Вирощування лобелії

Вирощування лобелії – стаття присвячена красивому, довго і рясно квітучий однолетнику.

Вирощування лобеліїКвітка лобелія радує всіх своїм красивим і рясним цвітінням. Ці рясно квітучі рослини нікого не залишать байдужими, як і братки.

Квіти зазвичай сильно гілкуються, висота яких зазвичай становить 10-25 див. Квітки у лобелії дрібні, діаметром до 2 см, розташовуються в пазухах листя по одній квітці, вони бувають найрізноманітнішої забарвлення: блакитний, білого, рожевого, темно-синьою, фіолетовою. Також розфарбування може бути одноколірним або з вічком.

Крім сильно ветвящейся лобелії, є ще і ампельна форма лобелії, стебла якої сягають до 45 див. Лобелія добре росте на сонячному місці, хоча може зростати і в півтіні. Їй необхідна легка пухка земля і достатня вологість грунту.

Догляд за лобелією

Для посіву лобелії необхідно в садову землю додати компост або перегній, а також додати повне мінеральне добриво. На 1 квадратний метр необхідно внести 2-3 кг компосту або перегною і 1 столову ложку повного мінерального добрива.

Лобелія дуже чутлива до високих температур, до сухості грунту. Тому цвітіння її в жарку погоду може припинитися. А щоб цього не сталося, їй потрібний постійний і рясний полив. Лобелія – теплолюбна рослина, але загартована розсада може переносити і короткочасні заморозки.

Лобелію вирощують для бордюрів, для облямівки квітників, садять її на передніх планах рабаток і вздовж доріжок. Лобелія ампельна чудово підходить для кошиків і оформлення балконів та лоджій.

Лобелія дуже повільно росте і розвивається, тому її вирощують розсадою. Розсаду починають вирощувати рано, в лютому. Рослини лобелій ростуть і розвиваються дуже повільно. Розсаду вирощують у ящиках або чашках під плівкою або накривають склом. Землею насіння майже не присипають, насіння дуже дрібні. Температура для проростання повинна бути 18-20 градусів. Насіння лобелії проростають через 7-14 днів .

Пікірувати лобелію складно, тому її можна пікірувати маленькими пучками і садити за кілька пучків в горщики. Пікірування рослин проводиться з березня по травень місяць.Щоб лобелія була більш пишною, верхівку її можна прищипнути, коли лобелія досягне висоти 2-3 див. Тоді рослина буде виглядати ефектніше, як гарний кущик.

Лобелія краще всього росте на сонячних місцях і воліє пухкі суглинисті грунти. Розсада висаджується в грунт в травні місяці, коли мине загроза заморозків, на відстані 10-15 см один від одного. Зацвітає лобелія в червні місяці і тривало цвіте все літо. Якщо ж Ви одріжете лобелію в серпні місяці, підгодуйте, прорыхлите землю і будете її рясно поливати, то вона зацвіте знову, і цвітіння триватиме до самих заморозків.

Лобелія чуйна на підгодівлю. Через два тижні після посадки її можна підгодувати. Підгодівля будь повним органічним добривом для квітів, згідно інструкції, що додається.

Друга підгодівля проводиться в червні, коли лобелія починає цвісти, наступна підживлення в липні. Після зрізання лобелії в серпні, її також необхідно підгодувати. Тоді лобелія знову буде красиво цвісти і радувати нас красивими квітами.

Поширені сорти лобелій:

  • лобелія Кришталевий палац – це низькорослий сорт лобелії всипаний синіми квітками, висотою 10-15 см,
  • лобелія в’юнка Червоний каскад-це рослина з пурпуровими червоними квітами з білим забарвленням всередині, що звисає рослина, заввишки до 30 см,
  • лобелія в’юнка Білий каскад – рослина повністю усипаний білими красивими квітками, заввишки до 30 см,
  • лобелія Розамунда – рослина з пурпуровими червоними квітами з білим забарвленням всередині. висота рослини до 12 див.

Всі ці види лобелій рясно цвітуть з червня по жовтень місяць.

Раджу прочитати:вирощування настурції