Виведення плям з одягу

Виведення плям з одягу – з багатьма видами плям можна впоратися за допомогою домашніх засобів.

Часто в житті трапляється так, що поставиш на одязі або на улюбленій скатертини, меблів пляма, під руками немає ніяких спеціальних засобів Що ж робити? Виявляється, багато плями можна вивести за допомогою підручних домашніх натуральних засобів. Давайте будемо робити нашу одяг чистою і без хімії.

1. Не багато знають, що плями від чорнила можна вивести соком помідора. Існує багато видів різних чорнила, не всі, звичайно, можна вивести. Спробувати можна. Налийте на чорнильна пляма томатний сік, поклавши під цю пляму шматок поліетилену. Через 10 хвилин прополощіть прохолодною водою-пляма від чорнила має зникнути, і від соку помідор нічого не залишиться. Хоча застаріле пляма відразу може не зникнути, але воно стане менш помітним. Ще раз повторіть цю процедуру, тільки час витримування в соку доведіть до декількох годин. Може залишитися слабке пляма, що при пранні повинна зникнути. Свіжі плями від чорнила можна вивести за допомогою соди й нашатирного спирту.

Виведення плям з одягу2.Невелика пляма від кулькової ручки або чорнила на пластику, клейонці, руках, можна відтерти змоченою голівкою сірника. Потім промийте це місце теплою водою.

3. Для видалення воску, парафіну, стеарину від свічки на скатертини, прокладете це місце між двома серветками, пропрасувавши праскою, кілька разів пересуньте серветки, щоб розплавлений віск вбрався в папір. Таким способом можна спробувати видалити плями від жиру.

4.Іржаві плями на тканини видаляються лимонним соком. Кілька разів змочують пляма лимонним соком і прикладають це пляма до гарячого праски, не дають висохнути до кінця. Після цього промивають водою.

Застарілі плями від іржі можна видалити за допомогою оцтової есенції (на півсклянки води 1 чайна ложка). Розчин підігрівають і на кілька хвилин опускають забруднений одяг, після чого тканину промивають водою.

5.Невеликі підпалини від гарячої праски можна вивести за допомогою цибулини. Протріть половинкою сирої цибулини підпалини, замочіть в холодній воді на 2 години, потім відітріть пляма.

6. Плями від поту виводяться кухонною сіллю. Розчиніть жменю солі в 1 літрі води і замочіть в цьому розчині одяг на годину, потім добре прополощіть.

7.А що ж робити з плямами, походження яких Вам невідомо? Найкраще допоможе холодна вода. Покладіть під пляму чисту серветку і чистою ганчіркою, змоченою у холодній воді, оттирайте пляма, просуваючись від країв до середини, щоб не залишився ореол. Серветку необхідно пересувати, ганчірочку полоскати в холодній воді. Якщо пляма зникне, дайте тканини висохнути. Не застосовуйте праска для прискорення сушіння, може з’явитися знову пляма.

8.Якщо Ви впевнені, що плями не від риби,м’яса, яєць, молочних продуктів, крові швидше і краще допоможе гаряча вода.
Білкові плями гарячою водою не змиваються, від гарячої води білок згортається і плями неможливо вивести.

9. Плями від чаю, кави, фруктових соків краще змиваються гарячою водою. Тримайте під струменем гарячої води натягнутий матеріал, щоб струмінь промивала пляма.

10. Якщо випробувавши всі домашні методи, Ви не змогли видалити пляму і хімчистка Вам не в силах допомогти, що ж робити в такому випадку? Залишається тільки зробити якусь аплікацію, вишивку, декоративну обробку, мереживо, кольорову тасьму. І в самому крайньому випадку, якщо Вам дорога ця одяг, можна перекроїти одяг так, щоб пляма пішло в шов або виявилося на такому невидному місці, де вишивка, мереживо та оздоблення будуть більш доречні.

Раджу прочитати: підлоги в будинку.