Наслідки від видалення бородавок рідким азотом

Утворення на шкірі завдають багато незручностей, вони заважають нормальній життєдіяльності, стають причиною комплексів. Багато відгуки стверджують, що видалення бородавок рідким азотом є однією з найбільш ефективних і безпечних методик позбавлення від цієї недуги.

Зміст:

 • Достоїнства і недоліки кріотерапії
 • Процедура обробки бородавок азотом
 • Наслідки
 • Огляд цін

Переваги і недоліки кріотерапії

Вплив на шкіру рідким азотом або за допомогою кріогенних технологій – це одна з новітніх методик естетичної медицини. Головною перевагою цього методу є точність дії, якщо при хірургічному втручанні можуть бути зачеплені здорові ділянки, то азот впливає на хворий епідерміс.

Лікарська практика використовує цей спосіб не тільки для видалення бородавок, рідкий азот також усуває мозолі і родимки. При цьому потрібно пам’ятати, що поява папілом на тілі є ознакою нестабільної роботи імунної системи. Тому є сенс пройти ряд аналізів перед процедурою, щоб знайти і усунути причину виникнення новоутворень.

Коли потрібно використовувати кріотерапію:

 1. Якщо родимка або бородавка запалюється і кровоточить. Це може стати причиною занесення в кров небезпечної інфекції;
 2. При появі мозолів і інших наростів на підошві ступні або п’яти. У такому випадків освіти заважають ходьбі, з-за чого здійснюється додаткове навантаження на хребет;
 3. Якщо в місці появи бородавки періодично спостерігаються гострі болі.

Естетична лікувальна косметологія дозволяє точно усунути наріст, не змінюючи тип шкіри, на відміну від практики з лазером. Відомі випадки, коли після лазерного видалення бородавок на епідермісі залишався шрам або через деякий час відбувався рецидив.

Протипоказання використання рідкого азоту для видалення бородавок:

 1. Епілепсія та інші розлади нервової системи;
 2. Індивідуальна непереносимість азоту;
 3. Перепади тиску;
 4. Вагітність і підлітковий вік;
 5. Гострі вірусні захворювання, в тому числі грип, застуду.

Категорично не можна виконувати подібні процедури при наявності хвороб крові (гепатит, діабет, ВІЛ). Ці недуги можуть вплинути на згортання рідини, з-за чого буде значно продовжений реабілітаційний період або зовсім припинений. Як результат, в місці обробки може початися запалення і нагноєння.

Процедура обробки бородавок азотом

Перед видаленням наростів і папілом лікар обов’язково попросить Вас пройти ряд аналізів, щоб попередити можливу алергічну реакцію. Процедура проводиться тільки на спеціальному обладнанні, яке являє собою машину для кріогенної заморозки і настроювані аплікатори. В залежності від проблеми, насадки можуть змінювати свою форму.

Фото – Нанесення азоту на бородавку

Як проводиться видалення підошовних та інших бородавок рідким азотом:

 1. Оброблюваний ділянку очищається за допомогою спеціальних складів. Це дозволить захистити покрив від проникнення мікробів. Дуже важливо зняти косметику (якщо терапія проводиться на обличчі) перед сеансом. Інакше вона може потрапити в рану і викликати запалення і хворобливі відчуття;
 2. Далі, на наріст наноситься гель або крем, який допоможе пом’якшити верхню частину освіти і поліпшити проникнення азоту вглиб епідермісу;
 3. Процедура не з приємних, найчастіше його виконують під місцевим наркозом. Анестезія не входить в більшості випадків у вартість послуги, тому Вам потрібно додатково уточнити цю інформацію у свого лікуючого лікаря;
 4. На місце бородавки накладається аплікатор – він являє собою невелику дерев’яну трубочку. На кінці розташований резервуар з рідким азотом. При натисканні на нього з ємності виливається кріогенна рідина, яка заморожує бородавку;
 5. У деяких випадках використовується апарат кріогенної обробки. Він застосовується для усунення підшкірної бородавки і деяких видів папілом;
 6. Під час впливу азотом, міхур бородавки спочатку стає білого кольору, при дотику він дуже щільний і міцний. Це відбувається в результаті заморожування клітин, які тверднуть під впливом низької температури азоту;
 7. Після лікування закінчено. На місце обробки наноситься спеціальний склад, який розм’якшує шкіру і допомагає усунути неприємні відчуття.

протягом наступного тижня, міхур міняє свій колір і форму. В ньому може знаходитися рідина, тому стежте за тим, щоб не розчавити його при обробці. Через 7-10 днів місце наросту червоніший і бульбашка відпадає природним шляхом. На його місці може залишитися невеликий червонуватий слід, його лікування виконується настоянками лікарських трав і масками на основі алое віра.

Фото – Застосування азоту

Будь-яка клініка надає такі ж послуги з видалення великої кількості бородавок. Тоді принцип проведення сеансу трохи змінюється. Вплив здійснюється не на конкретну ділянку, а на всю поверхню епідермісу. В особливість процедура часто призначається у підлітковому віці. Фахівець проводить круговими рухами по всьому эпидермису, а після завдає лікарський склад. Це допомагає поліпшити колір обличчя і відновити нормальну роботу захисних шкірних покривів.

Як результат, бородавки спочатку стають світлого кольору, практично білого, а після починають стрімко темніти. Це означає, що лікування пройшло успішно. Ще через невеликий проміжок часу починається сильно лущення шкіри обличчя, внаслідок, освіти відпадають, залишаючи на своєму місці невеликі червоні точки.

Наслідки

Наслідки видалення бородавок рідким азотом:

 1. При обробці великих ділянок шкіра сильно лущиться протягом тижня. Це може заподіяти незручності;
 2. Після усунення папілом, родимок, жировик і бородавок таким чином, на тілі можуть залишитися некрасиві темні плями. На щастя, вони проходять у середньому за місяць – залежно від швидкості регенерації шкіри;
 3. Якщо у Вас велика бородавка або багато маленьких – це означає, що одного сеансу буде недостатньо. Будьте готові до проведення повторної процедури.

Фото – Наслідки після азоту

Догляд після видалення досить простий: два рази в день обробляйте шкіру за допомогою саліцилового спирту, а після зволожуйте кремом. Тиждень після сеансу не можна перебувати на сонці або зафарбовувати місце лікування декоративною косметикою. Зверніть увагу на колір пухирця при обробці – якщо він червоний, то потрібно бути обережними. Це означає, що азот пройшов в глибинні шари епідермісу і зачепив кровоносні судини. Загоєння такої обробки може затягнутися на два тижні.

Відео: наслідки невдало застосування азоту

Огляд цін

Ціни на видалення бородавок рідким азотом в салонах краси залежать від розміру і місця розташування наросту. Пропонуємо розглянути вартість обробки бородавки 0,5 мм на обличчі:

ГородЦена, у. е.
Воронеж 3 Новокузнецьк 3
Москва 5 Одеса 4
Іжевськ 3 Санкт-Петербург 5
Казань 3 Самара 3
Калінінград 3 Тула 3
Красноярськ 3 Тюмень 3
Челябінськ 4 Харків 4

Багато салони надають знижку на повторну процедуру, а також безкоштовну анестезію перед операцією. Усі матеріали в даній статті мають ознайомчий характер. Обов’язково зверніться до лікаря, і не займайте самолікуванням.