Мульчування полуниці-вирощування та догляд за полуницею

Досвідчені садівники знають, що мульчування полуниці потрібно робити обов’язково. Такий прийом агротехніки, кінцеве, може підійти для всіх городніх культур, тому що шар мульчі затримує в грунті вологу, бур’янів немає можливості пробитися на світло, грунт стає рихлою і поживною. Під шаром мульчі буде багато дощових черв’яків, які також покращують структуру грунту.

Тому я хочу розповісти в цій статті про те, як я мульчую свою полуницю у себе на дачі, можливо, Ви дізнаєтеся щось нове про такому методі вирощування та догляду за полуницею, як мульчування.

Мульчування полуниці-вирощування та догляд за полуницеюМульчувати грунт під полуницею можна різними способами. Найпростіше-це мульчування плівкою або покривним матеріалом, але буває таке, що придбати ці матеріали немає можливості.

У це важко повірити, але і без них можна чудово обійтися. Ви запитаєте як? А Ви чули про мульчування картоном? Для цього нам будуть потрібні старі непотрібні газети або картон.

Приготуйте грядку для посадки полуниці і накрийте її заготовленими газетами або картоном, намагайтеся укладати листи так, щоб вони заходили одне на одного сантиметрів на 20. Накривайте грядку так, щоб земля була повністю покрита цими матеріалами, так як це не дасть прорости бур’янам. Ідеально, кінцеве, покривати грунт під полуницею великими листами картону, так як це дасть менше з’єднань.

Якщо немає картону, беріть газети. Тільки шарів газет повинно бути не менше 20-30 аркушів, на цьому економити не варто. Після того як Ви укладете картон або газети, на цю землю потрібно насипати родючий шар землі. Якщо у Вас є перегнилий гній або компост, тирсу, вони теж підуть у справу. Товщина цього шару повинна становити не менше 5-10 див. Підготовлена грядка для посадки полуниці повинна постояти мінімум один тиждень.

Через тиждень приступаємо до посадки полуниці. Беремо садовий совок і протикаємо шар мульчі, робимо отвір у ґрунті. У цей отвір і садимо саджанець полуниці, який рясно поливаємо. Мульчу між саджанцями поливати не рекомендується. Це буде єдиний полив, так як мульча дуже добре затримує вологу, але а якщо літо буде спекотним, то поливати все-таки доведеться. Тепер, посадивши полуницю, приготуйте сухе сіно, солому, скошену траву або опале листя. Ось цим матеріалом ще зверху накрийте грядку з саджанцями полуниці. Це робиться в суху погоду, але якщо йдуть дощі, накривати поки не поспішайте. Почекайте трохи, щоб розсада підросла, інакше її можуть з’їсти слимаки.

Мульчування хвоєю

як мульчуючого матеріалу підійдуть соснові шишки, гілочки, кора ну і кінцеве, хвойні голки. Цей мульчуючий матеріал перегниває набагато швидше, грунт стає більш пухкої, в неї надходять багато поживних елементів.

Садівники застосовують і ялинові голки, кору і шишки як мульчуючого матеріалу, але він не так поширений. Багато хто вважає, що такий мульчуючий матеріал пригнічує рослини. Можна зробити компост, в яку додати опале листя, ялиновий опад і солому. Ось таку суміш і можна використовувати в якості мульчі.

Мульчування полуниці хвоєю підходить не тільки для полуниці. Використовуєте його в якості мульчі для квітів та інших декоративних рослин. У цього матеріалу є один недолік – часте застосування соснової хвої підкислює грунт. Цього можна уникнути, вносите регулярно золу, а раз на два роки – доломітове борошно. Багато досвідчені садівники застосовують комбіноване мульчування. Робиться це таким чином. Насипаємо шар соснових голок, а вже на цей шар укладається негідне сіно, солома або опале листя.