banner

Перший авіапереліт з малюком

Вам належить велика подорож, а малюк ще зовсім маленький. Ви не знаєте, як все організувати і чого чекати від майбутньої поїздки. Не хвилюйтеся, прості поради допоможуть вам заздалегідь підготуватися і навіть зорієнтуватися на місці за ситуації. Поїхали!

Ми живемо в прекрасний час, коли ніхто і ніщо не може нам перешкодити подорожувати разом із дітьми. Просто вибираємо країну і летимо туди.

Про квитки. Діти у віці до двох років (інфанти) провозяться безкоштовно на внутрішньоросійських рейсах і зі знижкою 90% на міжнародних. Окреме місце в цьому випадку дитині не надається, тобто він сидить у вас на руках. Якщо з вами подорожує двоє або більше дітей до двох років, то другий і всі інші діти отримають окремі місця, але знижка при цьому буде не більше 50% (на одного дорослого може бути зареєстрований тільки один інфант зі знижкою 90%). Діти до двох років не мають права на безкоштовний провіз багажу, тобто свій «перевага» ви не зможете «списати» на дитину.

Для дітей віком від 2 до 12 років надається знижка до 50%, а також окреме місце в салоні. Діти цієї вікової категорії володіють всіма перевагами звичайного пасажира і перевезення багажу вагою до 20 кг в тому числі.

Багато авіакомпанії надають для маленьких пасажирів додаткові послуги, наприклад, люльки, білизна і спеціальне дитяче харчування. Але бронювати такі послуги потрібно заздалегідь.

В аеропорту. Для подорожей з дитиною дуже зручно використовувати коляску-тростину, співробітник авіакомпанії повісить на неї бирку з номером і прізвищем, як і на весь багаж. У всякому разі, пересуватися по простору великого аеровокзалу буде зручніше. Якщо ви заздалегідь бронювали додаткові послуги для малюка (люльку, дитяче харчування тощо), то при реєстрації квитків не забудьте нагадати про це співробітникові авіакомпанії. Люльки зазвичай кріпляться перед переднім сидінням в салоні економ-класу, тому, подорожуючи з дитиною, ви вправі вимагати ці місця.

У великих аеропортах для комфорту мами і дитини завжди є спеціальна кімната (кімната матері і дитини). Там мама може зручно розташуватися і погодувати дитину грудьми малюка постарше можна посадити в спеціальний стільчик для годування. Крім того, в туалетній кімнаті є пеленальний столик. В ігровій кімнаті діти можуть весело провести час, очікуючи посадки на рейс.

Найчастіше такі кімнати матері і дитини обладнані в зоні відльоту, рідше є і в зоні прильоту.

На борту. Отже, ви відправляєтеся на борт літака. Якщо дитина сидить в колясці, то будьте готові при вході віддати її в багажне відділення, але одразу поцікавтесь, де ви по прильоту зможете її отримати – вантажники вам видадуть її так само при виході з літака або доведеться чекати її разом з багажем на багажній стрічці. Перше зручніше, зрозуміло.

Далі починається, мабуть, найважче – провести з дитиною необхідну кількість годин в одному і тому ж місці. В цілому, досвід мам показує, що чим молодша дитина, тим легше проходить політ. Дитина у віці до 8-9 місяців, особливо знаходиться на грудному вигодовуванні, майже завжди ідеально переносить політ. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то потрібно запастися достатньою кількістю пляшечок з дитячим харчуванням, баночками з пюре або сухою сумішшю, яку можна буде розвести гарячою водою прямо в літаку. Провезення дитячого харчування на борту не обмежений.

Багато дітей під час польоту сплять, якщо вам виділили спеціальну люльку, і ви зможете відпочити, і дитині буде зручно. Але це стосується швидше дітей до 6-7 місяців. Малюки після півроку більш допитливі, їм все цікаво, і цілком можливо, що нова обстановка, настільки захопить дитину, що всю дорогу він буде активним.

А ось дітлахи ближче до року поводяться непередбачувано – можуть і проспати кілька годин, а можуть не сидіти ні хвилини спокійно, перелазити то до тата, до мами, обурюватися тому, що весь час доводиться перебувати на одному місці і висловлювати своє обурення гучним криком. І ось для таких дітей у віці близько року (до речі, з досвіду подорожуючих мам саме цей вік від року до двох найважчий для поїздок) потрібно продумати програму розваг.

Іграшки в літаку – це наше все! Це особливо стосується щасливих батьків майже однорічних малят, яким буде потрібно цілий цирк для веселощів. Взяти ящик з конструктором, ляльками, машинками та іншими необхідними аксесуарами не представляється можливим.

Коли літак буде злітати і йти на посадку малюкові потрібно дати груди або пляшечку з водою, і тоді не буде закладати вуха.

Переодягнути дитину можна в туалеті на пеленальному столику – дуже тісно, жорстко, словом незручно, але іншого виходу немає.

На всяк випадок перерахуємо ще й ті, предмети, які повинні бути з собою:

У цих підгузників є спеціальна сіточка (в розмірах 1, 2, 3) для вбирання рідкого стільця. Адже навіть нетривалий контакт шкіри з виділеннями є провокуючим фактором шкірного роздратування, і така сіточка просто необхідна, щоб допомагати захищати ніжну шкіру дитини. В дорозі це ще більш актуально, адже не завжди є можливість негайно переодягнути малюка.

І ще обов’язково захопіть з собою гарний настрій, впевненість в собі і великий пакет оптимізму – компанія цих трьох забезпечить вам чудову поїздку, ви зрозумієте, що в сучасному світі все влаштовано для вас з малюком і разом вам нічого не страшно!