Жовті виділення при вагітності у різні триместри

Під час цікавого положення в організмі відбувається безліч змін в гормональному фоні, які можуть спричинити за собою різні розлади внутрішніх систем і органів. Нерідко з’являються в першому і в другому триместрі слизові жовті виділення при вагітності. Вони часто не представляють ніякої небезпеки, але є деякі винятки.

Зміст:

 • Причини появи
 • Виділення нормального типу
 • Відео: молочниця при вагітності
 • Виділення на пізніх термінах

Причини появи

Здорова жіноча статева система регулярно виробляє деякі виділення для нормалізації мікрофлори піхви. Це природний процес, який при нормальному перебігу не викликає ніякого дискомфорту. Разом з цим потрібно уважно стежити за консистенцією слизу і її запахом, будь-яке відхилення може бути ознакою якогось захворювання або розлади.

Чому з’являються жовті виділення на ранніх термінах вагітності:

 1. Під час формування плоду в організмі починає активно вироблятися гормон – прогестерон. Він відповідає за нормальне протікання вагітності і за можливість мати дитину. Також його виділення викликає надмірні білі, які захищають жіночу статеву систему від хвороботворних мікроорганізмів;
 2. Фото – Жовті виділення

  Коли плід уже сформований і розвивається, для його захисту від зовнішніх агресивних факторів в маткової шийки формується своєрідна пробка з слизу. Потрібно зазначити, що вона залишається в проході до самого кінця вагітності і природним є те, що колір слизових виділень не прозорий;

 3. Організм кожної жінки індивідуальний і дуже часто білі і до цікавого положення бувають каламутного відтінку або мають злегка кислуватий запах;
 4. Як не дивно, часто причина появи рясних виділень криється в занадто ретельному догляді за собою. Наприклад, активне миття статевих органів два і більше разів на добу або використання при купанні жорстких миючих засобів. Лікарі радять слизові мити взагалі простий проточною водою нормальної температури, не застосовуючи для цього гелів або тим більше запашних мив.

На ранніх термінах вагітності тягнуться виділення жовтого кольору можуть бути ознакою алергії на туалетне мило або кошти щоденної особистої гігієни. Зокрема, це стосується повсякденних прокладок з ароматичними добавками. Якщо вони не заподіюють особливого дискомфорту, то турбуватися не варто, цілком достатньо просто поміняти марку або засіб догляду за собою.

Але в той же час густі жовто-зелені виділення можуть бути симптомом сильного запального процесу під час вагітності в яєчниках. Часто дівчата не помічають основних симптомів (біль в животі, відчуття тяжкості), які дуже схожі на ранні ознаки вагітності. Тому, якщо Ви помітили у себе подібні білі – треба терміново йти до лікаря, після детальних аналізів фахівець зможе поставити правильний діагноз.

Фото – Визначення виділень

З-за постійної наявності виділень на ранніх термінах, можна легко пропустити найнебезпечніші з них – при завмерлої вагітності. Вони проявляють себе досить явно, з густими прожилками і кров’ю, при цьому їх виділення супроводжує печіння і озноб. Аналогічні симптоми можуть бути при внутрішній гематомі. При наявності цих ознак, терміново йдіть до лікаря, можливо знадобиться процедура переривання вагітності.

Виділення нормального типу

У більшості випадків пік появи белей припадає на період з 6 до 12 тижнів. По закінченню цього терміну можуть спостерігатися також невеликі крапельки рідини на грудях (з сосків починає виходити перше молозиво). Коли все відбувається в межах норми:

 1. Виділення при вагітності світло-жовті або біло-жовті, без запаху або з легким ознакою кислинки, рідкі, не заподіюють загального дискомфорту;
 2. Немає кров’яних вкраплень;
 3. Під час їх вироблення не відчувається свербіж або печіння, шкіра піхви у нормальному стані.

В залежності від способу життя нормальні виділення також можуть бути темно жовті або навіть коричнюваті. Вважається допустимим наявність таких белей у курящих дівчат або при індивідуальних особливостях організму.

Фото – Білі

Відео: молочниця при вагітності

Виділення на пізніх термінах

Чим довше виношують вагітність – тим більше проблем може бути пов’язано з виділеннями у жінок. У другому триместрі може початися утворення белей з домішками коричневих прожилок, іноді може спостерігатися навіть кров. Це досить тривожний симптом, але іноді причиною є цілком нешкідливі речі:

 1. Подразнення слизової оболонки механічним чином. Наприклад, при заняттях любов’ю або елементарному прийомі ванни. Справа в тому, що при вагітності тканина особливо ніжна і легко піддається ушкодженню, щоб уникнути подібних проблем, слід дуже обережно виконувати будь-які маніпуляції з жіночими статевими органами;
 2. Жовто-коричневі і коричневі виділення іноді є ознаками вагініту. Це ознака запалення стінок піхви. Річ дуже неприємна, оскільки подібний недуга супроводжує свербіння і роздратування, але він швидко усувається за допомогою спеціальних мазей або свічок. При використанні будьте дуже обережні, засіб має вирішуватися під час цікавого положення;
 3. Зміна гормонального фону. Бежеві і блідо-жовті білі можуть бути ознакою зміни складу гормонів. Це не дуже небезпечно, але все ж не повинно залишатися без уваги.

Фото – Творожистие виділення

Після 5 місяці вагітності багато майбутні мами спостерігають жовті рясні творожистие виділення з кислим запахом. Такі бувають тільки при молочниці. Це дуже неприємне явище, оскільки навіть не під час вагітності хвороба протікає дуже брудно, завдаючи безліч незручностей. При виношуванні плоду вона також може стати причиною різних хвороб у дитини. Лікування призначається спеціалістом, Вам потрібно буде здати основні аналізи на мікрофлору, після чого лікар випише потрібні мазі і супозиторії. Таблетки в більшості випадків не використовуються. Але якщо крайній випадок – то гінеколог може призначити вживання безпечних капсул.

Треба зазначити, що якщо у Вас проблемні густі жовті виділення при вагітності, як на фото, то не можна нічого робити самостійно. Самолікування в такій ситуації може виявитися небезпечним як для матері, так і для майбутньої дитини. Всі препарати типу Дюфастона або Утрожестана призначаються тільки на прийомі особистого акушера-гінеколога.