Квітка алое

Квітка алоеКвітка алое-рослина цвіте дуже рідко, кажуть, що цвіте він раз у сторіччя, тому в народі його називають столітником.

Красою рослина не блищить, проте часто його можна зустріти в наших квартирах. Цінують його з давніх часів за цілющі властивості і використовують у народній медицині.

Рід цих рослин численний, налічується понад 100 видів. Батьківщина рослини-савани і пустелі Південної Америки. На своїй батьківщині-це рослина досягає висоти 10-15 метрів. і має тонкий викривлений стовбур.

Алое догляд

Догляд за алое не складний. Рослина любить світло і для того, щоб він добре ріс, виділіть йому саме сонячне місце у вашій квартирі. Взимку алое не вистачає світла і щоб він добре ріс, включайте штучну підсвітку на 2-3 години в день. Взимку алое містять в прохолодному і світлому приміщенні, поливають помірно, і щоб листя не засохли, обприскують з пульверизатора.

Влітку алое краще винести на балкон або в сад. Полив влітку збільшують, але за поливом треба стежити. Від рясного поливу листочки можуть жовтіти, корінь і стебло може згнити і загинути. Поливайте алое раз в два тижні теплою водою. Якщо листя алое в’януть,стають сухими, відриваються від стебла легко, значить квітка захворів. Потрібно підгодує квітка добривом для алое (продається в магазинах). Поливати потрібно теплим розчином добрива раз на тиждень.

На листках алое часто скупчується пил і рослина погано дихає. Для цього обтирайте рослина раз на місяць вологою ганчіркою. Робіть це акуратно, щоб не зламати листя рослини.

Землю для посадки рослини складають з рівних частин дернової, перегнійної, листової землі. крупного річкового піску з додаванням деревного вугілля і битої цегли. На дно горщика кладуть дренаж із черепків і річкового піску. Якщо цього не зробити, земля може закиснути, згниють коріння, і рослина загине.

Для розмноження часто використовують бічні живці, хоча рослину можна розмножувати і діленням. Кращий час для посадки-весна. Перед посадкою живці підсушують, присипають місце зрізу товченим вугіллям і садять у підготовлений грунт. Перші 2-3 тижні живці не потрібно поливати, а тільки опрыскиваем з пульверизатора. Після полив не рясний, виставляємо на сонячне місце, але закриваємо від прямих сонячних променів. Молоді рослини пересаджують в горщики більшого розміру щорічно, старі рослини пересаджують раз в 2-3 року.

Алое добре і позитивно висловлюється на підживлення мінеральними і органічними добривами. Такі підживлення проводять весною і влітку не частіше 1 разу в 10 днів.

В кімнатних умовах цвітіння може наступити, але це відбувається дуже рідко в 15-річному віці рослини. На довгій квітковою стрілкою з’являється щільна кисть оранжево-жовтих квітів.

Широко застосовуються в медицині препарати з алое при найрізноманітніших захворюваннях. Зовнішньо препарати алое застосовуються при лікуванні опіків, флегмон, виразок, абсцесів, в домашніх умовах внутрішньо-при лікуванні гастриту, коліту, для лікування недокрів’я, очних захворювань, ангіни.

В нашій країні для отримання препаратів з алое використовують алое деревовидне і алое смугасте.

Деякі види алое дуже декоративні і користуються великим попитом у квітникарів-любителів, наприклад, алое строкате з темними зеленими листям, прикрашеними світлими поперечними смужками, алое складчасту з розгалуженою формою куща і гладкими сіро-зеленим листям, алое мильне з світло-зеленим листям, покритими жовтувато-білими плямами, алое страхітливе з сіро-блакитними листками, вкритими шипами.

Як позбавитися від мозолів і натоптишів за допомогою алое

Для цього треба розпарити ноги у ванні з додаванням соди і солі ( 1 чайна ложка солі крупного помелу і 2 чайної ложки соди на 1 літр води). Змащуємо навколо мозолі шкіру вазеліном. Беремо квітка алое, робимо кашку з листя і прикладаємо до мозолі, заклеюємо лейкопластиром і поміщаємо ноги в поліетиленовий пакет або плівку. Одягаємо на ноги теплі шкарпетки. На наступний день скоблим розм’якшений роговий шар пемзою. Змащуємо шкіру будь-яким жирним кремом і одягаємо бавовняні шкарпетки. Дві або три процедури, і Ви надовго забудете про мозолях.

Раджу прочитати: корисні властивості квасолі.