Вирощування ананаса-вирощування ананаса в домашніх умовах

Вирощування ананаса-вирощування ананаса в домашніх умовах

Ананас-дарунок тропіків, вносить в будинок відчуття свята і запашний аромат. Зрізану зелену верхівку можна посадити вдома. Вирощування ананаса в домашніх умовах має ряд особливостей:

У верхівки не повинна бути пошкоджена центральна точка росту і листочки. В домашніх умовах можна виростити ананас вдома і добитися цвітіння і плодоношення. Плід при сприятливих умовах може досягати ваги 1,5 кг. А смак домашнього ананаса ні чим не відрізнятиметься від ананаса, купленого в магазині. У цій статті я розповім Вам про те, як виростити ананас з верхівки. Спробуйте, можливо Вам посміхнеться удача і Ви зможете насолоджуватися смаком домашнього ананаса!

Батьківщина ананаса це Бразилія, також він виростає в Парагваї, Венесуелі, Колумбії, Парагваї, Таїланді. Це рослина тропіків і субтропіків.

Плід ананаса-шишка з зеленим чубком, покрита грубої шорсткої шкіркою. Під шкіркою знаходиться кисло-солодка м’якоть. Смачний і ароматний тільки стиглий ананас. При натисканні пальцями, шкірка повинна продавлюватися. У холодильнику зберігати ананас не можна! В ананасі міститися вітаміни, цукру, кислоти, нормалізує обмін речовин.

Ананас належить до сімейства бромелієвих, це багаторічна вічнозелена трава. У Центральній і Південній Америці поширені 5 видів ананаса, з них виробляють волокно. Ананас хохолковый культивують у тропічних і субтропічних країнах через смачних і чудесних плодів. Такий ананас має укорочене стебло, колючі сизо-зелені листки, які зібрані в розетку. Розетка досягає висоти 80 див. З верхівки формується плід.

Вирощування ананасаПри покупці потрібно вибирати ананас без гнилі, механічних пошкоджень, зі здоровою листям, без гнилі і ознак підсихання. Верхівкова нирка повинна бути цілою ( часто при промисловій культивації її видаляють, щоб отримати великі плоди). Купувати ананас для вирощування і розведення будинку потрібно в теплу пору року. Навесні, восени і взимку листя підмерзають, так як їм потрібна температура не менше 18 градусів, а такі пошкодження можна відразу й не помітити.

1. Гострим ножем зрізують верхівку з частиною супліддя як можна нижче, щоб не втратити частину листя. Зріз тиждень підсушується в темряві. Для цього його підвішують ручкою вниз. Після припудрюють зріз товченим деревним вугіллям і висаджують в низький широкий горщик. У ананаса коренева система йде вшир і не проникає глибоко. Горщик повинен мати дренажний отвір, на дно вкладається дренаж з шматками деревного вугілля. Землю насипають у горщик не ущільнюючи. Склад ґрунту-це пісок і торф у рівних пропорціях. Грунт перед посадкою пропарюють і просушують.

2.Після посадки грунт поливають теплим і слабким розчином марганцівки. В горщику створюють міні-теплицю і ставлять горщик в світле і тепле місце, але не на сонці. Головні умови успіху-це вологість та висока температура повітря (до 25 градусів). Держак вкорінюється зазвичай 1-2 місяці, повинні з’явитися молоді листочки. В цей час знижуйте вологість і збільшуйте провітрювання. Укорінене рослину пересаджують в суміш листової, перегною, дернової землі з піском в співвідношенні 1:1:2:1. Поливати тільки теплою водою і не знижувати температуру нижче 18 градусів. Земля в горщику повинна пересихати, але й надмірна вологість теж не має бути. Навесні температура повинна бути + 25 градусів, у цей час починайте підгодовувати ананас кожні 2 тижні. Підійдуть як органічні, так і мінеральні добрива. У серпні підгодівлю ананаса припиніть.

3.На другий рік слід пересадити ананас в горщик діаметром 12 см, так як в тісному горщику рослина не дасть діток, а після цвітіння відімре. На другий і третій рік догляд за ананасом аналогічний. Навесні, на третій рік, рослину пересаджують в горщик діаметром 18 см і починають чекати урожай. Плід у ананаса вирощеного Вами, буде не такий великий, як у купленого в магазині, зате це Ви виростили його самі. Дозрівають плоди в травні-серпні місяці, після чого рослина гине, а утворилися дітки потрібно розсадити.

4. Ананас любить світло, тому виставляйте його на світлих вікнах. Він не любить, щоб повертали горщик, від цього зростання рослини сповільнюється. З листопада по березень у ананаса період спокою. Весною починають ананас поливати посилено, влітку рясно. Температура води повинна бути 30 градусів, періодично влаштовуйте ананасу душ. Цвітіння у ананаса триває 2 тижні, після закінчення цвітіння знову починають підживлення. Плід дозріває півроку. Потрібно прищипувати точку росту у верхівки над соплодием. Це роблять відразу після цвітіння, а після по мірі її появи, це прискорить дозрівання ананаса. Таку розетку з видаленою точкою зростання вже не можна використовувати для розмноження. Під час або після дозрівання плоду починають утворюватися прикореневі і бічні відростки. Їх можна використовувати для розмноження, тільки плоди вже будуть менше, ніж з верхівкового рослини.

5. Розетка ананаса по закінченні цвітіння і плодоношення відмирає, отже, потрібно подбати про подальшому розмноженні ананаса. Крім верхівки, використовуйте прикореневі і бічні відростки. Такі відростки повинні досягти довжини 15 см, після цього їх виламують і висаджують.

Зараз в квіткових магазинах можна зустріти і придбати декоративні форми ананаса чубатого. Таким формам ананаса потрібно менше місця , але вирощування ананаса, таке ж, як описано в цій замітці.