Догляд за пеларгонією

Слово пеларгонія з грецької мови означає «журавель», форма плодів цих рослин після запилення зовні нагадує дзьоб журавля.

Догляд за пеларгонієюУ старовинних книгах по квітникарству кінця 18 століття ця рослина так і називалося» журавлиний ніс». Догляд за пеларгонією не такий і складний, виростити такий гарний квітка зможе кожен початківець любитель квітів.

Пеларгонія-улюблений багатьма квітка, популярний багаторічник, що часто зустрічається на наших вікнах і довго радує нас пишним цвітінням. Батьківщина пеларгоній-Південна Африка, а в Європу вони були завезені в кінці 17 століття і з тих часів проводилася велика селекційна робота з виведення нових, гарних сортів пеларгоній. З тих часів ця рослина стало дуже популярним. Були отримані ряболисті пеларгонії, виведені карликові форми, сорти з білими і двоколірними, а також махровими квітками.

В даний час налічується 4 групи пеларгоній: запашні, шляхетні або англійські, плющелистные або балконні, зональні або «стоячі». Пеларгонії рясно цвітуть усе літо. Навесні, перед початком вегетаційного періоду, рекомендується значно обрізати рослину, щоб надалі воно мало розгалужене вигляд.

Пеларгонія – ідеальний квітка для приміщень, балконів, у різних ємностях у будинку, на клумбі разом з однолітками. Останнім часом ця квітка був незаслужено забутий, популярність його пішла на спад (рослина як би набридло). Але поява нових, дуже ефективних сортів дало цій культурі друге дихання і сьогодні вона – неодмінний учасник самих вишуканих композицій.

Терпкий аромат пеларгоній корисний для здоров’я. Пеларгонія виділяє ефірні масла , які знімають головний біль і покращують самопочуття. Ці ефірні олії широко застосовуються в кондитерській і парфумерної промисловості.Рослина добре переносить сухе повітря квартир та службових приміщень, має фітонцидні властивості, вбиваючи хвороботворні мікроби. Тому її необхідно вирощувати в житлових приміщеннях.

Розмноження пеларгоній – традиційно проводиться живцями. Материнське рослина повинна бути здоровим, могутнім і сильним. Живці зрізають з березня по серпень, але краще всього з середини липня до середини серпня. Живці зрізають , підв’ялюють (підсушують), на 1-2 години залишаючи в теплому притіненому місці, зріз повинен підсохнути. З живців необхідно видалити маленькі прилистки, які перебувають у черешків листя, так як вони загнивають і стають джерелом інфекції. Грунт для укорінення-це суміш торфу і піску в співвідношенні 1:1. Живці притіняють, помірно поливають, щоб не допустити занепаду. Живці пеларгонії вкорінюються протягом 2-3 тижнів. Пеларгонію можна розмножувати в лютому-березні, для цього попередньо прищипують материнське рослина.

Пеларгонія невимоглива до грунту, може рости в будь-листовий або компостної землі, до якої можна додати трохи торфу або піску. Поливати пеларгонію необхідно раз на тиждень, вона не любить перезволоження. Не можна переставляти горщик з квіткою з місця на місце, квітка це не любить. Раз на місяць пеларгонію обприскують з пульверизатора відстояною водою.

Взимку коли пеларгонія «спить», полив обмежують і підживлення не проводять. Навесні, як тільки рослина піде в зростання, його підгодовують мінеральними добривами, багатими азотом. Взимку пеларгонію потрібно тримати при температурі 8-10 градусів, необхідно багато світла, а полив помірний. З початком весни температуру підвищують до 15 градусів.

Пеларгонія уражається вірусними, бактеріальними і грибковими хворобами. Іноді пеларгонія захворює сірою гниллю, яка проявляється сіро-коричневими плямами на листі. Іржа пеларгонії характеризується жовтими плямами на листках, з цією хворобою добре справляються препарати, які мають у своєму складі сірку. Пошкоджуються пеларгонії попелиць, павутинним кліщиком.

Догляд за пеларгонією навесні полягає в тому, що на початку весни пеларгонію потрібно сильно обрізати, видаляючи всі витягнулися і оголені пагони, і незабаром Ви отримаєте гарні квітучі кущі, які будуть Вас радувати все літо.