Квіти чорнобривці

Квіти чорнобривці цінуються за рясне і тривале цвітіння, за яскраве забарвлення рослини.

Квіти чорнобривціЦей ошатний і улюблений усіма квітка з’являється на клумбах в травні і цвіте до самого снігу. Великою популярністю користуються також братки за довгий і рясне цвітіння.

Цвітіння рясне, постійне і тривале. Чорнобривці знезаражують грунт, тому їх можна садити після айстр, гладіолусів, тюльпанів та інших рослин. Шкідників набагато менше там, де ростуть чорнобривці. У садівництві використовується 3 види чорнобривців: прямостоячі, відхилені або розлогі і тонколиста, або розсічені.

чорнобривці Прямостоячі поділяються на низькі до 45 см, середні-до 60 см, високорослі до 90 см і гігантські-понад 90 див. Відхилені або чорнобривці розлогі діляться на карликові до 20 см, низькорослі до 25 см, середньорослий понад 25 див.

Тонколистных чорнобривців дуже небагато, висота їх становить 25-35 див. Також чорнобривці діляться на немахрові, напівмахрові і махрові сорти. Забарвлення чорнобривців буває одноколірної або двокольорового, від світло-оранжевого до темно-оранжевого.

Коренева система у чорнобривців потужна, тому вони добре приживаються при пересадці. У чорнобривців корені проникають глибоко в ґрунт, добре всмоктують вологу і при механічному пошкодженні коренів, швидко зможуть відновитися. Тому чорнобривці такі невибагливі. Чорнобривці мають стійкий своєрідний аромат.

Вирощування чорнобривців

Чорнобривці-швидкорослі, світлолюбні і теплолюбні рослини. Найкраще ростуть на відкритому сонячному місці, але можуть миритися і з легким затінюванням. Не переносять заморозків: ні весняних, ні осінніх. Воліють родючий, добре зволожений грунт. Не люблять тільки дуже суху і бідний грунт. Не вимагають особливих добрив. Насіння чорнобривців у проростають протягом тижня, а зацвітають через 60-70 днів після сходів. Цвітуть до перших осінніх заморозків. Найкраще проводити через розсаду. Насіння висівають у першій половині квітня, а висаджують чорнобривці у відкритий грунт в травні, після закінчення заморозків.

Чорнобривці добре реагують на догляд за ними, тому, щоб вони краще росли, на глинистих грунтах перед посадкою потрібно внести добрива по 5 кг перегною або торфу і 2 столових ложки нітрофоски на 1 квадратний метр. Рекомендовано вносити 3 підживлення за весь період росту квітів чорнобривців. Свіжий гній для підгодівлі не можна застосовувати, це негативно позначиться на цвітінні.

Високорослі чорнобривці висаджують через 30 см, низькорослі чорнобривці через 20 див. Чорнобривці прямостоячі – за походженням, родом з Мексики. Для цього виду чорнобривців характерний виражений головний пагін. Кущі у чорнобривців гіллясті, з великими кавалками листям. Кошики суцвіть досягають в діаметрі 8-10 см і розташовані на верхівках пагонів. Звичайні кольори-помаранчеві, жовті, коричневі. Цвітуть з липня по осінь. Восени дозрівають плоди-плоскі, летючі, коричневі сім’янки.

З чорнобривців прямостоячих виділяють 2 сорту: гвоздикоподібні(мало трубчастих квітів, багато язичкових квіток) і хризантемовидные (численні трубчасті квітки і один ряд язичкових квіток).

Чорнобривці відхилені відрізняються від попередніх чорнобривців дрібними суцвіттями(4-6 см), які можуть бути хризантемовидной і гвоздикоподібного форми. Забарвлення квіток чорнобривців відхилених може бути жовтою, лимонної, червоно-коричневою або двокольорового, трубчасті-жовтого або помаранчевого забарвлення. Ці чорнобривці також цвітуть довго, з липня до осені. Сім’янки їх дрібніше, ніж у чорнобривців прямостоячих. Квітки у них зазвичай махрові. Цей вид чорнобривців особливо невибаглива і може рости практично на будь-яких видах грунту.

Чорнобривці тонколиста також відбуваються з Мексики. Пагони їх сильно гілкуються, вони тонше, ніж у попередніх чорнобривців, пагони прямі. Маленькі суцвіття, до 2 см. в діаметрі. завжди мають 5 крайових язичкових квіток жовтого кольору і дрібних трубчастих квіток посередині. Цвітуть такі чорнобривці також з липня до осені. Сім’янки їх дрібні. Висота тонколистных чорнобривців становить 15-25 див. Кущ кулястої форми, компактний, цвітіння рясне.

Добрива для квіток чорнобривців потрібно вносити в помірних дозах передозування азотних добрив викликає рясний ріст зеленої маси, на шкоду цвітінню, яке затримується. До грунтів квіти невибагливі. У спеку слід поливати квіти. Чорнобривці дуже люблять равлики, від них рослини слід оберігати. Чорнобривці універсальні. Їх висаджують на клумби з іншими однорічними квітами, також їх можна використовувати для бордюрів.

Квіти чорнобривці стійкі до хвороб і шкідників. Фітонциди, які виділяють вони відлякують шкідників і комах. Іноді квіти чорнобривці можуть вражатися чорною ніжкою, гниллю коренів, сірою гниллю. Тоді доводиться боротися з хворобами.

Раджу прочитати: як вирощувати лобелію