рази дорожче, ніж в аптеці, тому бажано купити і мати про запас кілька ампул.

Нагоді мазь для швидкого заживлення сосків. У лікарні радять Медея. Це засіб відмінно, без запаху, і малеча з ним відмінно бере груди. Також купити мазь для загоєння швів на піхву (на всякий випадок), це може бути найпростіший Рятувальник або Цілитель.

В Україні, Казахстані та Росії породіллі необхідно також при собі мати спеціальний набір, в нього входить:

 1. катетер у вену – 2;
 2. сечовий катетер – 2;
 3. три пелюшки;
 4. паперові рушники – 2 рулони;
 5. пологовий пакет №2 (5)- 2;
 6. мило рідке;
 7. шприц на 20 – 3;
 8. бинт, вата;
 9. рукавички (уточнюйте у лікаря, вони можуть міняти кількість в залежності від вимог або історії вагітності).

Важливо розуміти, що при кесаревому розтині цей список трохи змінитися. Обговоріть доповнення з лікарем, який буде приймати пологи, або веде вагітність.

Середня вартість родового пакету для природних пологів становить від 20 до 30 доларів, в залежності від міста або аптечного пункту.

Список речей для дитини

Фото – Речі в пологовий будинок

найулюбленіший момент будь-якої вагітної – це збирати придане для майбутньої дитинки. Що треба взяти з собою в пологовий будинок для малюка?

Завжди у лікарні кажуть мати цілий арсенал різноманітної одягу, але, по факту, дуже багато залежить від часу року і опалення клініки. Крім того, Ви ж не будете переодягати дитину кожен день нове. У перші дні життя це просто зайвий стрес для дитини.

Що потрібно взяти з собою в пологовий будинок і перинатальний центр для новонародженого:

 1. Чотири ситцеві пелюшки і дві байкові;
 2. Три шапочки;
 3. Сорочечки або теплі кофтинки з застібками на грудях. Не купуйте кофтинки, які надягають через голову, в перший час це вельми проблематично;
 4. Пачку підгузників;
 5. На всяк випадок, дитяче харчування;
 6. Повзунки;
 7. Крапельки від коліків у новонародженого;
 8. Нарядний одяг на виписку, і теплу, якщо свято відбувається взимку.

Потрібно розуміти, що дуже важливо підготувати цей пакет заздалегідь, адже відомі випадки госпіталізації при попередніх пологах, тим більше, після 37 тижня кожна з нас знаходиться в «зоні ризику» пологів. Дитячі речі потрібно випрати. Якщо перете вручну, то обов’язково замочуйте в гарячій воді на якийсь час, але без хлору. Якщо в машинці, то на режимі інтенсивного прання додаткове полоскання. Пропрасовуємо на максимальній температурі з зовнішньої і зовнішньої сторони.

Чоловік на пологах

Фото – Новонароджений

Все частіше практикують партнерські пологи. Для деяких дівчат це абсолютно неприйнятно, а для інших більш ніж нормально. Що потрібно мати чоловіка на пологи:

 1. Документи, що підтверджують особистість та довідки з поліклініки. Наприклад, обласний центр може вимагати не тільки флюорографію, але і результати загального аналізу крові, мазків на стафілококи та інші результати досліджень – ці моменти потрібно уточнити заздалегідь;
 2. Під час госпіталізації будь-яка лікарня потребує від чоловіка або мами спеціальної уніформи – це одноразовий халатик, бахіли і шапочка;
 3. Неприпустимий запах парфумів або тим більше, цигарок чи алкоголю, проконсультуйте благовірного з цього приводу при необхідності;
 4. Іноді необхідно присутність рідної людини, коли проводиться кесарів розтин. Тут потрібно уточнювати у лікаря, як повинен виглядати партнер і що мати з собою.

Перинатальний центр не дозволяє мати у себе типографічні вироби (журнали, газети), це пояснюється тим, що можлива алергія на фарбу, алкоголь і тютюнові вироби. На час перебування в лікарні не користуйтеся духами.

Окремо обговорюється момент фото і відео зйомки, як при пологах, так і під час виписки. Наприклад, Всеволозькому або Люберецкий ОПЦ досить негативно ставляться до «конкурентів» в цьому плані.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: що заборонено їсти вагітним?