banner

Трава деревій-лікувальні властивості деревію

У сьогоднішній статті мова піде про те, якими лікувальними властивостями володіє трава деревій. Цю траву можна зустріти повсюдно. В народі її ще називають маточник, порезник, біла кашка, белоголовник, кровавник, зміїна трава, пахуча трава.

Можливо Ви чули або читали про те, що в народі вона має ще одну назву, «жіноча трава». Так її називають тому, що вона з давніх часів застосовується при лікуванні жіночих захворювань. Лікувальні властивості деревію застосовують при лікуванні маткових кровотеч, при запальних процесах, фіброміомах, а також при кишкових гемороїдальних кровотечах.

Траву деревій дуже часто призначають разом з листям кропиви, також вона входить до складу апетитного збору разом з полином. Деревій має бактерицидні та протизапальні властивості.

Деревій в гінекології

Деревій в гінекології знайшов широке застосування. При лікуванні маткових кровотеч, ускладнених недокрів’ям допоможе наступний збір трав:

1.Візьміть 1 столову ложку суміші трав, приготованих в рівній пропорції: деревій, корінь кульбаби, листя кропиви. Залийте 1,5 склянки окропу і настоюйте 3 години, потім процідіть. Приймають по 2 столові ложки відвару за 20 хвилин до їжі 3 рази в день. Курс лікування становить 2 тижні.

2.Змішайте: квіти деревію 1/2 чайної ложки, квіти липи 3 чайної ложки, лист волоського горіха 1 чайну ложку, 2 чайних ложки пелюсток соняшника. Візьміть 2 столові ложки приготованої суміші, додайте 400 мл окропу, настоюйте 6 годин. Протягом дня приготовлений настій випивають маленькими ковтками.

Цим же настоєм можна проводити підмивання. Для цього до 100 мл настою додають 100 мл кип’яченої води.Важливо пам’ятати і знати, що деревій це отруйна рослина, тому при внутрішньому вживанні потрібно бути гранично обережними, дотримуватися дозування.

Приготування мазі з деревію від порізів і опіків.

Візьміть: деревій 5 чайних ложок, квіти нагідки 3 чайні ложки, квіти ромашки 2 чайні ложки, 10 чайних ложок квіток звіробою. Всі квітки змішайте і залийте 2 літрами оливкової олії. Поставте на 40 днів для витримки. Потім мазь потрібно зберігати в прохолодному темному місці. Мазь відмінно допомагає впоратися з порізами і опіками.

Укуси комарів і мошок.

влітку Ми всі страждаємо від полчищ комарів і мошок. Мало хто може уникнути такої долі. Місця укусів дуже болять і сверблять. На допомогу прийде кашка із суміші трав. Візьміть рівну кількість свіжих квіток календули, деревію і подорожника. Приготовлену кашку потрібно загорнути в марлю і прикласти до хворого місця. Пов’язки міняйте в міру необхідності. Всі укуси швидко заживають.

Зараз багато людей заготовляють лікарські трави самостійно, роблять заготівлі трав для своєї лікарської аптеки. Я думаю, що це правильно. Адже в своїй аптеці крім звичайних таблеток, повинні бути присутніми і лікарські трави. Запасіться деревієм і Ви!

Шукати деревій особливо не доведеться, він виростає повсюдно. Стебла деревію мають сіро-зелений колір, вони малогіллясту. Листя деревію розсічені. Квітка деревію має білий або блідо-рожевий колір.

Щоб заготовити деревій, його потрібно зрізати під корінь, зв’язати в пучки і повісити на сушку в тінь. Для заготівлі деревію, постарайтеся не брати товсті і старі стебла. Як і всі трави, деревій зберігається в темному місці, в щільно закритій скляній банці або іншій тарі.