Розмноження лілій-поради дачникам і городникам

Розмноження лілій потрібно проводити в цю осінню пору, тому я вирішила розповісти Вам про те, як можна легко і швидко зробити. Дуже часто початківці садівники думають над тим, як вчинити з ліліями в кінці літа і восени. А багато садівники задають собі питання, коли ж їх пересаджувати? Давайте подумаємо над цими питаннями.

Поради дачникам і городникам

Розмноження лілійВ принципі лілії можна пересаджувати в будь-який час, навіть влітку. Вони добре приживаються, їх навіть можна садити квітучими, але ідеальний час, це все-ж осіння пора, кінець серпня-вересень місяць. Лілії пестуни, такі як, східні і гідриди, краще садити навесні.

Часто трапляється так, що куплені цибулини лілій мають непривабливий вигляд, бувають млявими. Від цього дуже легко позбутися. Перед посадкою потрібно занурити куплені цибулини в воду на кілька годин, і вони знову будуть мати гарний товарний вигляд. Тоді і можна їх садити, але перед посадкою не забудьте ще їх обробити марганцівкою. Така процедура називається протравлюванням.

На одному місці посаджені цибулини можуть рости до п’яти років. Їх можна не пересаджувати до тих пір, поки квіти на лілеї не стануть дрібніти, а кількість квіток на рослині буде стрімко знижуватися. Тоді цибулинні рослини потрібно викопувати і пересаджувати. У цибулин лілій, зростаючих довго на одному місці, утворюються дуже великі коріння. Коли Ви будете пересаджувати цибулини, коріння потрібно трохи обрізати. Завдяки такій обрізанні, на новому місці лілії будуть швидше і краще рости і давати більше красивих квіток.

Восени не купуйте пророслі цибулини, такі цибулини можна садити тільки навесні. Зараз в осінній час цибулин теж потрібно харчування із землі його вже не дістати, тому всі живлення піде з пророслої цибулини. На наступний рік така цибулина не буде шикарно цвісти, так як харчування вона вже віддала.

Ви купили цибулини лілій і поки немає часу або можливості їх посадити? Тоді подбайте про їх збереження. Для такої мети підійде мішечок з дірками, цибулини повинні дихати. А якщо у Вас є можливість дістати ісландський мох, то це самий кращий спосіб збереження цибулин. Загорніть їх у мох і приберіть в холодильник.

Лілії садять в слабокислу грунт з додаванням золи.

Розмноження лілій можна робити різними способами. Найпростіший спосіб – це посадка лілій бульбочками. Бульбочки відвалюються від стебла рослини, їх багато буває на поверхні грунту. Їх зазвичай збирають і видаляють з посадок, так як вони загущають посадки. Ось такими бульбочками і можна розмножувати лілії. Бульбочки в основному утворюють азіатські сорти лілій. Такі бульбочки зацвітають на 2-3 рік. У перший рік не потрібно давати бульбочкам ” зацвісти, цибулина повинна накопичити поживні речовини для подальшого гарного цвітіння.

Другий спосіб розмноження лілій-це посадка лусочок. Якщо Ви зараз купили цибулини лілій, обробіть їх марганцівкою і відокремте крайні лусочки. Такі лусочки покладіть в пакет з вологим піском або перлітом і залиште на деякий час у темряві. Пройде трохи часу, і Ви побачите, що на таких лусочках утворилися дітки з корінцями. От тоді їх потрібно прибрати в холодильник і зберігати до наступної весни. А навесні їх можна посадити вже в грунт.

Тепер Ви знаєте все про розмноження лілій. Я сподіваюся, що представлена тут інформація буде для Вас корисною та пізнавальною, і розмноження лілій не стане для Вас великою проблемою . Удачі Вам у вирощуванні красивих квітів! Нехай лілії радують Вас своїм красивим цвітінням!

Раджу прочитати: квітка братки.