Захистіть свій організм від впливу комп’ютера

У наш комп’ютерний вік немислимо уявити наше повсякденне життя без комп’ютера. Це не тільки інструмент для роботи, але і для відпочинку, розваг. Багато хто з нас цілі дні проводять за комп’ютером. З одного боку, комп’ютерна робота, це не важкий, виснажливий, фізична праця. Проте, пропрацювавши цілий день на комп’ютері, з’являється відчуття неймовірної втоми і перевтоми. Багато можуть додати інші неприємні симптоми, такі як, печіння і різь в очах, болять зап’ястя, з’являється відчуття тремтіння і оніміння в руках. Негативний вплив комп’ютера на організм при тривалій роботі відзначають майже всі користувачі. Тривале користування комп’ютером негативно впливає на м’язи рук. З’являється слабкість в руках, «мишка» стає некерованою, виникають спазми.

Симптоми і лікування синдрому зап’ястного каналу

Вплив комп'ютера на організмЯкщо спазми не проходять тривалий час, то лікарі мають на увазі наявність в організмі захворювання. Мова йде про синдром зап’ястного каналу, з якими можуть впоратися тільки лікарі.

Як впливає синдром зап’ястного каналу на організм? Які його симптоми? Під час тривалої роботи за комп’ютером, ми здійснюємо одноманітні рухи кистями, самі ж руки постійно знаходяться в неправильному положенні. Це призводить до здавлення нервів, мікротравми виникають судин і тканин.

В кистях рук і зап’ястях нервові волокна проходять по каналах, які утворюють м’язи, зв’язки і кістки. Людина довго і монотонно виконує однакові операції, кисть знаходиться в одноманітному положенні і притискається до робочого місця.

При такому становище відбувається здавлення нерва кісткою. При цьому навантаження впливає на певну групу м’язів, в результаті чого відбувається їх гіпертрофія, а потім затискається нерв. З’являється сильний біль, оніміння і набряк пальців, так як порушується правильний кровообіг.

Синдром зап’ястного каналу передбачає два способи лікування.

Більш щадний спосіб лікування за допомогою лікарських препаратів. В навколишні тканини нерва і канали вводять ін’єкції, які впливають на відновлення нервів.

Другий спосіб лікування – хірургічний. Хірурги розсікають тканини, які здавлюють нерв.

Щоб проблема не стала застарілою, коли доведеться вдаватися до радикальних серйозним методів лікування, доведеться дотримуватися найпростіші профілактичні заходи:

при роботі за комп’ютером згином руки у лікті повинен становити 90 градусів, працюючи комп’ютерної «мишею», тримайте кисть подалі від краю столу, вона повинна бути прямою, намагайтеся працювати на ортопедичних килимках для «мишки».

Симптоми синдрому сухого ока

Вплив комп'ютера на організмНе тільки кисті рук страждають від комп’ютера, але і очі. Негативний вплив на організм, надає дрібний шрифт тексту і мерехтіння монітора. В результаті чого, зір втрачає свою гостроту. При тривалій роботі за комп’ютером, відбувається постійна напруга очей, доводиться вдивлятися у шрифти картинки, не завжди вони бувають чіткого зображення.

Око людини влаштований таким чином, при якому в нормальних умовах, цей орган моргає приблизно двадцять разів за хвилину. Моргання перед монітором знижується в три рази. Плівка слізної рідини висихає, розвивається синдром сухого ока. Така хвороба частіше зустрічається у осіб, що тривало працюють за комп’ютером.

Назвемо синдроми хвороби – це відчуття стороннього предмета в оці, свербіж, подразнення, почервоніння, біль, втому очей. Наведені симптоми впливають на гостроту зору, вона може знижуватися. Щоб цього не відбувалося, необхідно дотримуватися заходів профілактики. Лікарі радять використовувати краплі, які впливають на слізну плівку, допомагають її відновлювати. Вам необхідно буде перед початком роботи на комп’ютері, закапувати краплі, призначені лікарем.

