Викопування цибулинних рослин-корисні поради городникам

Викопування цибулинних рослинУ липні місяці однією з головних турбот квітникаря є викопування цибулинних рослин. В цей час необхідно викопати, просушити і закласти на зберігання (до посадки) цибулини квітів, які радували Вас ранньою весною. У цій статті я розповім Вам про те, які цибулинні рослини і як потрібно викопувати, і дам корисні поради городникам

Тюльпани викопують і просушують щорічно. Така процедура забезпечить гарне цвітіння на наступний рік. Це добре впливає на здоров’я цибулин тюльпанів. У тюльпанів дітки відокремлюються в перший рік життя. Дітки є матеріалом для наступного розмноження рослин. Викопують тюльпани по закінченню вегетації, яка характеризується характеризується в’яненням і пожовтінням листя.

Не потрібно чекати повного висихання листя, так як Ви втратите багато посадкового матеріалу. У вирощених і викопаних тюльпанів, цибулини повинні мати світло-коричневі лусочки. Намагайтеся викопувати цибулини в суху і ясну погоду. Цибулини необхідно укласти в ящики. Знайте, що цибулини тюльпанів не переносять прямих сонячних променів, тому прибирайте їх відразу в сарай або добре провітрюваний навіс. Через кілька днів цибулини тюльпанів слід очистити від коренів, залишків грунту і старих лусочок. Звертайтеся з цибулинами обережно, так як їх легко пошкодити, а це призводить до появи грибкових захворювань.

Після цього сортують цибулини по розбору. Розсортовані цибулини розкладають тонким шаром у ящики і зберігають при температурі 23 градуси і вологості 70-80 відсотків до посадки. В цей час якраз і формується квітковий пагін, листя і зачатки коренів.

Цибулини тюльпанів висаджують у грунт у вересні.

Є такі цибулинні квіти, які не обов’язково викопувати кожен рік. До таких кольорів відносяться наші улюблені нарциси. Багаторічна цибулина нарциса щороку утворює дочірні цибулини, які залишаються на одному дінці з материнської цибулиною. Утворюється гніздо з загальними лусочками. Їх можна викопувати один раз на три або чотири роки. На четвертий рік квіти нарцисів помітно стають дрібніше. Тоді нарциси викопують у липні. Листя у нарцисів повинні пожовтіти і засохнути. Цибулини нарцисів обережно викопуємо, старі корені видаляємо, а також листя та залишки грунту. Цибулини нарцисів просушують кілька днів. Потім очищають від рослинних решток і зайвих лусочок, сортуємо за розмірами.

Хворі та уражені шкідниками цибулини необхідно знищити. Після цього укладаємо цибулини нарцисів в решітчасті ящики або інші ємності. Поміщаємо на зберігання в сухе, добре провітрюване приміщення з температурою 18 градусів. Таким чином цибулини зберігаємо до посадки, а посадку виробляємо восени.

Деякі любителі квітів викопують цибулини нарцисів влітку, як тільки гнізда цибулин розділилися. Вони вважають, що старі коріння рослин відмирають лише після того, як з’являться нові корені. Ось тому нарциси і не викопують щорічно, на відміну від тюльпанів.

Вважається, що після викопування цибулини нарцисів зберігаються не в природних для них умовах, від цього гинуть коріння рослини і порушується біологічний цикл рослини. Це веде до погіршення цвітіння рослини. Тому прихильники такого методу викопують з обережністю цибулини і відразу ж приступають до пересадки квітів на нове місце. У такому разі коріння у нарцисів майже не ушкоджуються, нарциси відмінно вкорінюються до настання холодів і радують своїм чудовим цвітінням.

При такому методі викопування нарцисів, не можна підсушувати і обробляти коріння рослин. Дітки нарцисів, які не відокремлюються від материнської цибулини, обрізаємо з частиною загального дінця. Рясно поливаємо нарциси після пересадки на нове місце. Яка викопала цибулинних рослин краще-річна або весняна? Це Ви повинні вирішити для себе самі.

Раджу прочитати: квітка братки.