Що таке RF-ліфтинг

Будь-яка жінка, незалежно від віку, хоче зберегти красу і молодість. Підтяжка за допомогою радіочастотних випромінювань або RF-ліфтинг – це ефективний і безпечний варіант, як можна омолодити шкіру обличчя та тіла.

Зміст:

 • Що це таке
 • Види
 • Як проводиться сеанс
 • Огляд цін

Що це таке

RF (Radio Frequency lift) або радіочастотний ліфтинг – це хірургічне омолодження шкіри обличчя, тіла (зони декольте, живота, шиї), яке допомагає усунути зморшки, обвислі ділянки епідермісу і повернути йому тургор. Це омолодження є однією з найбільш передових процедур, т. к. має досить великі свідчення і дуже малоймовірних ускладнень і протипоказань. Теоретично сеанс можна провести в домашніх умовах, але тільки якщо купити або взяти в оренду спеціальне обладнання.

Чим безопераційний ліфтинг відрізняється від класичного хірургічного омолодження. Процедура хірургічної підтяжки шкіри виконується для усунення «зайвого» епідермісу і натяжки наявного. Іншими словами, така підтяжка покращує естетичний вигляд, але не якість поверхні. У той же час, умовами, мезотерапія, термоліфтінга мають крім підтягуючого ще й лікувальний ефект.

Зморшки з’являються в результаті розривів колагенових волокон, які з віком практично припиняють оновлюватися. Фотоомолодження, ультразвукової радіохвильовий ліфтинг і (RF) допомагають відновити вироблення колагену, за рахунок чого поліпшується не тільки зовнішній вигляд шкіри, але і її стан.

Свідчення:

 1. Мімічні та вікові зморшки століття, носогубного трикутника, підборіддя;
 2. Зміна овалу обличчя;
 3. Купероз, комедогеноз прищики й інші недоліки;
 4. Наявність розтяжок на животі, стегнах, грудях;
 5. Пігментація або фотостаріння;
 6. Глибокі шрами після акне, акне, вітрянки та інших проблем;
 7. Втрата епідермісом еластичності, надмірна сухість і т. д.

Але крім цього у RF-ліфтингу є певні протипоказання і мінуси:

 1. Захворювання очей (при корекції зони століття);
 2. Наявність онкології або хронічних хвороб внутрішніх органів;
 3. Теоретично, апаратна радіохвильова терапія проводиться при захворюваннях шкіри, але тільки якщо вони не знаходяться в гострій стадії;
 4. Категоричними протипоказаннями є проблеми з кров’ю (гепатит, тромбофлебіт і інші).

До недоліків також належить обмежений вік пацієнтів. Не можна робити ліфтинг до 18 і після 55 – він може завдати серйозної шкоди організму.

Види

Існує кілька видів RF-ліфтингу:

 1. Монополярний;
 2. Біполярний;
 3. Тріполярний.

Головною відмінністю серед них є швидкість прояву ефекту. До прикладу, фото до і після монополярного RF-ліфтингу демонструють відмінні і помітні результати відразу після процедури, оскільки вплив здійснюється як у глибинних, так і в поверхневих шарах. Але цей вид підтяжки не можна робити два рази – занадто сильні зміни відбуваються в епідермісі.

Більш популярним і щадним вважається біполярний, його наслідки не так впливають на внутрішні процеси, тому дозволяється проводити його навіть кілька разів на рік (при необхідності). Ефект буде помітний лише через півроку (хоча на перших порах Ви можете побачити і оцінити зменшення пігментації і зморшок). Результати можна порівняти з Ulthera System (кругової підтяжкою).

Фото – До і після RF пілінгу

Для того щоб поєднати всі достоїнства описаних вище методик, був створений мультиполярный ліфтинг (Revital) або як його ще називають, кавітація. Його можна робити з такою ж частотою, як і біполярний, але при цьому результати помітні вже через кілька тижнів після сеансу. Найчастіше лікарями призначається курс процедур, спрямований на загальне поліпшення стану епідермісу, його повного відновлення і запуску процесів регенерації. Ця методика використовує кілька електродів, завдяки чому вплив імпульсів проводиться одночасно на різній глибині.

