Як позбутися від метеозалежності?

Від погоди залежать всі люди. Напевно, багато хто з Вас, з великим інтересом і занепокоєнням слухають прогноз погоди. Турбуватися і панікувати не варто, і навіть якщо обіцяють різку зміну погоди, підготуйте до цього морально. Метеозалежність – це реакція нашого організму на зміну погодних умов.

Птахи і тварини першими відлітають і йдуть із зон потенційної небезпеки. Саме тому вони завжди рятуються під час потужних штормів, ураганів, цунамі. Люди зберігають відчуття метеозалежності в меншій мірі, порівняно з тваринами.

Сама я часто спостерігаю за своєю улюбленицею – домашньою кішкою, це мій домашній барометр. Як тільки кішка згортається в клубок, щоб зберегти тепло, значить чекай похолодання.

Що таке метеозалежність?

Не раз доводилося спостерігати на дачі цікаве явище. Чудова погода, сонце світить, здається, так буде завжди, але чомусь замовкають птахи? Виявляється, неспроста, птахи намагаються сховатися в затишних місцях, їм уже не до пісень. Вони відчувають наближення дощу.

На початку еволюції і чоловік мав метеочутливість, тому він зміг вижити. Зараз таке відчуття притупилося, ми живемо в успішних і комфортних будинках, в теплі і затишку. Ми володіємо метеозалежністю.

Як тільки температура на вулиці знижується, наш організм перебудовується, намагається берегти тепло.

Якщо атмосферний тиск росте вгору, в наших кровоносних судинах зростає кров’яний тиск. Метеочутливими є багато людей, учені стверджують, що кожна третя людина у світі при зміні погоди, відчуває нездужання. Люди відчувають головний біль, відчувається брак повітря, посилене серцебиття, наступає швидка втомлюваність, загострюються хронічні захворювання.

При швидкій зміні погоди, організм повинен перебудовуватися також блискавично. Необхідно забезпечити клітини киснем, виробити необхідні гормони, забезпечити діяльність ферментів. Саме від швидкої реакції, людина в цей час відчуває себе трохи гірше.

Метеопатія

Метеопатія буває трьох ступенів.

Невелике відчуття нездужання, з яким можна впоратися за допомогою підручних домашніх засобів, це легка ступінь.

Зниження або підвищення тиску, прискорене дихання, пульс, проблеми з серцем і шлунково-кишковим трактом відноситься до середнього ступеня.

Якщо всі перераховані симптоми порушують роботу всього організму, призводять до приступів і загострень, то це важка форма метеопатії.

Мешканці великих міст з-за несприятливої екологічної середовища, набагато частіше страждають від метеопатії. Жінки схильні до більшого загострення метеочутливості у порівнянні з чоловіками, з-за чутливої нервової і гормональної системи. Їм на допомогу прийдуть народні засоби, що допомагають при клімаксі.

Метеопатамі є хворі з серцево-судинними захворюваннями, гіпотоніки і гіпертоніки.

Такий стан найчастіше виникає після перенесених захворювань – запалення легенів, ангіни, грипу, а також травм. Ендокринні захворювання, ожиріння,прояви клімаксу, вагітність ще більше посилюють проблему.

Що робити при метеозалежності?

Люди, які страждають метеозалежністю, повинні в цей період дотримуватись деяких правил.

У несприятливі, метеозависимые дні відмовтеся від розумових і фізичних навантажень, під забороною гостра, важка жирна їжа, не сідайте на дієту, не голодуйте. Кращі страви – морепродукти або риба, молочна або рослинна їжа.

Корисно вживати квасолю, сочевицю, вівсяну, пшоняну, гречану кашу. Обов’язково включайте в раціон свіжі фрукти і овочі, які є природними антиоксидантами-помідори, часник, цибулю, журавлина, цитрусові, болгарський перець, морква.

Запропонований спосіб харчування допоможе зменшити холестерин, поліпшити показники згортання, а це знижує ризик тромбоутворення. Таким чином, можна захиститися від інфарктів і інсультів, які при зміні прогнозу виникають дуже часто.

Перелічені заходи можуть застосовуватися усіма, але у кожного, хто страждає метеозалежністю, можуть бути свої правила. Варто поспостерігати за своїм організмом під час зміни погоди. З часом Ви зможете виробити свої індивідуальні методи.

Висока вологість повітря, сильний вітер, перепади атмосферного тиску погіршують стан гіпертоніків і сердечників. Тому, у важкий несприятливий період, не забувайте приймати ліки, прописані лікарем, не займайтеся важкою роботою.

Погіршення самопочуття відбувається при зниженому атмосферному тиску. У шлунково-кишковому тракті людини знаходяться постійно гази. При зниженні тиску, вони починають розширюватися, що призводить до раздутию кишечника і шлунка. Обидва органи починають тиснути на діафрагму, дихати стає дуже важко. В такий період необхідно виключити з раціону харчування продукти, що володіють підвищеним газоутворенням. Це горох, квасоля, капуста, картопля.

Багато метеозависимые люди погано реагують на тривалі дощі. Падає настрій, життєвий тонус, з’являється дратівливість, слабкість, втома.

Озон, що утворюється після дощу, погано впливає на хворих, що перенесли інсульт, інфаркт, астматиків. Тому не варто здійснювати прогулянки відразу після дощу, інакше може з’явитися кашель, серцеві і головні болі.

Чутливі люди повинні знати все про метеозалежності, щоб з готовністю зустріти будь-який несприятливий прогноз.

Треба вжити всіх заходів, щоб організм був менш метеозалежним. Необхідно вжити профілактичних заходів.

Щоб послабити залежність організму від коливань температури, починайте загартовуватися. Почніть з самого малого – після прийняття душу або ванни, не витирайтеся рушником. Шкіра сама повинна висохнути. Поступово можна перейти до обливання холодною водою.

Корисно і ефективно плавання, лижі, їзда на велосипеді, біг. Постарайтеся, кожен день гуляти на свіжому повітрі, мінімум годину.

Спостерігайте за змінами погоди, вчасно приймайте заходи, тоді метеозалежність істотно знизиться на Ваш організм.

Відео по темі,що робити, коли відбуваються зміни в атмосфері. Слідкуйте за здоров’ям! Будьте здорові!

Раджу прочитати: шавлія трава.