Квіти братки

Квіти братки – ця квітка часто називають віолою, він надзвичайно красивий. Наукова ж назва квітки-фіалка.

Квіти браткиКвітка являє собою кущик заввишки від 15 до 40 см, це розгалужена рослина. Кущики братків можуть бути компактні або розлогі.Квітки великі, в діаметрі досягають 7 см, утворюються в пазухах листя, поодинокі.

Забарвлення буває різних відтінків-блакитного, синього, жовтого, білого, помаранчевого, червоного, квітки бувають однотонні, а можуть бути різних тонів, з плямами або штрихами. Цвітуть братки з ранньої весни до пізньої осені. Зараз виведені нові сорти братків, які здатні цвісти аж до заморозків. Є також і запашні сорти братків.

Часто братки висаджують під кущами і в пристовбурних колах дерев у садах, на дачах. Красиво вони виглядають і на газонах, клумбах та альпійських гірках. Підійде ця квітка і для вирощування на балконі або вікні. Прекрасні ці квіти виглядають і в маленьких букетах.

Квітка братки

Квітку потрібно садити на сонячному місці, хоча і невелике притінення він може перенести. У тінистих місцях блякне забарвлення цієї квітки і цвітіння не настільки багато. Рослина добре переносить зиму, вона морозостійка. Для гарного росту анютиным очках потрібна пухка і родючий ґрунт. Рослина любить вологу, його необхідно поливати частіше, особливо у спекотне літо. Якщо поливи будуть нерегулярними і рослина буде відчувати нестачу вологи, квіти стануть дрібними або цвітіння взагалі припиниться. Садити братки необхідно на високих ділянках, так як у низині рослина може відмочити і загинути.

Квітки , як і всі інші квіти, необхідно підгодовувати мінеральними добривами. У складі мінерального добрива обов’язково повинні бути такі речовини, як фосфор, калій і азот, а також мікроелементи:

  • 1 підживлення повним мінеральним добривом проводиться перед тим, як братки почнуть набирати бутони. Розводимо 1 столову ложку повного мінерального добрива і поливаємо під самий корінь.
  • 2 підживлення братків проводиться під час цвітіння, аналогічно розлучається повне мінеральне добриво і поливається. Можна застосувати настій трави для удобрення та підживлення.

братки розмножуються насінням. Насіння братків висаджують в кінці червня-початку серпня, пікірування рослин проводять через 3 тижні, наприкінці серпня пересаджуємо на постійне місце з відстанню між рослинами 25 див. Посів проводиться так, щоб рослини до осені змогли добре вкоренитися, але не зацвісти! Зацвісти братки повинні наступної весни. Рослини на зиму необхідно мульчування перегноєм або торфом.

Іноді братки розмножують зеленими живцями у відкритому грунті. Цей метод дозволяє протягом одного літа отримати багато посадкового матеріалу, причому досить швидко. Заготовляють живці за 2-3 рази, з травня по липень. Можна брати всі зелені кінцеві пагони братків з 2 або 3 вузлами. Такі живці необхідно висаджувати на затінені грядки, бажано під укривний матеріал.

Живці висаджують неглибоко, приблизно на половину сантиметра і щільно один до одного, вони повинні стикатися, не забувайте їх обприскувати. Приблизно через місяць у живців братків з’являться корені, і вони укорінятимуться.

Якщо живці були посаджені рано, вони вже влітку або на початку осені зможуть зацвісти і порадувати Вас своїм цвітінням, якщо посаджені живці пізно. рясне цвітіння буде на наступний рік. Восени вкорінені живці необхідно пересадити на постійне місце, а на зиму-не забути вкрити перегноєм або торфом.

Квіти братки будуть радувати Вас своєю красою протягом усього літа, причому навіть в самих незвичайних місцях!