Як зрозуміти, коли відбувається овуляція

Кожен місяць у всіх дівчат організм готується до зачаття, і для багатьох дуже важливо заздалегідь знати дати виходу яйцеклітини з яєчників. Ми розповімо, коли відбувається овуляція у жінок при 28 денному циклі, як зрозуміти, що процес почався, його причини і як часто це здійснюється.

Зміст:

 • Що таке овуляція
 • Відео: як відбувається овуляція
 • Як відбувається процес овуляції
 • Навіщо знати про день овуляції
 • Ознаки овуляції

Що таке овуляція

Менструальні цикли – це дуже складне явище, вони не завжди регулярні, можуть починатися і закінчуватися, коли їм заманеться, а іноді навіть трапляються кілька разів на місяць. Це пояснюється тим, що кожна жінка індивідуальна, цикл залежить від багатьох факторів:

 1. Стрес;
 2. Фізична активність;
 3. Рівень гормонів.

Як при нерегулярному циклі, так і при постійних датах, дуже важливо знати, за скільки днів до місячних виходить яйцеклітина, адже овуляція важлива не тільки для бажаючих стати батьками, але і для тих, хто використовує розрахунок як метод контрацепції.

Відео: як відбувається овуляція

Як відбувається процес овуляції

Розглянемо більш детально, що таке овуляція і коли вона відбувається. Цей процес відноситься до конкретної фазі менструального циклу, він так і називається «фаза овуляції». Саме в цей час яєчник випускає яйце для запліднення. Організм посилає серію сигналів, які провокують збільшення рівня естрогену в організмі. У свою чергу, це збільшення стає причиною зростання лютеїнізуючого гормону (так званий викид ЛГ). Це спеціальний гормон, який відповідає за те, що після овуляції, коли відбувається зачаття, запліднення настає. Коли це сплеск ЛГ досягає певної точки, один з яєчників випускає яйце. Воно просувається вниз по фаллопиевым трубах метою створення нового життя.

Дуже складно точно передбачити, на який день після овуляції відбувається зачаття. Це тому, що цикл кожної жінки різний, він навіть може змінюватися від місяця до місяця. Як правило, вважається, що кожна дівчина має цикл тривалістю близько 28 днів. Але за останніми даними, він може змінюватися від 21 дня до 35. Особливо в цьому плані проблематичні нерегулярні місячні (коли вони наступають завжди в різний час), тут практично неможливо дізнатися «день X».

Є загальне емпіричне правило: овуляція настає за два тижні до менструації. Це означає, що, якщо у Вас є 28-денний менструальний цикл, приблизно на чотирнадцятий день яйце вийде з яєчника. Але такі графіки не володіють точністю. Як результат деяких змін в організмі або спосіб життя, овуляція може відбутися в будь-який день від 9-го до 20 числа. Щоб календар точно не підвів, потрібно стежити за наявністю інших ознак овуляції.

Багато жінок вважають за краще прораховувати свій цикл, щоб визначити, коли відбудеться овуляція. Вам знадобиться тільки календар. Коли прийде період, цей день відзначають в календарі. На другому місяці знову відзначаємо дату початку і прораховуємо кількість днів між циклами. Щоб якомога точніше визначити овуляционную фазу, відраховуємо 14 днів тому від останнього зазначеного дня.

Фото – Менструальний цикл

Також дуже важливо знати, чому не відбувається овуляція яйцеклітини. Причини можуть бути різні: захворювання, період після пологів, аборт, психологічне потрясіння. Жіноча дітородна система – це дуже ніжний ділянка нашого тіла. Але пам’ятайте, що якщо немає менструацій – це не значить, що у Вас не виходять яйцеклітини. Якщо в один момент місячні припинилися, і це не пов’язано з вагітністю або пологами – негайно йдіть до лікаря, це може означати кісту, венеричне захворювання або сильний невроз.

Навіщо знати про день овуляції

Чому дівчатам важливо знати, коли відбудеться овуляція? Існує багато чинників і аспектів життя, де необхідно це знання:

 • Відстеження овуляції допоможе передбачити, коли розпочнеться менструація, Ви ніколи не будете захоплені зненацька. Це особливо корисно при нерегулярних місячних, після аборту, при поликистозе або ендометріозі;
 • Під час овуляції дівчата знаходяться в самому родючому періоді. Якщо вагітність – це найважливіше бажання, то знання про терміни овуляції зіграє добру службу;
 • Жінки, які ведуть активне статеве життя, але не хочуть завагітніти, іноді контролюють овуляції, щоб запобігти вагітності. Якщо в цей період утримуватися від любовних утіх, то ризик стати мамою значно зменшується.

Фото – Процес розвитку

Ознаки овуляції

Дівчата дуже яскраво показують, що у них настав родючий період. Існує цілий ряд фізичних ознак. Як визначити час овуляції:

 • Напухшая груди. Перед овуляцією і під час неї, у дівчат запалюються і стають більш чутливими соски, можливо, стає більше груди;
 • Тягнучий біль в низу живота: менструальний біль супроводжує більш ніж у 60 % дівчат все життя. Це найбільш яскравий і неприємний ознака, що в яєчнику відбувається овуляція;
 • Температура тіла. Під час виходу яйцеклітини помічається незначне збільшення базальної температури тіла;
 • Поліпшується стан нігтів і фолікул волосся, після овуляції відбуваються в звичайному темпі;
 • Зміни шийки матки. Це помічають тільки вже народжували дівчата і професійні гінекологи. З-за слизу, форма і положення шийки трохи змінюється, вона так спрощує процес зачаття.

Щоб бути впевненою, що процес почався, Вам бажано зробити спеціальні тести, вони продаються у всіх аптеках. Ми не рекомендуємо спиратися тільки на інформацію з розрахунків і календарів.

Якщо немає овуляції, дівчата починають хвилюватися і нервувати, адже це вже сам по собі ознака слабкості і хворобливості організму.

Що робити, якщо не відбувається овуляція:

 1. Виключити ймовірність вагітності за допомогою тесту;
 2. Відвідати лікаря, він максимально точно визначить причину, проведе аналізи і призначить лікування;
 3. Не нервувати, навіть якщо у Вас дисфункція яєчників, Ви зробите хвилюваннями й істериками тільки гірше;
 4. Лікарі часто використовують метод уколу ХГЛ. Звичайно, результат не 100%, і все одно питання, чому немає овуляционной фази залишається відкритим, але так завагітніти шанси значно зростають;
 5. Самий жорсткий метод: викликати овуляцію. Для цього можна скористатися препаратом Клостилбегіт (Кломіфен Цитрат). Використовуйте цей спосіб тільки після консультації зі своїм лікарем. Його категорично не можна пити при підвищеній температурі, вагітності і годуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: як самостійно визначити строк вагітності.