Заходи профілактики прості. Пропрацювавши годину на комп’ютері, припиняйте роботу на 10 хвилин.Під час перерви краще активно розім’ятися. Не забувайте про гімнастику для очей, її необхідно робити через кожні 2 години. Число вправ доводьте до 10 разів.

  1. Замружте з зусиллям на 3 сек. очі, потім розкрийте їх.
  2. Направте погляд вдалину на 3 сек, потім переведіть його на кінчик носа. В кінці поморгайте очима.
  3. Обертайте очі за годинниковою стрілкою вправо-вниз-вліво – вгору і навпаки.
  4. Краплі при необхідності рекомендується закапувати в кінці або в середині роботи за комп’ютером.
  5. Сидячи за комп’ютером, не забувайте частіше моргати.
  6. Дивіться в бік від монітора протягом 20 секунд. Такі прийоми робіть кожні 20 хвилин, це благотворно впливає на очі.
  7. На екрані монітора повинні бути відсутні відблиски і мерехтіння.
  8. Ваш монітор повинен розташовуватися на відстані витягнутої руки.
  9. Для комфорту очей підійдуть спеціальні комп’ютерні окуляри.

Якщо синдром сухого ока тільки почав розвиватися в організмі, запропонованих профілактичних заходів буває досить, щоб уповільнити негативний вплив. Якщо болі, набряки, почервоніння, печіння очей не проходять тривалий час, це свідчить про те, що хвороба перейшла в стадію, при якому потрібне лікування у лікаря. Краплями Ви не зможете виправити становище.

Зверніть увагу на те, яка кількість часу проводять Ваші діти за комп’ютером. Комп’ютер впливає на дитячий організм таким чином, що починає розвиватися короткозорість, частіше всього вона з часом прогресує. Хочу нагадати про те, що в профілактичних цілях, зір необхідно перевіряти регулярно. Зверніть увагу на харчування, що допомагає зберегти зір.

Вплив гіподинамії

Це не все негативний вплив комп’ютера на організм. Постійна і тривала робота призводить до м’язової втоми. Шия постійно перебуває в напруженому стані. Це призводить до того, що виникають спазми, що ведуть до головних болів. У сидячому положенні відбувається застій крові в тазової області, це може призвести до проблем в сечостатевій сфері. Зростають захворювання серцево-судинної системи. Гіподинамія впливає на вагу і його збільшення.

Що варто зробити від гіподинамії?

не Можна тривалий час сидіти за комп’ютером. Під час перерв влаштовуйте гімнастику. Знаходьте час для занять у басейні. Я також раніше допізна засиджувалася за комп’ютером, зрозумівши, що здоров’я мені це не додає, я записалася, і з задоволенням ходжу кілька разів на тиждень на аквааеробіку. На мене аквааеробіка впливає позитивним чином, там я знайшла нових подруг, з якими мені легко і приємно спілкуватися.

Може, для когось із Вас інший вид спорту стане улюбленим, наприклад, лижі або велосипед. Головне, усвідомити, що життя відбувається не тільки сидячи вдома. Сміливо отключайтесь, займайтеся будь-якими корисними справами. Тільки не варто нарікати на те, що часу не вистачає, та шукати інші причини. Я раніше теж приводила такі доводи, поки не зрозуміла, що треба кардинально змінювати все. Повірте, знайшла для цього час.

Не забувайте піклується про те, щоб Ваші комп’ютерні пристрої мали надійний захист і відповідали стандартам безпеки. Думок з приводу шкоди випромінювання від комп’ютерів можна вислухати багато, причому вони різні і протилежні.

Частина людей вважає, що електромагнітне випромінювання негативно впливає на організм, інші вважають це неправильним. Вплив комп’ютера на організм не буде від’ємним, якщо дотримуватися всі профілактичні заходи. Пам’ятайте, насамперед це пристрій створено для зручної роботи, тому не засиджуйтеся за ним тривалий час!

Раджу прочитати: корекція зору контактними лінзами.