Всі «за» і «проти» користі аквааеробіки

Про те, що вода знімає стрес і оздоровлює організм, відомо багатьом. Адже можливості і плюси води величезні. А модне слово «аквааеробіка» у багатьох на слуху.У чому полягає користь аквааеробіки? В яких випадках можна займатися даним видом оздоровлення самостійно, а коли необхідно спостереження спеціаліста? Давайте розглянемо ці питання більш докладно.

Аквааеробіка відноситься до одного з видів оздоровчої фізичної культури. Спеціальна гімнастика у воді була розроблена в нашій країні в 70 роки минулого століття. Модне напрямок оздоровлення нині у багатьох на слуху, широкі кола населення полюбили вправи. Вправи корисні навіть літнім людям.

Аквааеробіка чинить на організм корисний лікувальний вплив. Аквааеробіка благотворно впливають на поставу, а гарну поставу хочуть мати багато людей. Людина у воді стає невагомим, тому вправи насамперед нададуть користь при багатьох захворюваннях опорно-рухового апарату. Перебуваючи у воді, у людини розвантажується хребет,зникають болі в спині, попереку, а порушені функції відновлюються.

Аквааеробіка корисна для серцево-судинної і дихальної системи. Легені і серце працюють в полегшених умовах. У гіпертоніків знижується, а потім приходить в норму тиск, відновлюється нервова система. Зміцнюються м’язи, тонус їх поліпшується. Водні вправи формують стійкість до простудних захворювань.

Корисна аквааеробіка літнім людям. Вода надає масажуючий ефект на систему кровообігу, полегшує роботу серця, знімає напруження в м’язах і біль в попереку. Людина починає дихати особливим чином. Опір води впливає на опорно-рухову систему, знижується навантаження на суглоби. Гімнастика вважається корисною та безпечною для людей старшого покоління. Отже, аквааеробіка дозволяє підтримати і зміцнити здоров’я людей. Не варто забувати, про користь рухової активності, в наслідок чого, показники фізичного і психічного здоров’я поліпшуються.

Відомо, що здоров’я хребта впливає на весь організм. Якщо у Вас є болі в спині, то перш ніж зайнятися аеробікою, Вам потрібно відвідати невропатолога або остеопата. Лікар з’ясує причину болю в спині, поставить правильний діагноз. Поради фахівця допоможуть Вам підібрати такі вправи, які будуть безпечні для Вашого організму і принесуть Вам тільки користь, а не шкоду.

Багато людей, які займаються цим видом фізичної культури відзначають, що після занять почувають себе так, як ніби у них виросли крила. Ці явища науково доведені. Тиск води і температурні чинники врівноважують процеси гальмування і збудження в корі головного мозку. Пацієнти після занять стають більш врівноваженими і спокійними.

Займаючись аквааеробікою, можна схуднути. На початку занять вага стабілізується, а потім відбувається його поступове зниження. Я вже писала, і ще раз хочу нагадати, що швидке схуднення, а особливо у літніх людей, небезпечно для здоров’я. Тут відбувається дозоване і безпечне зниження ваги, а ще це корисно тим, що немає навантаження на суглоби.

Розроблені корисні методики для зниження ваги у воді. Виконувати вправи рекомендується 2-4 рази на тиждень, тривалість їх становить 45 хвилин.

Всі знають про те, що ніяке схуднення не обходиться без дієти. Тому, якщо Ви ставите своєю метою скинути зайву вагу, переїдати не варто, це не принесе ніякої користі. А при заняттях аеробікою, навіть не дотримуючись дієти, але не переїдаючи, вага все одно буде знижуватися. Однією з умов є те, що за 2 години перед і після занять не рекомендується приймати їжу. Тоді аеробіка буде корисною, принесе відчутний результат.

Для занять аквааеробікою є протипоказання. При шкірних захворюваннях, прединфарктных і постінфарктних станах, при тяжкому перебігу ішемічної хвороби серця, непереносимості хлору заняття не рекомендовані. А якщо у Вас є які-небудь ускладнення, найкраще отримати дозвіл у лікаря.

Багато хто з Вас, які читають цю статтю, не мають можливості відвідувати басейн. У селах басейнів у нас не мається, так і в маленьких містечках теж. Тому залишається тільки один вихід – використовувати самостійно влітку ставок, річку або озеро. З користю для себе можна використовувати будь водойму. Входьте у воду так, щоб груди була закрита водою. Не варто довго знаходиться в холодній воді, температура води повинна бути комфортною і приємною.

У нашому місті зараз ситуація з басейнами стала мінятися, в місті є приватний водноспортивний комплекс «Акватика», збудований за європейським рівнем. Іноді я дозволяю собі відвідати басейн, ціна на відвідування становить 350 рублів, для пільговиків 300, а для дошкільнят 100 рублів. Погодьтеся, що задоволення не з дешевих, якщо займатися кілька разів на тиждень.

Подивіться фото нашого басейну

Користь аквааеробіки

Нині влада міста вирішила будувати муніципальні оздоровчі комплекси в кожному районі міста. Обіцяють низькі ціни, в нашому районі мають ввести комплекс в експлуатацію вже в цьому році. У моїх мріях і планах-зайнятися оздоровленням, адже користь аеробіки для мене очевидна.

А ще у нас практикується виїзд до Фінляндії у вихідні дні, це непоганий шопінг і відвідування басейнів і аквапарків. Дружня для нас країна знаходиться в 4 годинах їзди, а прикордонним жителям ще простіше. Час на дорогу йде зовсім небагато. Басейни і аквапарення в Фінляндії є навіть в маленьких містечках. Ми. росіяни, отримуємо для себе подвійну користь, робимо покупки і отримуємо заряд здоров’я і бадьорості.

На сьогодні у мене все. Бажаю всім гарного настрою, доброго здоров’я і самопочуття!