Як виростити зелену цибулю на підвіконні в зимовий час?

Вирощування зеленого лука взимкуЗ початком зимового часу на нашому столі стає все менше свіжих овочів і ароматної зелені. Те, що продається в магазинах, містить мало вітамінів, так і вигляд такий зелені далеко не привабливий.

Але з цього положення можна легко вийти, влаштувавши на кухні або заскленому балконі невеликий зелений куточок, посадивши там свіжу зелень в невеликих горщиках. Однією з найбільш корисною зеленню в зимовий час є зелений лук. Вирощування зеленого лука взимку на підвіконні досить легке заняття.

Переваги і користь цибулі досить очевидні: по-перше, завжди можна зірвати трохи свіжих пір’я для приготування салату, та й впевненість в тому, що для зростання не застосовувалися хімікати і спеціальні добавки, помітно переважує шальки терезів у бік вирощування зелені в домашніх умовах.

Для того щоб із звичайної ріпчатої цибулі виростити зелене пір’ячко цибулі, його необхідно проростити, тобто зробити пророщування самих коренеплодів. Найоптимальнішими сортами для вирощування є сорти: Союз, Тимирязевский, Спаський, Стригуновский.

Не рекомендується використовувати для вирощування цибулини великого діаметру, є оптимальним розміром 2-3 см, до того ж бажано, щоб вони були одного розміру і сорту. Важливо, щоб цибулини були цілими і здоровими, без пошкоджень.

Первинна підготовка:

Відібрані цибулини необхідно помістити в ємність з водою біля +40 градусів, і поставити на батарею, витримавши там коренеплоди близько доби. Після чого з них можна зняти верхній шар шкірки. Перед тим, як посадити цибулини в грунт, у коренеплодів необхідно зрізати верхівку, відступивши на один сантиметр. Саме це забезпечить швидкий результат у вирощуванні зелених пір’я цибулі.

Підготовка грунту і контейнера:

Для посадки цибулі на підвіконні рекомендується використовувати пластикові прямокутні ящики з квіткового магазину, глибиною не менше 7-8 сантиметрів. Рекомендується підготувати 2-3 невеликих контейнера, щоб не чекати, поки наступна партія зелених пір’їнок проросте.

В якості грунту можна скористатися землею, купленої в квітковому магазині, стандартну суміш для посадки квітів. Грунт землі повинен бути заввишки не менше 3-4 сантиметрів. Поверх землі необхідно налити відстояну воду, щоб вона покривала землю на 1-1,5 сантиметра. Тепер підготовлені цибулини можна вкинути в скриньки, але не варто сильно їх поглиблювати, у воді повинні знаходитися тільки коріння рослини, інакше цибулини почнуть загнивати.

Основний догляд за зеленим городом на підвіконні:

У перший тиждень контейнери необхідно розмістити в теплому місці, а після появи перших зелених росточков контейнери можна розмістити на підвіконні. Ідеально, якщо вікна виходять на сонячну і світлу сторону, адже саме сонячне світло забезпечує інтенсивний ріст рослини.
Полив контейнерів рекомендується через 1-2 дні, важливо, щоб грунт не пересихав, і коренева система завжди була в воді.
Першу зелень можна буде спробувати тільки через три тижні, тільки в цьому випадку зелений лук буде добре рости. Зрізати рекомендується з краю, поступово просуваючись до середини цибулини.

Цибулю, вирощену у воді:

Є й інший, більш швидкий спосіб отримання свіжої зелені: для цього цибулини обробляються вищеописаним способом, після чого щільно, щоб не завалювалися, і укладаються в контейнер, і на чверть заливаються теплою водою.
Воду рекомендується постійно оновлювати і підливати, замінюючи її на теплу. Через пару тижнів вже можна буде поласувати соковитими і свіжими пір’ям зеленого лука.

Взимку можна обладнати на підвіконні цілий город і вирощувати корисні цікаві рослини.

За вікнами зима, погода холодна, похмура, короткий світловий день, і дуже хочеться вітамінчиків, а вирощування зеленого лука взимку дозволить поповнити їх запас. Крім того, цибулю з давніх часів застосовується в народній медицині, ефективні рецепти можна прочитати тут.

Цікавий спосіб вирощування зеленого лука – посадка в контейнери з-під яєць, дивіться відео.