Як проводиться сеанс

В салонах краси і вдома сеанси проводяться на спеціальному обладнанні, яке здатне випромінювати радіохвилі в діапазоні 300 МГц – 4 кГц. Саме цей відрізок використовується в естетичній не інвазивної хірургії для досягнення максимального ефекту.

Область їх дії може бути вузькоспеціалізованою (наприклад, тільки обличчя або тільки декольте) і широким (скажімо, вони використовуються як для поліпшення якості шкіри, так і для усунення розтяжок, жирових відкладень і т. д.).

Для того щоб провести RF-ліполіз і ліфтинг, часто використовується пристрій від Regen Maximus. Він забезпечує ефект, схожий з результатом після ревіталізації. Схожу дію роблять Toplaser Helios RF і Luna, Reaction, New Midas і Tri-Polar.

У вітчизняних салонах часто зустрічається ЕСТЕР Галатея. Це дуже зручний у використанні і м’який за своїм типом впливу апарат. Є відмінним аналогом відомих зарубіжних, але більш прийнятний за ціною.

RF-SOYA (Південна Корея) є найбільш популярним пристроєм для процедури. Примітно, що ним проводиться не тільки RF-терапія, але і вакуумний масаж, ліполіз (розчинення жирових відкладень) і усунення целюліту.

на Фото – Під час процедури

Therma Skin, INFINI MFR і Regen Tripolar RF допомагає зробити біполярний ліфтинг, ефект якого нагадує термальне вплив. Поліпшується кровотік і підтягується овал, значно прискорюється процес вироблення і відновлення колагенових волокон.

Для проведення сеансу може використовуватися також портативний масажер (типу Gezatone), який дозволяє провести сеанс в домашніх умовах. Для цього знадобиться придбати портативний прилад для RF-ліфтингу, приміром, Cutey Up RF, ScarLet RF, melody, щипковий Blue RF, Mini-Box Panda RF або CareSys .

Звичайно, косметологія не гарантує миттєвого ефекту, як і термаж, біоревіталізація або фракційний лазерний пілінг, оскільки процедура тільки запускає механізм самоомоложения шкіри. Всі основні зміни відбуваються протягом півроку, спочатку поступово покращиться стан тканин і підвищиться тургор, після почнуть розгладжуватися зморшки і шрами.

Як проводиться сеанс:

 1. Пацієнтом здаються всі аналізи. Рекомендується перед процедурою пройти консультацію у терапевта й ендокринолога. Клініка додатково проводить тести шкіри і визначає складність роботи;
 2. Процедура проводиться без наркозу, тому під час сеансу може відчуватися деякий дискомфорт, зокрема в місцях впливу буде відчуватися нагрівання тканин. Для чутливої шкіри з метою полегшення неприємних відчуттів використовується спеціальний кріо-гель, заморожувальна на деякий час шипована шар епідермісу;
 3. На шкіру встановлюються електроди і апарат включається. Лікар заздалегідь визначає глибину і час впливу.

Після закінчення сеансу на шкіру наноситься заспокійливий складу, і пацієнт може йти додому. Потрібно зазначити, що після RF-ліфтингу можливі деякі ускладнення і побічні ефекти:

 1. Набряклість в зоні обробки. Враховуючи, що, як і Елос (Elos) або LPG, процедура вимагає підключення до шкіри електродів, епідерміс може відреагувати досить болісно. Можуть проявитися набряки, почервоніння, синці;
 2. Свербіж;
 3. Іноді піднімається температура.

Відео: наочний посібник з проведення RF ліфтінгу

Огляд цін

Відгуки про RF-ліфтинг стверджують, що процедури по ефективності немає рівних, але ціна сеансу є досить високою. Перед тим, як вибрати яку-небудь клініку для проведення підтяжки, рекомендуємо порівняти прайс-листи компаній, що надає таку процедуру у Вашому місті. Розглянемо вартість одного ліфтингу на Yag Laser в Росії та країнах СНД:

ГородСтоимость, у. е. ГородСтоимость, у. е.
Алмати 50 Мінськ 60
Волгоград 55 Москва 60
Воронеж 55 Одеса 55
Єкатеринбург 55 Омськ 50
Київ 60 Санкт-Петербург (СПб) 60
Челябінськ 55 Самара 55