Як впливає на організм чоловіків брак тестостерону?

В організмі чоловіка є важливий статевий гормон – тестостерон, який відповідає за здоров’я і життя сильної половини людства.

Саме завдяки його присутності, сильна стать має бороду, вуса, м’язи і чоловічу фігуру.

Чоловіки, які мають нормальний рівень тестостерону, не страждають ожирінням, не мають проблем зі статевим життям.

Можливо визначити брак тестостерону у чоловіків, які він може викликати наслідки, як підвищити його рівень? Цій важливій темі буде присвячена ця стаття.

За нестачі тестостерону красномовно свідчить талія чоловіки. Заміряйте свою талію, і якщо вона перевищує розміри 102 см, це може свідчити про брак тестостерону та ожирінні. В жировій тканині міститься лептин, речовина блокує вироблення гормону. У сильної статі ростуть груди, живіт, утворюються атеросклеротичні бляшки, а це часто призводить до інсульту і інфаркту. Необхідно задуматися, і вжити заходів до схудненню.

Описана ситуація актуальна для багатьох молодих чоловіків. Позначаються шкідливі звички, неправильне харчування, недолік сну, неправильний і малорухливий спосіб життя.

Зараз брак тестостерону зустрічається вже в підлітковому віці. Деякі підлітки мають велику груди, живіт, а м’язи відсутні. Причина – організм не виробляє чоловічий гормон. Тому, батькам необхідно звернути увагу на своїх дітей, і якщо ознаки нестачі присутні, варто запланувати візит до лікаря. Надалі діти можуть страждати на хвороби серця, це може стати причиною безпліддя чоловіки. В даний час медицина здатна допомогти дітям з такими проблемами.

Вплив тестостерону на організм

Давайте розглянемо, як тестостерон впливає на організм чоловіків. Це призводить:

  • зменшення фізичної сили і м’язової маси,
  • падає життєва енергія, тонус,
  • відсутній статевий потяг,
  • з’являється депресія, дратівливість, млявість,
  • погіршується пам’ять, знижуються розумові здібності мозку,
  • порушується координація уваги,
  • сповільнюються обмінні процеси, що веде до ожиріння.

Як збільшити вітаміни в організмі?

Задумайтеся над зайвою вагою, його необхідно однозначно знижувати. В жировій тканині статеві гормони чоловіків перетворюються в жіночі естрогени, що веде до нестачі тестостерону.

Для збільшення тестостерону необхідні фізичні вправи з обтяженням, вони приведуть до зростання чоловічого гормону.

Рекомендації для збільшення тестостерону:

За часом тренування не повинна тривати більше однієї години, приділяйте 15 хвилин для розминки, потім основні вправи з обтяженням. Кількість занять в тиждень не повинна бути більше 2-3 разів. Робіть перерву між тренуваннями, мінімум в один день. Слід тренувати великі м’язи-ноги, груди, спину, прес. Вибирайте вага снаряда такий, щоб Ви змогли зробити вправу до 10 разів.

Алкогольні напої шкідливі для здоров’я, вони також перетворення тестостерону в естроген. Особливо задумайтеся над вживанням пива, яке містить подобу жіночих статевих гормонів. Дозволяйте на тиждень випивати кілька келихів червоного сухого вина, який не впливає негативно на здоров’я.

Велика кількість гормонів, організм виробляє у сні. Тому, задумайтеся над міцним сном, тривалістю не менше 8 годин.

Продукти, що підвищують рівень тестостерону

Брак тестостерону у чоловіківвітаміни можна завдяки правильному харчуванню. В організмі людини постійно відбуваються складні процеси, в результаті чого, відбувається вироблення гормонів. Для цього в першу чергу потрібно забезпечення необхідними речовинами.

Для хорошого здоров’я потрібно забезпечувати організм вітамінами, для синтезу тестостерону важливі вітаміни групи С, В, Е, F. Даними вітамінами багата шипшина, риб’ячий жир, цитрусові, горіхи, авокадо, чорна смородина.

За вироблення тестостерону відповідають мінерали, і в першу чергу, це цинк, без якого неможливий синтез гормону. Достатня кількість цинку чоловіки зможуть отримати з морепродуктів, риби, горіхів, соняшникового і гарбузового насіння. Важливими для чоловіків є такі мінерали, як кальцій, магній, селен.

Рекомендується випивати в день не менше двох літрів якісної чистої води. Чоловікам, активно займаються спортивними навантаженнями, води потрібно більше. Пити треба чисту воду, соки, напої, газована вода не вважаються водою.

Необхідний список продуктів для підвищення тестостерону – це яловичина, риба, морепродукти, фрукти, овочі, яйця, горіхи, зелень.

Продукти, що знижують тестостерон

Брак тестостерону у чоловіків

З раціону необхідно виключити продукти, що знижують тестостерон.

До них відносяться швидкі вуглеводи – білий хліб, цукерки, шоколад, випічка. Вживання перерахованих продуктів веде до підвищення в крові інсуліну, а тестостерон та інсулін не можуть мирно співіснувати в організмі.

Уникайте жирної їжі, яка відкладається про запас, що веде до ожиріння і надмірної ваги.

Постарайтеся не вживати солодкі газовані напої, вони наносять шкоду здоров’ю, в них багато цукру.

Позбавляйтеся від факторів, що впливають на брак тестостерону в організмі. Після цього необхідно робити наголос на його збільшення. Постарайтеся вирішувати питання нестачі тестостерону комплексно, тільки тоді ефект лікування та заходи профілактики, дадуть хороший результат.

Подивіться десять порад, які допоможуть сильній статі. Рекомендації щодо фізичних навантажень, перелік продуктів, трави.

Раджу прочитати: причини виникнення простатиту.