banner

Як правильно і точно визначити термін вагітності

Як тільки жінка стає вагітною, її тут же цікавить питання: як самостійно визначити строк вагітності в домашніх умовах? Адже за допомогою таких підрахунків можна обчислити приблизну дату народження своєї дитини. До того ж майбутня мама може і не знати точний день зачаття.

Деякі намагаються розрахувати настання вагітності за термінами овуляції, однак слід знати, що овуляція настає в районі між 8-м і 16-м днем циклу. Тому запліднення може відбутися в проміжку вже з 8-го по 18-й день менструального циклу, враховуючи життєздатність сперматозоїдів у статевих шляхах жінки. Адже саме в цьому випадку найбільш часто відбувається зачаття. Крім цього, тривалість вагітності може й не становити 40 тижнів, так як нормальна вагітність є доношеній вже до 37-38 тижнів, тому після цього терміну, пологи можуть початися в будь-який момент.

Ще у вагітної жінки може бути не один плід, а більше, тому пологи можуть відбутися на 2-3 тижні раніше, ніж одне плодової вагітністю. Також на пологи можуть вплинути і які-небудь індивідуальні особливості жінки, це можуть бути хвороби, наприклад, цукровий діабет, гіпертонія або інші захворювання. Але, незважаючи на це, визначити приблизний термін вагітності самої вдома все ж можна.

Визначення терміну вагітності, щодо овуляції і дати зачаття

Правильно визначити точний термін вагітності, можна використовуючи календар. Як відомо, овуляція є періодом менструального циклу, в який настає зачаття дитини. І під час овуляції з жіночого яєчника в маткову трубу виходить вже дозріла яйцеклітина, яку зустрічає сперматозоїд. В результаті настає вагітність, а за датою овуляції і визначають термін вагітності.

Слід зазначити, що овуляція у жінки настає приблизно в середині менструального циклу. І якщо у жінки цикл становить десь 28 днів, то овуляція відбудеться приблизно на 14 день. А коли менструальний цикл жінки становить 35 днів, то овуляція буде на 17-18 день менструального циклу. Тому точний термін вагітності повинен відраховуватися з дня овуляції. Причому, знаючи день овуляції, можна планувати вагітність і знати місяць і приблизну дату, коли народиться малюк.

Варто відзначити, що свою овуляцію можна легко визначити самостійно в домашніх умовах і з допомогою певних тестів, які продаються в аптеці або ж визначить, вимірюючи базальну температуру. Для цього потрібно очистити кишечник в домашніх умовах за допомогою клізми, а потім градусником вимірювати температуру в прямій кишці. Особливості:

  1. Всю першу половину менструального циклу базальна температура тримається на позначці в 37 градусів.
  2. За день до овуляції вона трохи знижується.
  3. В день овуляції і всі подальші дні температура підвищиться і становитиме 37-37,2 градуса.

Тому як точно визначити, який у мене термін вагітності за датою овуляції можна за допомогою звичайного градусника.

Однак є і такі жінки, які знають, як визначити термін вагітності, орієнтуючись на свої суб’єктивні відчуття. І до цих відчуттів відноситься біль внизу живота, збільшення кількості виділень з піхви або підвищення лібідо. Крім цього, у деяких випадках у жінки можуть зникнути болі при місячних, що говорить про якісь позитивні зміни.

Тому таким чутливим жінкам не важко визначити час, коли відбулося зачаття. Але все-таки найбільш точним способом визначення терміну вагітності є УЗД. До того за допомогою цього дослідження можна дізнатися і дату овуляції. Однак постійні походи в кабінет УЗД зажадають чималих коштів, тому можна спробувати більш доступні методи для обчислення строку вагітності.

Визначення терміну вагітності, щодо дати останньої менструації

Це, мабуть, самий простий і відомий спосіб визначення соків вагітності і називається методом Негеле. Однак даний метод більшою мірою допомагає розрахувати строк пологів, а не вагітності. За цим методом для визначення строків пологів потрібно від першого дня останньої менструації слід відняти три місяці, а потім до числа додати сім днів. А відповідно до отриманої датою пологів вже легко можна обчислити термін своєї вагітності.

Визначення терміну вагітності, завдяки досвідченому гінекологічного огляду

Без сумніву, якщо жінка прийшла на огляд до гінеколога на перших тижнях вагітності, наприклад 3-4 тижні, то для нього не складе великої праці визначити термін вагітності. І в цьому випадку фахівець визначає термін вагітності за розмірами матки. Наприклад, у 4 тижні її розмір можна порівняти курячим яйцем, а у 8 тижнів розмір матки можна порівняти з гусячим яйцем. А якщо це дуже досвідчений гінеколог, то акушерський огляд буде професійний, в результаті він може визначити термін вагітності за допомогою піхвового обстеження і поставити дату з точністю до одного дня.

Після терміну 8-12 тижнів за розмірами матки з терміном визначитися гінеколога дуже важко, так як у кожної жінки матка і її розмір може відрізнятися. Тому гінеколог може не тільки визначити більш точний термін, але і проведе повний інструктаж того, що можна вагітним. Наприклад, плавання вагітним корисно чи ні, або які вправи або зарядку слід виконувати, щоб виправити поставу і зміцнити тонус м’язів.

Постановка терміну вагітності за допомогою УЗД

Визначення терміну вагітності за допомогою результату сучасного ультразвукового дослідження може з більшою ймовірністю визначити точний термін, якщо УЗД буде проводитися на ранніх термінах, це 8-12 тижнів. На більш великих термінах кожна дитина розвивається по-різному, тому з точною датою визначитися буде важко. І якщо плід набирає недостатній вагу після 20 тижнів вагітності, то на даному обстеженні ставлять діагноз про поганому розвитку плода. Зазвичай такий діагноз ставлять жінкам тендітної статури. І з одного боку це неправильно, адже доношена дитина може важити 2,8 кг або 4 кг. Тому вага і розміри кожної дитини можуть істотно відрізнятися. З цієї причини звертати увагу на термін, який встановлений на УЗД в 2-3 триместрі вагітності, не обов’язково.